Okunma

Şehir İçi Telefon Rekabeti Bize Yarayacak


11 Mayıs 2009 Pazartesi 15:19
Şehir İçi Telefon Rekabeti Bize Yarayacak

Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, şehiriçi telefon hizmetlerinin rekabete açılmasıyla alternatif operatörle birlikte mobil hizmetler karşısında rekabet güçlerinin  arttığını açıkladı. Türk Telekom gibi diğer telekom operatörlerinin de şehiriçi telefon hizmetleri sunabilmesini olanaklı kılan düzenlemeyle, şehir içi sabit telefon hizmetlerinde rekabette ilk aşama hayata geçmiş oldu. Teknik altyapının hazırlanmasından sonra geri kalan süreç de tamamlanmış olacak.


Şehir içi telefon görüşmelerinin rekabete açılması tüketiciye yarayacak.

Konuyla ilgili olarak görüşlerini dile getiren Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany,  Avrupa Birliği’nin mobil ara bağlantı ücretlerini indirme ve sabit ile mobili dengeleme yolundaki yeni yaklaşımlarını hatırlatarak, Türkiye’de aynı doğrultuda atılan adımlar nedeniyle Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer’e teşekkür etti.

Doany, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Sabit telefon hizmeti veren operatörler olarak mobil hizmetler ile rekabet içerisindeyiz. Bu gelişme, Türk Telekom ve alternatif telekom operatörlerine, sabit telefon hizmetlerini mobil hizmetler karşısında daha rekabetçi bir hale getirmek için birlikte çalışma olanağı tanımış ve sabit telekom operatörlerinin rekabet etme gücünü artırmıştır. Ayrıca Avrupa Birliği’nin yeni yaklaşımıyla uyumlu bir şekilde atılan adımlar ile Türkiye telekomünikasyon sektörünü, ödedikleri yüksek arabağlatı ücretleri nedeniyle küçük mobil operatörlerin büyükleri sübvanse ettikleri, yine sabit operatörlerin mobil operatörleri sübvanse etmek durumunda kaldıkları AB üye ülkeleri sektörlerinin önüne geçirmiştir.

:: Şehir içi görüşmeleri toplam görüşmelerinizin ne kadarını kapsıyor?

Bilgi için: Türk Telekom
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Şehir İçi Telefon Rekabeti Bize Yarayacak”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  amerikada sehir ici konusmak bedava biz hala para veriyoruz bu ulkede saka gibi !

 2. SDN Okuru dedi ki:

  artık kimse şehiriçi telefonla konuşmuyor. herkes ailesi ile arkadaşları ile ya avea ya tcel ya da vodafon dan uygun bir tarife bulmuş konuşuyor.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  işleri zor 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Telekom ekmeğini niye paylaşıyorsun bizleri sömürmeye devam edin gelir kaybınız olmasın.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ey Türk insanı aç gözlerini. Bunların hiç bir önemi yok. Sabit ev telefonu kullanılmıyor artık. ADSL olmasa hiç kullanılmayacak. ADSL yi sabit hattan ayrımalılar tek istediğimiz bu.. Kullanılmayan yerde rekabet olsa nolur. Ãœlkesini düşünüyorsa telekom ADSLyi tekelinden çıkarsın Sabit hatlardan ayırsın.. Ama yemez tabiki..

" Şehir İçi Telefon Rekabeti Bize Yarayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şehir İçi Telefon Rekabeti Bize Yarayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şehir İçi Telefon Rekabeti Bize Yarayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "