Okunma

Türk Telekom’dan 23 Nisan Hazırlığı


17 Nisan 2009 Cuma 11:31
Türk Telekom’dan 23 Nisan Hazırlığı

Bu yıl 31’incisi düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenlikleri 16 – 23 Nisan tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşiyor. Türk Telekom, dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı kapsamında 71 ülkeden 1500’ü aşkın çocuğu konuk ediyor. Konuk gruplar 16 Nisan 2009, Perşembe günü Türkiye’ye gelmeye başladı. Çocuklara bu yıl da coşkulu ve unutulmayacak bir şenlik yaşatmak için hazırlıkları tamamlayan Türk Telekom, 1979 yılından bu yana aralıksız olarak düzenlenen, TRT 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenlikleri’nin 2008 itibariyle 5 yıl boyunca ana sponsoru olmuştu. 


Şenliklerin bu yılki adresi İzmir oldu.

Her yıl geleneksel olarak yapılan Şenlik Yürüyüşü, bugün 1500 çocuğun katılımıyla gerçekleştirilecek. Şenlik, Türk Telekom’un ana sponsorluğunda 1. Kordon Alsancak vapur iskelesinden Cumhuriyet meydanına yapılacak yürüyüş ile başlayacak. Şenlik açılış yürüyüşü boyunca, “Can” ve “Masalcı Teyze” başta olmak üzere TT Çocuk sitesinin sevilen maskotları ve üzerinde dört adet üç boyutlu dev uçak bulunan Türk Telekom Şenlik Tırı geleneksel kıyafetleri ile yürüyüşe katılan dünya çocuklarına eşlik edecek.

Çocukları 15 Metrelik Tır Karşılayacak

15 metre uzunluğundaki Türk Telekom Şenlik Tırını Kutuplar, Afrika ve Amazonlar olmak üzere üç farklı tema süsleyecek. Tırın üzerinde bu üç coğrafyayı temsil eden hayvan figürleri ve yöresel kıyafetleri ile Kutup, Afrika ve Amazon çocuklarının çizimleri bulunacak. Şenlik yürüyüşünde çocukları bekleyen diğer bir süpriz ise Türk Telekom Bandosu olacak. Bando, açılış yürüyüşü boyunca Türk Telekom Tırı’nın önünden ilerleyerek, şarkılarıyla çocuklara eğlenceli dakikalar yaşatacak.

Hadise Konseri Çocukları Bekliyor

İlköğretim okullarından öğrencilerin de izleyici olarak katılımıyla sayısı binleri aşacak çocuklara, şenlik açılış yürüyüşü boyunca Türk Telekom tarafından tişört, şapka, balon  ve şenlik temalı el bayrakları dağıtılacak. Türk Telekom’un ana sponsorluğunda gerçekleşen şenlikler, 23 Nisan Perşembe akşamı Türkiye’yi Mayıs ayında düzenlenecek Eurovision’da temsil edecek olan Hadise’nin konseriyle kapanacak.
 
:: 23 Nisan’ı nasıl geçireceksiniz?

Bilgi için: Türk Telekom
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Türk Telekom’dan 23 Nisan Hazırlığı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom’dan 23 Nisan Hazırlığı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom’dan 23 Nisan Hazırlığı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "