Okunma

Türk Telekom Oyuncu da Oldu


18 Mart 2009 Çarşamba 11:18
Türk Telekom Oyuncu da Oldu

2001 yılında kurulan Sobee’yi satın alarak oyun endüstrisine giriş yapan Türk Telekom, Türk oyun pazarının büyümesine ve dünya oyun pazarından Türkiye’nin önemli bir pay almasına katkıda bulunmayı hedefliyor. Sobee’nin geliştirdiği ve yakın zamanda lansmanı yapılacak yeni oyunların Türkiye pazarının yanısıra bölge ve dünya pazarlarına da sunulması amaçlanıyor. Üç boyutlu, etkileşimli ve çok kullanıcılı oyunlar geliştirilen Sobee’de, gerçek ortam modellemesi ve simülasyonu üzerine de çalışmalar yürütülüyor.


Sobee tarafından geliştirilen önemli projelerden biri de resmini gördüğünüz İstanbul.

Türk Telekom Genel Müdürü Dr.Paul Doany, konuyla ilgili; “Türk Telekom olarak bilgi ve iletişim teknolojilerine yaptığımız ciddi yatırımlar tüm hızıyla devam ediyor. Bu yönde, 2007 Haziran ayında Innova ve Argela’yı, 2007 Aralık ayında da Sebit’i grubumuza katarak çok sayıda yeni projeye imza attık. Sobee ekibinin birikimleri ve Türk Telekom grup şirketlerinin yarattığı sinerjiyle başarılı oyunlara imza atacaklarına ve dünya oyun endüstrisine de önemli katkılar sağlayacaklarına inanıyorum.” yorumunu yaparken Mevlüt Dinç ise 2001’den bu yana bireysel çabalarla yeni oyunlara imza attıklarını, Türk Telekom ailesine katılarak dünya çapında etkili olacak projelere imza atmayı istediklerini belirtti.

:: Sizce Türk Telekom ne tür oyunlarla karşımıza çıkabilir?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Türk Telekom Oyuncu da Oldu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    istanbul kıyamet vakti, hem oynanabilirlik hem de görsellik açısından berbat bir oyun. Umarım türk telekom yüksek bütçe ayırır da bizde kaliteli oyunlar oynamaya başlarız. Hala dünyanın çok gerisindeyiz çünkü.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    önce kendi işlerini düzgün yapsınlar sonra başka alanlara girsinler bence…

" Türk Telekom Oyuncu da Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom Oyuncu da Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom Oyuncu da Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "