Okunma

Türk Telekom Stratejisi ‘Digiturk’ Diyor!


21 Mart 2014 Cuma 14:01
Türk Telekom Stratejisi ‘Digiturk’ Diyor!

Londra’da Türk Telekom’un düzenlediği basın toplantısında konuşan Türk Telekom CEO‘su Rami Aslan, içeriğin kendileri için çok önemli olduğunu, Digiturk‘ün Türkiye’de en iyi içerik sağlayan şirketlerden biri olduğunu belirterek, “Doğru fiyatlarla doğru koşullarla alınırsa Türk Telekom için Digiturk stratejik bir satın alma olabilir. Digiturk ile uzun bir değerlendirme sürecinden geçtik. Geçen sene Temmuz ayında teklifimizi sunduk. Bizim verdiğimiz teklif bağlayıcı olmayan bir teklifti ve değerlemeye tabi olacaktı ama o şartlarda bile Türk Telekom’a değer sağlayacak, adil bir fiyat verdiğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

Digiturk’e Türk Telekom’dan sonra başka şirketlerin de teklif verdiğini belirten Aslan, hissedarların satıp satmayacaklarıyla ilgili henüz karar vermedileklerini, kendilerinin her içerik sağlayıcıyla ilgilendiklerini, içeriğin kendi servisleriyle tamamlayıcı bir hizmet olduğunu belirterek, “Gelişmeleri izliyoruz. Digitürk ile ilgili tekrar böyle bir fırsat olursa, bakacağız” dedi.

Digiturk için yeniden ihale yapılması durumunda Türk Telekom’un teklifini yükseltmesinin mümkün olup olmadığının sorulması üzerine Aslan, “Eğer satıcıya ‘Teklif hakkında ne düşünüyorsunuz?’ derseniz, tabii ki ‘Yüksek’ diyecektir. Bu, ihalenin ne tarafında olduğunuza göre değişir. Gelişmeleri takip ediyoruz. Tamamen ona bağlı değiliz ama fırsat olursa tabii ki değerlendiririz. İhale şartlarını görmemiz lazım” diye konuştu.

Kaynak: AA

:: Türk Telekom sizce Digitürk’ü satın alır mı?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Türk Telekom Stratejisi ‘Digiturk’ Diyor!”

  1. İOS dedi ki:

    aldığı an fiber altyapının iptv için oluşturulduğu fiber internet için olmadığı ve yurtdışı çıkış hızlarının arttırılmayacağın belgeleyen hamledir

  2. bugra3325 dedi ki:

    Turk Telekom Digiturk’ü alırsa ve de Lig TV’yi Tivibu’ya koyarsa ilk işim Tivibu almak olacak

" Türk Telekom Stratejisi ‘Digiturk’ Diyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom Stratejisi ‘Digiturk’ Diyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom Stratejisi ‘Digiturk’ Diyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "