Okunma

Türk Telekom Upload hızlarını artırdı! Video!


14 Haziran 2018 Perşembe 11:05
Türk Telekom Upload hızlarını artırdı! Video!

Ülkemizde, internet kullanımı açısından önemli gelişmeler yaşanıyor. 2019 yılının başından itibaren hayatımızdan silinecek olan AKK öncesinde güzel bir gelişme daha yaşandı. Türk Telekom Upload hızlarını güncelledi. Peki, yeni Upload hızları ne durumda?

Türk Telekom Upload hızlarını artırdı

Türk Telekom’un internet altyapısını iyileştirme çalışmalarında sevindirici bir gelişme yaşandı. Her geçen dönemde fiber altyapısı için önemli iyileştirmeler yapan Türk Telekom, bir süredir pilot bölgelerde yapılan Upload hızlarını iyileştirme çalışmalarını genel kullanıma sundu. Türk Telekom Upload hızlarında nasıl bir değişiklik oldu?

Altyapı ve santral güçlendirmeleri ile yürütülen bu çalışmaların sonucunda, upload hızı 2 Mbps olan internet paketleri 3 Mbps ve 4 Mbps hızlarına yükseltildi. Bu değişikliklerin ise, belirli internet tarifelerinde olduğu anlaşıldı.

Türk Telekom’un ADSL2+ ve FTTX (Fiber İnternet) paketlerinde herhangi bir değişiklik yok. Bu tarifelerde, ADSL2+ için 1 Mbps ve FTTX için 5 Mbps upload hızları değişmedi. VDSL2 (Hipernet) paketlerinin 35 Mbps, 50 mbps ve 100 Mbps tarifelerinde upload hızları güncellendi.

Yapılan çalışmalar sonrasında, 35 Mbps hız sunan paket için, upload hızı 2 Mbps‘den 3 mbps seviyesine çekildi. 50 Mbps ve 100 Mbps hızlar sunan VDSL2 paketlerinde ise 2 Mbps olan upload hızları 4 Mbps seviyesine yükseltildi.

Upload işlemlerinde AKN süreci başladı!

Türk Telekom’un güncellediği upload hızlarında ise AKN benzeri bir uygulama da başlatıldı. Bu çalışma ile birlikte yukarıda bahsi geçen upload hızları ile 20 GB upload yapıldığında, tarife farkı olmadan, 2 Mbps hıza düşecek. Ay bitiminde ise tekrar 3 Mbps ve 4 Mbps hızlar yeniden sunulacak.

Bu hızlar, şu an için tüm kullanıcılara sunulmuş olmasa da, bölge bazlı olarak ilerleyen dönem içinde, altyapı ve santral iyileştirmeleri gibi çalışmalar bittiğinde, güncellenen upload hızlarını kullanan abone sayısı daha da artacaktır.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

38 yorum - “Türk Telekom Upload hızlarını artırdı! Video!”

 1. Anonim dedi ki:

  arkadaşlar bende şuan öğrendim türk telekom artık upload lara 20 gb kota getirmişler bilginiz olsun 3 mb upload dan 2 mb düşürüleceğini söylediler

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Müjde olarak aktarılmış, afrika ülkelerinin bile altında altyapı ve hızlar… Sene 2019 upload hızı 0.16 mbps !!! Bu download hızı ise avrupada 10 yıl önce veriliyordu. Parayı tonla al, altyapıya kuruş harcama… Pes…

 3. Anonim dedi ki:

  şükrettıgımız seylere bak yurtdısında millet 1000 upload yapıyor biz hala 4 te kaldık yazık valla yazıkkkk

 4. Anonim dedi ki:

  buna şükredin..yakında ”internet neydi yahu” diyeceksiniz.. haha!

 5. knight dedi ki:

  Hşş bir dk. Yuh, fark’a bak. İnanılmaz bir değişim. Kafayı yicem böyle bir değişim olamaz. Resmen çağ atladık. 😀 türk çöpkom. Türknet tavsiye ediyorum, fiber desteği var ise. 1 yıldır kullanıyorum.

 6. Altan Mehmet dedi ki:

  AKK den sonra internet download fiyatları katlanarak artacak. Beyhude meduyet, mebzul kazık..

 7. Kerim dedi ki:

  Kimse birsey upload etmedigi icin kimsenin umrunda degil sanirim.

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Günaydın arkadaşlar artalı aylar yıllar oluyor zaten yenimi haber yapıyorsunuz yoksa reklammı yapıyorsunuz bende sandımki 4 olan upload hızı acaba 8 10 falanmı oldu sandım ama bi değişiklik yok.

 9. Özgür Internet Kullanıcısı dedi ki:

  Türk Telekom’u kesinlikle tavsiye etmiyorum, çoğunlukla YouTube’a erişim hızını yavaşlatıyor bunlar zaten. Hızım SpeedTest’te 24 MBPS olmasına rağmen YouTube’a erişim hızım (Connection Speed Kısmı) 554 KBPS gibi komik rakamlara düşüyor. Ancak VPN açarsam akıcı Video izleyebiliyorum. Upload’a bile AKK saçmalığını koymuşlar yok böyle bir şey! Upload hızlarını hiç artmamış olarak var sayıyoruz! TürkNet, NetSpeed gibi ISS’lar dururken kimse Türk Telekom’da durmaz zaten.

 10. Patates salatası dedi ki:

  Dalga mı geçiyorsunuz?
  Bu upload değerleri aylardır olan değerler zaten, dün yükseltilmiş gibi lanse etmenizin sebebi nedir?
  Ben aylardır 4Mbps upload ile 100Down kullanıyorum, 4 Mbps uploadsa rezalet.

  Keşke haberinizi “Türk telekom Upload hızlarına da AKN getirecek kadar düştü” yapsaydınız.
  Zaten verdikleri patates tohumu kadar upload hızı var, onu da kısıtlama peşindeler.

 11. Özgür Internet Kullanıcısı dedi ki:

  2019’da AKK’nin tamamen kalkacağına hiç inanmıyorum, baksana Upload’a bile AKK koymuşlar! 2019’da AKK kalksa bile onun benzerini falan yaparlar adım gibi eminim! Hatırlarsanız 2018 başlarında 2019’da AKK kalkacak diye konuşulurken KOTA saçmalığı geri gelmişti, 2019’da AKK kaldırılacak ve yerine KOTALI paketler gelecek büyük ihtimalle!

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ttnet geriden geliyor

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Turnet su anda zaten 5 mbit upload veriyor 100 mbit download kota yok sadece 64 tl

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Turktelekom internet alıcam alamıyorum port yok şuan kullandığım farklı internet sağlayıcım var türktelekoma geçeyim dedim adamlar port yok diyo şuan kullandığım üzerinden devam edin diyorum edemzsiniz port yok diyo ne portmuş arkadaş herkez port yok diyor

 15. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Rezalet bir altyapı dünya para ödüyoruz hizmet filan almoyoruz soyuluyoruz sürekli kopmalar hop akn yüzde yüze ulaştı hız dip ikiyüz liralık hizmet indirimli yetmiş liraya alıyormuşuz bide müşteri hiznetlerini arıyınca fiberliyor diye müzik dinliyoruz he fiberliyoruz

 16. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Türk telekom upload 35 mbit kullanıcısıyım yaklaşık 2 aydır upload hızında aşırı yükseliş var akk’yi geçtim az önce telefondan başka bir bilgisayar YouTube’yken yaptığım iüç testi yazıyorum ;
  Ping 8 down:14.2 upl:6.05
  Ping 8 down:13.6 upl:6.29
  Ping 8 down: 15.4 upl:6.71
  Ve belirtmek isterim ben hiçbir zaman +30mbit download alamadım hatta 2-3 aydır +25 görmüyorum hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar formaliteden bakıldı deniyor sadece.

 17. Mesut Kaynacı (GameHunter) dedi ki:

  Upload’a da AKK koymuşlar bravo. 5 Mbit standart Upload verseler ölürler sanki.

 18. Fiber Osman dedi ki:

  Türk Telekom Türkiye’de ses hizmetini kaybetti internet hizmetini kaybetmemek adına fiber kullanımını yaygınlaştırmıyor alt yapıyı güçlendirmiyor. Fiber olsun adsl olsun kendi alt yapısını kullanan diğer rakip firmalara kota uyguluyor. Örneğin 16Mbps hizmet verdiği bir yerde TTNet’ten ayrılıp rakip TTNet alt yapısını kullanan başka bir firmaya geçerseniz, rakip firmaya diyor ki buraya sadece 8Mbps hizmet verebilirsin sadece ben 16Mbps hizmet verebilirim diye anlaşma imzalamış. Bu çağda komşu ülkelerin kullandığı hizmet belli alınan yer aynı böyle dudukluyorlar bizleri.

 19. Anonim dedi ki:

  Türk Telekom Türkiye’de ses hizmetini kaybetti internet hizmetini kaybetmemek adına fiber kullanımını yaygınlaştırmıyor alt yapıyı güçlendirmiyor. Fiber olsun adsl olsun kendi alt yapısını kullanan diğer rakip firmalara kota uyguluyor. Örneğin 16Mbps hizmet verdiği bir yerde TTNet’ten ayrılıp rakip TTNet alt yapısını kullanan başka bir firmaya geçerseniz, rakip firmaya diyor ki buraya sadece 8Mbps hizmet verebilirsin sadece ben 16Mbps hizmet verebilirim diye anlaşma imzalamış. Bu çağda komşu ülkelerin kullandığı hizmet belli alınan yer aynı böyle dudukluyorlar bizleri.

 20. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çankırı’da 50mbps fiber kullanıyorum uzun süredir 4mbps veriyorlar zaten

 21. insegnantepnkyo dedi ki:

  Turknet yapada 30-50 mbps upload hızlarını görenler var 😀

 22. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çok güzel Bulgaristan da bile 100 mbps dow 100 mbps upload var biz hala 3 mbps oldu diye sevinicez

 23. suat dedi ki:

  bu konuda, çok yetersiz ve yavaş ilerleme olduğunu düşünüyorum

 24. saban dedi ki:

  turknetin başındakiler telekomun başına geçmezse ttrelekom gelişmez

 25. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu işi turknet 2 ay önce yaptı ve tutupta upload a akn getirmek gibi bir saçmalık da yapmadı

 26. Anonim dedi ki:

  Türknete bekleriz kotasız. Kafa rahat valla

 27. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Turk telekomun battigi gunu hayal ediyorum.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   O günü bende hayal ediyorum

 28. seckin dedi ki:

  süperonline fiberde zaten 5-6 mbps upload

 29. Emrah Özcan (emrahozcan) dedi ki:

  turktelekom taahhüt bittiği an türknetteyim bir dahada geri dönmem

  1. Mnsncls dedi ki:

   Türknetin gadasını yiyeyim ya onlar adam adam. Mis gibi iş yapıyolar.

 30. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hiç hızlandırmasalarmış kota getirmişler bide üstüne

 31. emrhyldrm dedi ki:

  Upload’a bile kota koymuş aç gözlüler.

 32. ahmett dedi ki:

  upload hızınada akn koydular. ne anladım ben bu işten

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Superonline gibi yapmaları kötü olmuş ne zaman telekomünikasyon ileri gidecek

 33. Sezai dedi ki:

  Zaten 35mb vdsl için upload hızı 3mbit hızındaydı.

 34. murat dedi ki:

  Vay be ne kadar çok yükselmiş!!

  1. Gökhan Sönmez dedi ki:

   aynen; bildiğin başım döndü 🙂 3. dünya ülkesiyiz dendiğinde de kızıyoruz.

" Türk Telekom Upload hızlarını artırdı! Video! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom Upload hızlarını artırdı! Video! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom Upload hızlarını artırdı! Video! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "