Türk Telekom Yönetim Kurulu belli oldu!


22 Aralık 2018 Cumartesi 14:53
Türk Telekom Yönetim Kurulu belli oldu!

Türk Telekom’un yeni Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan oldu. Ayrıca Türk Telekom Yönetim Kurulu ‘da belli oldu!

Türk Telekom‘un KAP’ta yaptığı açıklamaya göre, Türk Telekom‘un Yönetim Kurulu Başkanlığına Dr. Ömer Fatih Sayan getirildi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Engin olurken, Türk Telekom’un Yönetim Kurulu’nun diğer üyeleri şu isimlerden oluşuyor: “Bülent Aksu, Dr. Nureddin Nebati, Hakan Aran, Muammer Cüneyt Sezgin. Bağımsız Yönetim Kurulu üyeleri; Selim Dursun, Yiğit Bulut, Sefer Turan, İbrahim Eren.”

Dr. Ömer Fatih Sayan kimdir?

Dr. Ömer Fatih Sayan, Temmuz 2018 itibari ile başladığı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Eski BTK Başkanı olan Dr. Ömer Fatih Sayan, Yüksek Lisansını burslu olarak Almanya Münih Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Haberleşme Mühendisliği’nde İnsan Makine Haberleşmesi alanında yapan Sayan, doktorasını ise İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyomedikal Mühendisliği’nde Duygusal Zeka Modeli oluşturulması konusunda yaptı. İngiltere Oxford Üniversite’sinde ise ‘Diplomasi’ eğitimi aldı.

1995 yılında iş yaşamına başlayan Sayan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ardından Türkiye, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sektörle ilgili özel şirketlerde çip üretimi, cep telefonu dizaynı ve AR-GE alanlarında çalıştı. Silikon Vadisi İnsiyatifinde görev alarak girişimcilik konusunda çalışmalarda bulundu. Türkiye ve Almanya’da çeşitli üniversitelerde Bilişim Hukuku ve Bilişimde Yeni Trendler konularında dersler verdi. Araştırma konularıyla ilgili çeşitli konferanslar ve bilimsel dergilerde yayımlanmış çok sayıda makaleleri bulunmaktadır.

Ayrıca Türk Telekom KAP’a bugün erken saatlerde bir açıklama daha yaptı. O açıklama;

Şirketimiz Yönetim Kurulu üyelerinden Sayın Mohammed Hariri, Sayın Cenk Serdar, Sayın Faisal Mohammed I Aldughaither ve Sayın Al-Hakam Marwan Moh’d Kanafani Şirketimizdeki tüm görevlerinden istifa etmiştir.

– Sayın Mohammed Hariri’nin istifası üzerine boşalan üyeliğe, Türk Ticaret Kanunu’nun 363. maddesine göre, selefinin kalan süresi boyunca görev yapmak üzere A Grubu pay sahibi tarafından aday gösterilen Sayın Hakan Aran atanmıştır.
– Sayın Cenk Serdar’ın istifası üzerine boşalan üyeliğe, Türk Ticaret Kanunu’nun 363. maddesine göre, selefinin kalan süresi boyunca görev yapmak üzere A Grubu pay sahibi tarafından aday gösterilen Sayın Muammer Cüneyt Sezgin atanmıştır.
– Sayın Al-Hakam Marwan Moh’d Kanafani’nin istifası üzerine boşalan üyeliğe, Türk Ticaret Kanunu’nun 363. maddesine göre, selefinin kalan süresi boyunca görev yapmak üzere A Grubu pay sahibi tarafından aday gösterilen Sayın Eyüp Engin atanmıştır.
Söz konusu atamalar Şirketimizin yapılacak ilk Genel Kurul toplantısında Genel Kurul’un onayına sunulacaktır.

Eyüp Engin, 1978 yılında Müfettiş Yardımcısı olarak Akbank’ta göreve başlamıştır. Teftiş görevinden sonra Hazine, Uluslararası Bankacılık, Yurtdışı Finansal Kurumlar alanlarında Bölüm Müdürü olarak görev yapmış olan Eyüp Engin, 1996’da Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmış, akabinde Uluslararası Bankacılık ve Yurtdışı Finansal Kurumlar Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir. Temmuz 2007’de şimdiki görevi olan Teftiş Kurulu Başkanlığı’na atanan Engin, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunudur.

Hakan Aran: 1968 yılında Antakya’da doğan Hakan Aran, 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olup Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme konusunda yüksek lisans programını tamamlamıştır. 1990 yılında İş Bankası BT Sistem İşletimi Bölümü’nde Stajyer Yazılım Uzmanı olarak göreve başlayan Hakan Aran, 1999 yılında Bilgi Teknolojileri Çözüm Geliştirme Bölümü Müdür Yardımcılığına, 2002 yılında aynı Bölümde Birim Müdürlüğüne ve 2005 yılında da Bölüm Müdürlüğüne atanmıştır. 17 Temmuz 2008 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır.

Muammer Cüneyt Sezgin: Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü, Western Michigan University İş İdaresi (MBA) ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi doktora programı mezunu olan M. Cüneyt Sezgin, çeşitli özel sektör bankalarında yöneticilik yaptı. 2001 yılında Garanti Bankası’na katılan Dr. Sezgin, Garanti Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği, Kurumsal Güvence Komitesi ve Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanlığı yanı sıra Garanti Bank S.A. (Romanya), Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. adlı iştiraklerde Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Başkanı olarak da görev yapmaktadır. Öğretmen Akademisi Vakfı ile Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWFTürkiye) Mütevelli Heyeti Üyesi olan Dr. Sezgin, 30 Haziran 2004 tarihinden beri Garanti Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olup, bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 29 yıldır.
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

32 yorum - “Türk Telekom Yönetim Kurulu belli oldu!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Müşterilerini dolandıran bu yolla kazanç elde etmeye çalışan hiç bir firma , kurum veya kuruluşun ayakta kalma şanşı yok!!!!

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu durum AKN ve fiyatlar açısından iyi oldu. Son yıllarda yapılan en yararlı iş olacak gibi.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  2,5 ay oldu taşınalı ama bir türlü interneti taşıyamadım. TTnet için alt yapı hazır değilmiş. Bu sorunu yaşayan bir sürü insan var. Fiberler, 5g’ler konuşuluyor ama 8mbps internete hasretiz. Dağ başında da oturmuyorum. Yeni yönetimi duyurulur.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Gayet iyi olmuş kurul boş adam yok gibi hep şirketi ayağa kaldırıp düzeni değiştirebilecek kapasitede insanlar tabi yiğit bulut dışındakiler.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Telekom özelleştirmesi hükümetin acemiliğine denk gelmiştir. Ne yazikki bir hata sayısız başarıyı gölgede bırakıyor

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Ülkenin kan emicileri bunlar yemin ediyorum , tez vakitte defolup gidin lütfen . . . Ülke resmen aile şirketine döndü , bu da başka bir örneği .

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Ömer Fatih Sayan Adil kullanimi kaldirma kurali getiren kisidir, telekoma gelmesi cok iyi oldu. Hem adil kullanim kalkacak hem makul fiyatlar olacak. Bilmeden atip tutanlar var, adam teknoloji bakan yardimcisi. Yani devlet yonetimi bankalara birakmadi bizzat bakanligin kendisi yonetecek. Bu iyi bir haber ticari kaygilarla degil vatandas odakli bir telekom geliyor

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   kesinlikle vatandaşa odaklayacaklar, aynı bardağa bakıyoruz ama kimimiz yarısını dolu görüyor, kimimiz yarısını boş. unutulmamalı ki bu ülkede bu insanlar yetkinlikleriyle değil, atanarak geliyorlar.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Araplar içini boşalttı. Hesabı tabii ki sorulmaz. Yiğit bulut gelmiş. Artık uzaya çıkar TT. Ülke batıyor hala aynı zihniyet devam. İnternette nah ucuzlar beklemeyin

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  16 Mbit 44.75 TL ödüyordum. Bu saatten sonra beklenmedik ya da teknolojik gelişme olmazsa bu fiyata bu hizmeti alabileceğimi hiç sanmıyorum. Bu zamana kadar bu oluşum beni hiç şaşırtmadı. Zamanla hak vereceğimi de hiç sanmıyorum. Hakkı Beye cevabımdır.

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Tipe bakınca 999 ping yiyorsunuz iş olarak icraat yapıcak tip yok bunlarda he sorarsanız paranızı alıcak tip var.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Ha bire yönetim değişiyo başka değişen bişey YOK

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  iktidarimiz sagolsun ulkemize 22 milyar tl kazik atildi. uzerine ulkemizin iletisim altyapisi 10 yildir duzgun gelisme gostermedi.

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Fatma Betül Sayan Aile bakanın Erkek kardeşi ve bu atamayla birlikte Sayan ailesinde atama bekleyen kalmadı….

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   iki elimiz yakalarındadır..haram olsun fukaranın paraları.
   onları atayande günahlara giriyor..
   Fatma betul sayan..Gökten mi indi ki her yakınına ülkenin önemli görevi veririliyor..cehnennem yerleri olsun..amin
   BAYANLAR…

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Port açın be internet bile alamıyoruz aylardır yıllardır bekliyoruz nasıl yetkililer bunlar ayıp ya

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Port yoksa bulunduğun evde iptal talebi vardır iyi araştır

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Öncekileride tanımıyordum zaten.

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Hariri Ailesi aranıyor mu acep sayın büyüklerimiz . Yoksa soygun kanunlara uygun mu yapıldı. Fakirin mali önemsiz Lübnan a Suud a gitsin ne çıkar ahiret yokmuş gibi yapın bakalım nereye kadar…

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  burası da her şeyi kontrol etmeye meraklı aynı ekibin eline geçmiş.

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  milleti yontacaklar işe başladı..evvelkileri taklit edecekler..
  int.i daha beter pahalatacaklar..zamlatacaklar..
  bu nedenle bunların partisine oy vermeyeceğiz.
  Yiğit bulut aylık 102.bin lira imiş..gazetelerde öyle yazıyor.
  milleti soyun..yazık millete bunlara hala oy veriyorlar..bizde oy yok..

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  hmmm. bizi düzecek yeni tim belli oldu. vazelin kullanmanızı rica ederiz. sağlığa da faydalıymış hem sizin aletler de yıpranmasın bu kadar kişiye hizmet verecekler.

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Kimin kardeşi olduğunu da yazsanıza?

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Hakkı Alkan zevkten dört köşe şu anda adamı telekomun başında. Bakalım bundan sonra telekomu eleştirebilecek mi?

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Herkes tamam da J. Yiğit Bulut ne alaka?

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  çekim gücü artar sanırım..

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   milletin parasının bu TT,neye Çekim gücü ile artması bekleniyor.
   sen int.i beklerken cebindeki nafakandan olacaksın..ey kişi.
   bunlar cebleri çekerler..int.i ucuzlatmazlar..uyan ve oy verme bunlara millett

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  vatandaşı daha iyi öpebilmek için çalışmalar. telekom zaten öpüyordu. bankalarda öpüyordu. şimdi ikisi bir olup fransızlar gibi öpecekler.

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Akalım bu sefer kime peşkeş çekilecek

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Fiyatlar duser umarim

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  aile şirketi gibi yapıyorlar devleti helal akgezenler

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  internet fiyatlarını düşüreceksen hoşgeldin

" Türk Telekom Yönetim Kurulu belli oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom Yönetim Kurulu belli oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom Yönetim Kurulu belli oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 2. 2 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 3. 3 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 4. 4 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
 5. 5 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
 6. 6 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
 7. 7 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
 8. 8 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!
 9. 9 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!
 10. 10 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!