Okunma

Türk Telekom’a 70 Milyon Euroluk Kredi


04 Aralık 2012 Salı 12:04
Türk Telekom’a 70 Milyon Euroluk Kredi

Türk Telekom, Avrupa Yatırım Bankası’ndan bilgi ve iletişim teknolojileri alanında Ar-Ge kredisi alan ilk şirket oldu. Türk Telekom, 23 Kasım’da imzalanan anlaşmayla, European Investment Bank’tan (Avrupa Yatırım Bankası) 70 milyon Euro’luk kredi alarak, Ar-Ge yatırımlarına ekledi.

Türk Telekom, 23 Kasım’da imzalanan kredi anlaşması ile aldığı 70 milyon Euro’yu 2012-2014 yıllarındaki Ar-Ge projelerinin hayata geçirilmesi için kullanacak.

Türk Telekom Grup Finans Başkanı Mustafa Uysal, 70 milyon Euro, Ar-Ge alanında büyük bir yatırım demek. Kredi, bu alana verdiğimiz önemin bir göstergesi. Her yıl Ar-Ge bütçemizi artırmamızın altında yatan sebep de bu.

2010 yılından itibaren her geçen yıl Ar-Ge’ye daha fazla bütçe ayırıyoruz. Türk Telekom Grubu olarak sadece 2012 yılı için Ar-Ge harcamalarımızın 176 milyon TL’ye ulaşmasını öngörüyoruz” dedi.

:: Türk Telekom’un yatırımları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Türk Telekom’a 70 Milyon Euroluk Kredi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ülkemizde ki sıcak para nereye gidiyor en acı gerçeği , telekom gibi yılda 5 milyar dolarla oynayan bir firma 70 milyon kredi çekiyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bunlar tam bir ç***** milletin sırtından iyi götürüyorlar.

 3. mustang dedi ki:

  Arge ne ***** />
  Heleki Telekom için,arge ile ne bulacaksın,yeni teknolojimi geliş***** />
  Alt yapını sağlamlaştır,hizmetlerini düzelt ki aboneler kaçıp gitmesin.

 4. muratteas dedi ki:

  Demek ki bizlerde Ar-Ge’leneceğiz.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Aynen katılıyorum…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  TEŞŞEKKÜRLER DOGRU SÖZÜNÜZ İÇİN

 7. ByKaMiKaZe dedi ki:

  Ar-Ge sizin neyinize önce mevcut altyapıyı adam edin. İstediğimiz hızları alamıyor olmamız yetmiyormuş gibi yağmur yağsa sinyal gücümüz düşüyor. Ar-Ge miş !!!

" Türk Telekom’a 70 Milyon Euroluk Kredi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom’a 70 Milyon Euroluk Kredi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom’a 70 Milyon Euroluk Kredi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "