Okunma

Türk Telekom’da Taşlar Yerinden Oynadı!


30 Nisan 2014 Çarşamba 10:00
Türk Telekom’da Taşlar Yerinden Oynadı!

Türk Telekom’da yeni bir dönem başlıyor. Kısa bir süre önce Türk Telekom’da CEO koltuğuna oturan Rami Aslan, Türk Telekom Grup şirketlerinde müşteri odaklılığını esas aldıklarını, bundan sonraki dönemde entegrasyon stratejisi çerçevesinde hareket edeceklerini; Türk Telekom Grubu, Türk Telekom, TTNET ve Avea’nın tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek ve tâbi oldukları mevzuata tamamen uyarak bu stratejiye yönelik yeni organizasyonel değişiklikler yaptıklarını ifade etti.

Türk Telekom Grubu’nda bu kapsamda, müşterilerinin teknoloji ve iletişim ihtiyaçlarına daha iyi cevap vermek ve daha fazla değer sunmak amacıyla, sabit hat hizmetlerini pazara sunma modeli yeniden yapılandırılıyor; pazarlama ve satış birimlerinin üst yönetimleri tek bir çatı altında toplanıyor.


Türk Telekom CEO’su Rami Aslan

Ayrıca yakınsama teknolojilerindeki fırsatları yapısal olarak değerlendirmek ve operasyonlarda daha yüksek verimlilik ve fayda sağlamak amacıyla; TT ve Avea seviyesindeki Network/Operasyon ile Teknoloji fonksiyonlarının üst yönetimi birleştiriliyor. Ticari ve altyapı ile ilgili alanlarda gerçekleştirilen yeniden yapılandırmayı desteklemek amacıyla, Grubun strateji ve iş geliştirme, iş planlama ve satın alma fonksiyonları da bütünleştiriliyor.

Bu çerçevede Türk Telekom tarafından organizasyonel değişiklikler Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirildi.

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan yapılan değişikliklerle ilgili olarak şu yorumda bulundu: “Grubumuz özelleştirme ve onu takip eden başarılı halka arzdan beri büyük ve başarılı bir değişim sürecinden geçiyor. 2005 yılında yerleşik bir sabit hat operatörüyken, TTNET’in kurulması, Avea’daki sahiplik oranının %40’dan %90’a çıkarılması ve geleneksel ürün ve hizmetlerimizi tamamlayan alternatifler sunan teknoloji şirketlerinin satın alınmasıyla, Türkiye’nin öncü yakınsama teknolojileri ve iletişim şirketi haline geldik. Şimdi Grubumuzun büyüme hızını ve verimliliğini bir üst seviyeye taşımak amacıyla satış, pazarlama, altyapı ve destek fonksiyonlarını bütünleştirerek entegrasyon yönünde yeni ve önemli bir adım daha atıyoruz. Bu organizasyon yapısının müşterilerimizin tüm teknoloji ve iletişim ihtiyaçlarına cevap verirken müşterilerimize sunduğumuz değeri artıracağına inanıyorum.”

:: Türk Telekom’daki bu değişim bizlere nasıl yansıyacak?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 yorum - “Türk Telekom’da Taşlar Yerinden Oynadı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bir zenginde çıkıp şu adı türk kendi ne olduğu belirsiz türk telekoma rakip bir firma çıkaramadı…süperonline bu işi bir başarsın o zaman kimse kalmaz ***** mecbur altyapı olmadığından kullanıyor…dsmart,süperonline hep türktelekom un altyapısını kiralayıp millete kullandırıyor, yani her halükarda parayı türk telekom götürüyor…yazık…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  sen kotayı aşıyor diye milleti 3mbs ye sınırlandır birde hizmet ediyorum diye övün, geç bunları

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Şunlar “müşteri odaklı” dedikçe ağızlarına odaklayıp küreği vurasım geliyor!! Bu kotalarla mı müşteri odağı? Bu upload hızlarıyla mı müşteri odağı? Bu fiyatlarla mı müşteri odağı? Bir gidin işinize yav!!

 4. Rambo_FT dedi ki:

  Daha kazık fiyatlarla daha düşük hızlar! Bunu bekliyoruz.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Son senelerde Türk Telekom a ait tüm şirketler kendini toparladı bence bu şekilde devam ederlerse güzel başarılar yakalayacaklar.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Müsteri kaybı ve yeni strateji :@ 3 senelık ttnet ve turktelekom musterısıydım ama sımdı kazanan super online oldu ve herkez turkcelle gecıyor

 7. SDN Okuru dedi ki:

  müşteri odaklı olmak mı istiyorsunuz?
  kotaları kaldırın kaldıramıyorsanız 5 kat arttırın upload hızlarını 5 mbit yapın fiberde, kotadan sonra hızı yüzde 50 düşürün görüşelim.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  bizdeki milliyetçilik hikaye zaten, kar eden şirketlerimizi bile araplara bilmem başka ülkelere satıyoruz

 9. SDN Okuru dedi ki:

  orjini lübnan telekom 🙂

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Ağızları ile kuş tutsalar boş! İmkanım olduğu sürece asla müşterisi olmak istemeyeceğim tek grup.

 11. |SeYYaH| dedi ki:

  rakipler çoğalıp müşteriyi çekince akılları başına geldi demek ki!

 12. neskalii dedi ki:

  bizim için iyi haber fakat ne kadar içi doldurulur tartışılır

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Öncelikle Türk Telekomun “Türk” olması lazım. Gerisi hikaye.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  13:39 ince ve güzel

 15. SDN Okuru dedi ki:

  tdkya müşteri odak falan yazınca bulunamadı yazıyor.

 16. Rüstembey dedi ki:

  kaybettirip üzülecek semersiz bulunca sevineceğiz…onlardan birşey çıkmayacağını garanti ederim…
  yinede sevindirici(en azından)haber..

 17. SDN Okuru dedi ki:

  ttnet mi :SS

" Türk Telekom’da Taşlar Yerinden Oynadı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom’da Taşlar Yerinden Oynadı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom’da Taşlar Yerinden Oynadı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "