Okunma

Türk Telekom’dan 4G Hamlesi


11 Nisan 2015 Cumartesi 13:00
Türk Telekom’dan 4G Hamlesi

4G ihale tarihinin 26 Mayıs 2015 olarak netleşmesinin ardından, Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir, 4G için iddialı açıklamalarda bulundu. İşte Türk Telekom’un 4G için yapacakları.

Grup olarak gelecek vizyonumuz doğrultusunda yaptığımız yatırımlarla 4G’ye uzun süredir hazırız ve istekliyiz. 4G ihalesinde, yeni entegre yapımızla, Türk Telekom Grubu olarak tek bir çatı altında güçlü bir şekilde yer alacağız.

Türk Telekom Grubu olarak, 81 ile yayılan 193 bin km’lik fiber altyapımız ile mobil şebekelerin iletişim ihtiyaçlarını bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de karşılamayı mümkün kılacak kapasiteye sahibiz. Dünyanın çevresini 5 kez dolaşacak uzunluğa sahip fiber altyapımızın, Türkiye’ye 4G hizmetlerini sunmak üzere üstlendiği hayati rolün farkındayız ve yatırımlarımızla gurur duyuyoruz.

Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda bilgi toplumuna dönüşme sürecinde 4G çok kritik bir rol oynuyor. 4G teknolojisinin etkileri eğitimden sağlığa, eğlenceden e-ticarete her alanda kendini gösterecek. 4G ile artan mobil internet hızları ve gündeme gelecek yeni teknolojiler, kullandığımız pekçok hizmetin bir adım sonrasını hayal etmemize imkan verecek. LTE ile sunulan daha fazla kapasite ve hız eşliğinde yepyeni bir deneyim yaşayacağız.

15-04/11/4g-turk-telekom.jpg

Bu yeni olanaklar eşliğinde hayata geçen hizmetler, Türk halkının teknolojiye olan yakınlığı ve yatkınlığıyla ülkemizin sosyal ve ekonomik gelişimi için pekçok yeni fırsatı gündeme getirecek.

Türk Telekom Grubu sayesinde 4G ile Türkiye’de gelişen mobil internet altyapısının ve olumlu rekabetin, Türkiye’deki girişimcileri dünyadaki benzerleriyle rekabet edebilecek ölçüdeki başarılı projeleri hayata geçirme konusunda cesaretlendireceğine yürekten inanıyoruz.

:: 4G teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

32 yorum - “Türk Telekom’dan 4G Hamlesi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  avea 1800 mhz ile penetrasyonu sıkıntılı hizmet veriyor, kapalı alanlarda çekmiyor. önce bandı 800-900 civarına düşürüp duvarlardan penetrasyonu artırın. yoksa evde çekmeyen 4g ye neden para verelim

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sayın TT yöneticileri; Adil Kullanım Kotası olduktan sonra o kabloların dünyayı kaç kez dolaşabileceği fantezisi son kullanıcıyı pek ilgilendirmiyor. Önce AKK'yi kaldırın ve upload/gönderme hızlarını artırın!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  internete kota(akk) ile girdikten sonra 4g olsa ne olur ***** kota mı dayanır bi bakarsın 4g bitmiş 3mbit akk ile devam.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  kardeşim kusura bakmayın ama türkiye nin neresi olursa olsun bu interneti gavurlar gibi yapamazlar ona zam buna zam zama zam milletin aklı karışık
  vatandaşta alıştı nasılsa ALLAHIN DAN BULSUN DEMEYE ..ama yine elimize baktığımız bi halt yok

 5. tahir40 dedi ki:

  Altyapý ve ttnet? Ya siz kablolu internet vermekten acizsiniz. 8Mbit diye kakaladýðýnýz internet 3 Mbiti zor buluyor. Arýyorsun, biz 8Mbit demedik ki, 8Mbite kadar dedik diyorlar piþkin piþkin. Ne farký var kasaba 1 kilo et parasý ödeyip 300 gr et almaktan? Düpedüz hýrsýzlýk…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Avea çekiyor mu?

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar fiberin ne kadar zahmetli bir altyapı olduğunu evinize geldiğinde anlayacaksınız. Bence işin zorluklarını bilmeden bu şekilde atıp tutmayın. Telekomünikasyon sektöründe çalışmış birisi olarak (Türk Telekom değil) işin zorluğunu bildiğim için firmalara karşı bukadar sert eleştirilerde bulunmanızı doğru bulmuyorum. Sonuçta o hat evinize çekilmiş olsa sizden daha fazla kar elde edecekler neden hattı çekmeyerek daha az kazansınlar bir düşünün. Bu arada altyapı çalışmaları pahalıda değildir. Telekomun yer altından fiber çekip çıkardığı bakır hatları fiberin maliyetini hurdada karşılıyor. Sizce firma neden kendi kazancını kessin ?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Telekom türkiyeden kovulmalı

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Türk Telekom güven vermeyen bir izlenim bırakmak için yıllarca güzel yatırımlar yaptı. Bu da farklı bir başarı hikayesi. Internetini de kullanılmaz 4g si de

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Rusya da 10 dolar 50 gb abi elin memleketi interneti sudan ucuz bide 4g bitiremedim 50 gb i

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Ocaktan itibaren yüzde 7 zam yapıp giydirdiler bir güzel :S

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Sömürgeci Türk Telekom durmak yok sömürmeye devam

 13. ConfickerBelasi dedi ki:

  telekomu bilemem ama turkcell 4g lte ýþýk hýzýnda olucak tek kýsýtlayýcý cihazlar olucak…

 14. SDN Okuru dedi ki:

  3 ay once fiber optik sozlesmesini imzaladik hala onumuzden gecen hatti bagliyamadilar. gorevlilere ne zaman cekeceksiniz diyorum sira geldiginde diyor. araya adam sokmadan 20mt kablo cekmekden aciz bir firma. allah kimseyi ellerine dusurmesin

 15. SDN Okuru dedi ki:

  nerde abi 81 ilde fiber şehrin ortasında oturuyorum hala bakır adsl

 16. BadBoy8154 dedi ki:

  Fiberde ba baðlamýþ bir firma bize 4g ile neler sunabilir ki ? ADLS i adam gibi versin önce …

 17. TheFame dedi ki:

  Hiç ümidim yok nedense

 18. SDN Okuru dedi ki:

  4 gb kota ile 4g olsa ne olur ki ? Bu arada avea sen 3g yi adam gibi verde sonra 4g de

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Önce sabit hattı adam gibi yapsınlar. Ankara'nın göbeğinde yeni bir apartmanda oturuyorum ve evime telefon ve internet alamıyorum. 2 aydır uğraşıyorum.

 20. SDN Okuru dedi ki:

  fiberoptik internetleriyle övünüyorlar fakat birçok yerde daha fiber altyapı bile yok

 21. ConfickerBelasi dedi ki:
 22. SDN Okuru dedi ki:

  Benim paketim'de 2 gb int var bi kaç yuksek cozunurluklu video izletince bitiyosa 4k 'nin yayginlasmasiyla paketler 30-40 gb olmali (zaten oyunlar da 2gb civarinda )ve telefonlarin bir cok ozelligi int ile calisiyo paketler cok kotu bence 🙁

 23. SDN Okuru dedi ki:

  5g için şimdiden başlasınlar çalışmaya

 24. le_vlo dedi ki:

  Bakalým ihaleden ne kadar sonra tam olarak gerçek 4g hýzýný vermeye baþlayacaklar.

 25. ConfickerBelasi dedi ki:

  geçti bor’un pazarý…

 26. edox dedi ki:

  Cok gec kalindigini düsünüyorum..

" Türk Telekom’dan 4G Hamlesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom’dan 4G Hamlesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom’dan 4G Hamlesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "