Okunma

Türk Telekom’dan Aynı Fiyatlar


27 Eylül 2007 Perşembe 13:00
Türk Telekom’dan Aynı Fiyatlar

"Türk Telekom’un 1 Mart 2007 tarihinde yürürlüğe giren tarifelerinin onaylanmasına ilişkin Telekomünikasyon Kurulu kararı hakkındaki yürütmeyi durdurma kararının Danıştay tarafından kaldırıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu gelişme çerçevesinde kamuoyunu bilgilendirmek istiyoruz.  

Bilindiği üzere şirketimiz, 21 Temmuz 2007 tarihinde, mahkeme kararını ve tüketici önerilerini göz önünde bulundurarak 1 Mart 2007 tarihli tarifesini yürürlükten kaldırıp, tüketiciye önemli ölçüde ucuzluk sağlayan yeni indirimli tarifesini uygulamaya koymuştur.

Şirketimizin, Danıştay’ın yeni kararı ile 1 Mart 2007 tarifelerini uygulama hakkı olmasına rağmen,  daha önce de açıkladığı gibi, tüketicilere önemli avantajlar mevcut indirimli tarifenin uygulanmasına devam edilecektir.  Şu anda uygulamada olan söz konusu tarife ile, şehiriçi konuşma ücretleri, % 16’ya varan indirimlerle dakikası 7 kuruşa inmiş, uzak mesafe telefon ücretlerinde ise % 60’a varan indirimler korunmuştur.

Saniye bazlı ücretlendirme alternatifi için başvuruldu

Türk Telekom olarak,  müşterilerimizin talepleri doğrultusunda tarifelere yönelik yeni uygulamaları devreye sokmaya hazırlanmaktayız.  

Bu çerçevede, tarifelerimize ilişkin hukuki tartışmaları sona erdirecek saniye bazlı alternatif bir ücretlendirme tarife paketi için 28 Eylül 2007 tarihi itibariyle Telekomünikasyon Kurumu’na başvuruda bulunduğumuzu belirtmek isteriz. Böylece müşterilerimize mevcut tarifelerimiz yanında saniye bazlı ücretlendirme alternatifini de sunmuş olacağız.
"

Bilgi için: Türk Telekom
SDN http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Türk Telekom’dan Aynı Fiyatlar”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  umarım sabit ücreti kaldırırsınız.telefonu kapattırmayı düşünüyordum fakat adsl için yapamıyordum ama şu an türksat ın uydu adsl si çıktı artık kapattırmayı düşünüyorum.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  BEN İSMAİL BAŞ BANA HEP 12,25 KRUŞ GELİYOR TELLEFON KAPALI OLARAK HEP GELİYOR BAN ÖNCEDEN 7,50 KRUŞ GELİYORDU ŞİMDİ 12,25 GELİYOR TELEFON KAPALIYKEN ONA GÖRE BİRŞEY BULUN SİZİ ŞİKAYET EDERİM SAYGILARIMLA ARZ EDERİM

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Şikayetlere gözünüzü kapatırsanız,kanunla arada az da olsa sallanırsanız,devlet ile anlaşır halkı kazıklarsanız sizde Türkiye’deki en büyük telekomunikasyon şirketisiniz demektir.

  Mecburiyet şuan için Türktelekom’un ekmeği ama telekomunikasyona yatırımın artacağı günler yakın…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bence bizi nasıl sömüreceklerini bulmak için sabah akşam sönüp duruyorlar şu adamlara okkalı bir rakip gelsede kurtulsak işi azıttılar artık sınırsız tarifeme geçen ay 60 ytl geldi aradım tarife değişmemiş ee bu 60 ytl nerden geldi diyorum ilgili telekom ilçe müdürlüğüyle konuşun diyor orayı arıyorum telefon adabını bilmeyen insanlarla muhatap oluyorum falanca faturalandırma birimini arayın diyor orayıda arıyorum çalıyor çalıyor küt meşkule düşürülüyor yuh artık yaaa daha ne denirki bunlara…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  aynen katılıyorum bi rakip çıksın direk ona geçerim ki çoğu telekom üyesi de böyle düşünüyodur

 6. SDN Okuru dedi ki:

  tekellik yolunda “durmak yok,yola devam”

 7. SDN Okuru dedi ki:

  7 ytl lik konuşma ücretine 14 ytl vergi vs.. sabit ücret denilen parayı ödüyoruz ..halkın üzerine bu kadar yük niye?..+ insanları aptal yerine koyan kampanya ve ücretlendirmelere neden bir son vermiyorlar ..verdikleri hizmeti düzgün versin ve değerinde parasını alsın başka bir şey istemiyoruz..

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Telekom’a iyi bir alternatif çıkması halinde bir dakika bile durmam.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Türk Telekom’un fiyat tarifesinden hiç memnun değ***** bir kafa karıştırma ***** indirip nereye bindirdiğini anlayana aşk ***** şu sabit ücrete ne buyrulur?Yatırım için mi,hizmet için mi her ne sebeple ise tamamen ***** taahhüt edilen 1024 hızı hiç görmedim,şu andaki ölçümü 552 eski abone olmamın cezasını çekiyorum?Telefonda da durum aynı.Rakibi
  çıktığı anda ayrılmayı düşünü***** bitti.
  Sabit ücret öncesi tarifeye dönülmesini bekliyoruz.

" Türk Telekom’dan Aynı Fiyatlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom’dan Aynı Fiyatlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom’dan Aynı Fiyatlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "