Türk Telekom’dan kadınlara yönelik teknoloji seferberliği!


28 Kasım 2017 Salı 16:29
Türk Telekom’dan kadınlara yönelik teknoloji seferberliği!

Türk Telekom, başta kadınlar olmak üzere internet teknolojisini ve mobil uygulamaları daha fazla kişiyle tanıştırmak ve temel internet kullanımını öğretmek üzere 7 Eylül’de Ordu’da başlattığı Teknoloji Seferberliği kapsamında yaklaşık 5 bin katılımcıya internet eğitimi verdi.

Eğitime 14 yaşındaki en genç katılımcı Kütahya’dan, 86 yaşındaki en yaşlı katılımcı ise Bursa’dan katıldı. Özellikle 35-44 yaş arası kadınların yoğun ilgi gösterdiği eğitimlerde katılımcılar en çok  e-devlet işlemleri, sosyal medyanın ve internetin nasıl güvenli kullanılacağına dair soru sordular.

Özellikle 35-44 yaş arası kadınların yoğun ilgi gösterdiği eğitimlere kadın katılım oranı yüzde 92 olarak gerçekleştiği bu etkinlik hakkında sizlere çok keyifli bir video hazırladık. İyi seyirler.

Türk Telekom’dan teknoloji seferberliği

Her ilde birbirinden farklı kişi ve gruplara eğitim verilen proje kapsamında Giresun Belediyesi temizlik işçilerine, Şanlıurfa’da siber suçlarla mücadele şubesi ekibine, Körleri Eğitim ve Kalkındırma Derneği Gaziantep şubesinde engelli gençlere, Kütahya Belediyesi peyzaj işçisi kadınlara, İstanbul’da ve İzmir’de Down ve serebral palsi hastası çocukların ailelerine ve şehit yakınlarına eğitim verildi.

Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun eğitim programı hakkında şöyle konuştu:

“Ekonomik, sosyal veya fiziksel sebeplerle toplumsal hayata katılamayan tüm kesimlerin bilgiye erişimine katkıda bulunmayı kurumsal sosyal sorumluluğumuz olarak görüyor ve herkes için erişilebilir iletişim prensibi ile çalışıyoruz. Bu nedenle Türkiye’de internet kullanımını yaygınlaştırmak ve hayatı kolaylaştıran mobil uygulamaları halkımıza tanıtmak amacıyla bu projemizi hayata geçirdik.

Türkiye’yi karış karış gezerek 38 ilde internet eğitimi verdik. Bu amaçla teknoloji sınıfı olarak tasarladığımız gezici eğitim tırımız 11 bin kilometre mesafe kat etti. Yani Türk Telekom, teknoloji eğitimi için 51 günde neredeyse dünyanın çapı kadar yol kat etti. Teknoloji Seferberliği kapsamında, gelecek yıl Türkiye’nin en ücra köşesine, köylerine kadar gideceğiz.”
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Türk Telekom’dan kadınlara yönelik teknoloji seferberliği! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom’dan kadınlara yönelik teknoloji seferberliği! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom’dan kadınlara yönelik teknoloji seferberliği! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  2. 2 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  3. 3 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  4. 4 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  5. 5 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  6. 6 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  7. 7 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  8. 8 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  9. 9 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  10. 10 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi