Okunma

Türk Telekom’dan Öğretmenlere Ücretsiz Eğitim


23 Kasım 2015 Pazartesi 09:00
Türk Telekom’dan Öğretmenlere Ücretsiz Eğitim

Türk Telekom Grup şirketi Sebit, Vitamin Öğretmen platformu ile öğretmenlere ücretsiz eğitim veriyor. Mesleki gelişim ve paylaşım platformu olan Vitamin Öğretmen, 200 bin‘den fazla öğretmen üyesine eğitim imkanı sunuyor. Eğitim kalitesini arttırmak ve sürekli kendini yenileyen öğretmenlerin yer aldığı Vitamin Öğretmen platformu, tüm öğretmenlerin kullanıma sunuluyor.

2009 yılında kurulan ve öğretmenlere destek veren Vitamin Öğretmen, 200 milyon dakika’lık video arşivine ulaştı. Türkiye ve Dünya genelindeki gelişmeleri üyelerine anında sunan platform, eğitim sistemindeki değişikliklere de hızla adapte olabiliyor. 226 canlı eğitimin bulunduğu Vitamin Öğretmen platformu, 5 milyon‘un üzerinde izlenme rakamlarına ulaştı. Öğretmenlere matematif ve fen gibi branşların dışında kendilerini geliştirmeleri için alternatif eğitimler de veriyor. Alternatif eğitimlerle beraber bu platform da öğretmen öğrenci ilişkilerine yönelik videolarda bulunuyor.

15-11/23/vitamin-ogretmen.png

Geliştirdikleri online eğitim platformu ile öğretmenlere destek olduğunu belirten Sebit Genel Müdürü Ahmet Eti, “Eğitim teknolojilerinde köklü Ar-Ge geçmişine sahip, Türkiye’nin en büyük eğitim şirketi olarak, 21. yüzyıl eğitim koşullarına uyum sürecinde de öğretmenlerimizin en büyük destekçisiyiz. Onların eğitim alanında yaşanan gelişme ve kaydedilen yeniliklere anında ulaşabilmesini, güçlü bir geleceğin ayrılmaz parçası olarak görüyoruz. Öğretmenlerimiz onlara sunduğumuz online eğitim platformu ile kendilerini geliştirirken, edindikleri bilgiyi yetiştirdikleri öğrencilere de aktararak onların gelişimine de katkı sağlıyorlar. Bizim motivasyonumuzu sağlayan da bu.  Türk Telekom Grubu’nun sinerjisiyle öğretmenlerimizin öğrenme ortamlarını zenginleştirerek, öğretim materyallerini etkin kullanım yöntemleri sunarak her an yanlarında olmaya devam ediyoruz.” dedi.

Vitamin Öğretmen’de Neler Var?

Öğretmenlerin sanal sınıflar aracılığıyla kendi okullarından veya evlerinden katılabildikleri “Canlı Eğitimler

Farklı ve yaratıcı yaklaşımlar sunan, dünya genelindeki eğitim içeriklerinin bulunduğu “Eğitim Videolar

Eğitim gelişmelerini anlık olarak takip edebildikleri “Haberler

Eğitim ile ilgili özgün içeriklerin yer aldığı “Eğitim Yazıları

Soru-cevap etkinlikleri ve çeşitli dökümanların yer aldığı “Yıllık Plan

Etkinlikleri takip edebildikleri “Belirli Günler ve Haftalar

Hazırladıkları içerikleri ve materyalleri yayınlayabildikleri “Dökümanlar” bölümü

Platforma üye diğer öğretmenler ile konuşabildikleri “Tartışmalar” bölümleri bulunuyor. Oldukça kapsamlı bir online eğitim platformu olan Vitamin Öğretmen, öğretmenlere ücretsiz içerikler sunuyor.

:: Türk Telekom ve Sebit iş birliği ile hazırlanmış online eğitim platformu Vitamin öğretmen için neler düşünüyorsunuz?
yazarSedanur Alkan

Online topluluk yönetimi konusunda uzman olan ve kendini sosyal medya tarafında da geliştiren Seda, ShiftDelete.Net'teki çalışmasını devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Türk Telekom’dan Öğretmenlere Ücretsiz Eğitim”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Hizmet ve hediye işte böyle ***** kişiyi değil ülkeyi sevmek böyle bir şey düşünen,planlayan kucaklayan dolusu dua…

" Türk Telekom’dan Öğretmenlere Ücretsiz Eğitim konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom’dan Öğretmenlere Ücretsiz Eğitim ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom’dan Öğretmenlere Ücretsiz Eğitim ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "