Okunma

Türk Telekom’dan Sınır Tanımayanlara


31 Mart 2009 Salı 06:52
Türk Telekom’dan Sınır Tanımayanlara

Türk Telekom tarafından yoğun telefon kullanan müşterilere yönelik olarak sunulan Jettfon ayda KDV, ÖİV ve tüm diğer ücretler dâhil olmak üzere 62 TL olarak ücretlendiriliyor. Jettfon, bu ücret karşılığında şehir içi ve şehirlerarası olmak üzere tüm Türkiye ile sınır tanımadan konuşma imkânı sağlıyor. Jettfon tarifesinden sadece şehir içi konuşarak yararlanmak isteyenler için ise aylık ücret yine vergiler dâhil olarak 55 TL. Tarifeden sadece ev kullanıcıları faydalanabiliyor.


Türk Telekom’un yeni tarife reklamlarında yine Jembey var.

Sınır Tanımayanlar’ın tarifesi Jettfon, bugün İstanbul’da gerçekleştirilen bir basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı. Toplantıda Jettfon’un sağladığı imkânların yanı sıra Türk Telekom’un bugüne kadar müşterilerine sunduğu tüm tarife paketleri değerlendirildi.

Yeni Tarifede Neler Var?

Şu an süren basın toplantısıyla yeni paketlerin tanıtımını yapan Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, sınırsız tarifelerini önceden hazırladıklarını, BTK‘dan onayın çıkmasıyla sunmaya başladıklarını belirtti. Demircan, Jettfon tarifesi için adil kullanım limiti olarak aylık 3000 dakika şehir içi ve 3000 dakika şehirlerarası süreler belirlendiğini, bir kullanıcının ayda ortalama 150 dakika konuşma yaptığını belirten Demircan, istismarları engellemek amacıyla böyle bir limit koyduklarını belirtti. Jettfon’da tanımlanan paket içi dakikaların dışında kalan tüm şehiriçi görüşmeler Standart HATT üzerinden fiyatlandırılıyor.

 


Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, yeni tarifeler hakkında bilgi verdi.

Ali Tınay ve Jembey Aynı Reklamda

Türk Telekom’un reklamlarında kullandığı iki ayrı karakter olan Ali Tınay ve Jembey yeni kampanyada aynı reklamda oynuyor. Sahne arkasında geçen reklamın ilk gösterimi de az önce basın toplantısında gerçekleştirildi.

Yurtdışı ve Cep Aramaları

Yeni tarifeye dahil olup yurt dışı ve cep telefonunu arayanlar Standart HATT üzerinden ücretlendirilecek. Erem Demircan, önümüzdeki dönemde iş dünyasına yönelik yeni paketler sunacaklarını, BTK’ya başvuru yaptıklarını, yanıt beklediklerini açıkladı. Konuyla ilgili bilgi veren Türk Telekom Satış Başkanı Aydın Çamlıbel de, kurumları sektör ve ölçek açısından ayırdıklarını, Mayıs ayında başlayacak alternatif telekom operatörlerinin şehiriçi görüşme rekabetine hazır olduklarını belirtti.

Başvuru Yapmadan Önce

Bu sabah basın toplantısından canlı yayınla duyurduğumuz Jettfon tarifesiyle ilgili saat 17 sularında yaptığımız başvuru denemesi sonuçsuz kaldı. Türk Telekom müşteri hizmetleri yetkilileri, konuyla ilgili bilginin kendilerine henüz ulaşmadığını, ne zaman ulaşacağıyla ilgili bilgileri de bulunmadıklarını belirtip daha sonra tekrar aramamızı istediler.

:: Jettfon tarifesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bilgi için: Türk Telekom

 

 
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Türk Telekom’dan Sınır Tanımayanlara”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ve tabii ki sadece sabit telefonlularla sınırsız. Bu telekom niye böyle dar kafayla düşünüyor anlamıyorum.

" Türk Telekom’dan Sınır Tanımayanlara konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom’dan Sınır Tanımayanlara ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom’dan Sınır Tanımayanlara ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "