Okunma

Türk Telekom’dan Veri Merkezi Atağı


26 Aralık 2010 Pazar 18:45
Türk Telekom’dan Veri Merkezi Atağı

Türk Telekom, veri merkezi ve hosting pazarını büyütmek ve veri merkezlerinin yurtdışı ile rekabet gücünü artırmak için internet servis sağlayıcıları için yeni bir kampanya başlattı.

Firma bundan sonra, yüksek erişim kapasitesine ihtiyaç duyan ve bünyesinde veri merkezi bulunduran internet servis sağlayıcılarına yönelik özel bir hizmet sunacak.

Yüzde 40 Tasarruf

 

 

Asimetrik Veri Merkezi Erişimi  adlı bu hizmet,  toptan maliyetleri düşürerek, veri merkezlerinin yurtdışı ile rekabet etmesini sağlayacak.

Bu yeni ürün ile veri merkezi bünyesinde barındırılan sunucular, indirme (download) kapasitesini kullanmadıkları halde satın almak durumunda oldukları simetrik internet erişim yerine fiber altyapı üzerinden ethernet protokolleri kullanarak ihtiyaçları kadar upload ve download alabilecek.

Türk Telekom bu yeni sistem ile yüzde 40 tasarruf yapılacağını da açıkladı. 

:: Veri merkezlerinizi yurtdışından mı yoksa yurt içinden mi almayı tercih ediyorsunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Türk Telekom’dan Veri Merkezi Atağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom’dan Veri Merkezi Atağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom’dan Veri Merkezi Atağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "