Okunma

Türk Telekom’un Girişimlere Desteği Sürüyor


10 Şubat 2015 Salı 08:01
Türk Telekom’un Girişimlere Desteği Sürüyor

Türk Telekom’un girişimleri desteklemek, girişimcilik ekosistemini büyütmek ve yenilikçi fikirleri Türkiye’ye katma değer sağlayacak işlere dönüştürmek amacıyla hayata geçirdiği PİLOTT programı, 9 Şubat’ta açılan üçüncü başvuru çağrısıyla devam ediyor.

Türkiye’de özel sektör bünyesinde hayata geçirilen ilk girişim hızlandırma programı olan ve girişimcilerle iş birliği yaparak yenilikçi ürün ve servisler geliştirmeyi amaçlayan PİLOTT, seçilen ekiplere çekirdek sermayesi, mentorluk, eğitim ve ofis alanı gibi birçok imkan sunuyor.

PİLOTT programı kapsamında ekipler, Türkiye’nin önde gelen yatırımcı ve girişimcileri ile Türk Telekom yöneticilerinden mentorluk alıp, PİLOTT ekibiyle birlikte çalışarak ürünlerini geliştirme ve Türk Telekom’un iş ortağı olma fırsatını elde ediyorlar. PİLOTT girişimleri aynı zamanda dünyanın en başarılı hızlandırma programı Y-Combinator ve Telefonica’nın hızlandırma programı Wayra iş birliği ile dünyaya açılma şansını yakalıyor.   

Şimdiye kadar başarıyla tamamlanan 2 PİLOTT dönemi sonunda;

  • 700’den fazla başvuru arasından 21 yenilikçi girişim seçildi
  • Seçilen ekiplere toplamda 500 bin TL yatırım yapıldı
  • 21 ekipten 7’siyatırım aldı
  • 1 proje TT Grubu tarafından satın alındı ve ürünleştirildi
  • 6 girişim Türk Telekom’un iş ortağı oldu
  • 11 girişim Türk Telekom Grubu ile iş birliği sürecine devam ediyor
  • 6 girişim Silikon Vadisi’ne götürüldü, Silikon Vadisi’nin önemli oyuncuları ile 18 günde 54 toplantı yapıldı

:: Türk Telekom’un PİLOTT programı hakkında düşünceleriniz nelerdir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Türk Telekom’un Girişimlere Desteği Sürüyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Biraz da internetin iyi olsa…

" Türk Telekom’un Girişimlere Desteği Sürüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom’un Girişimlere Desteği Sürüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom’un Girişimlere Desteği Sürüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "