Okunma

Türk Telekom’un Van’daki Gururları


14 Eylül 2011 Çarşamba 08:14
Türk Telekom’un Van’daki Gururları

Türk Telekom Okulları Projesi, üniversitelere öğrenci yerleştirme alanındaki başarılana yenilerini ekliyor.

Van Türk Telekom Fen Lisesi‘nde eğitim alan 47 öğrenci mühendislik, mimarlık, tıp, diş hekimliği, eczacılık, fizik tedavi ve rehabilitasyon gibi çeşitli bölümlere girmeye hak kazandı.

Türkiye’ye Değer Türk Telekom Okulları arasında yer alan Siirt Türk Telekom Fen Lisesi‘nden mezun olan 49 öğrencinin de 29’u üniversite sınavlarında ipi göğüslemişti. Bu öğrencilerin 17’si ise farklı üniversitelerin tıp fakültelerine girmeye hak kazandı.

Türk Telekom’un, geleceğe yatırım anlayışı ile hayata geçirdiği Türk Telekom Okulları projesiyle Türkiye’nin dört bir yanında eğitim tesisleri inşa edildi. Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı ile hayata geçirilen proje toplam 76 adet eğitim binasını kapsıyor.

Türkiye’de eğitim alanında bugüne kadar hayata geçirilen en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Türk Telekom Okulları projesi, 30 bini aşkın öğrenciye modern standartlarda eğitim sağlıyor.
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Türk Telekom’un Van’daki Gururları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom’un Van’daki Gururları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom’un Van’daki Gururları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "