Okunma

Türk Yapımı Nusrat’tan Büyük Başarı


23 Haziran 2015 Salı 14:30
Türk Yapımı Nusrat’tan Büyük Başarı

Çanakkale Savaşı‘nın 100. yılı için Gençlik ve Spor Bakanlığı‘nın desteğiyle geliştirilen Nusrat isimli mobil oyun kısa sürede büyük başarılara imza attı.

iOS ve Android için ücretsiz olarak kullanıcıların beğenisine sunulan yapım ismini Çanakkale Savaşı’nın kaderini değiştiren Nusrat mayın gemisinden alıyor. Elinde kalan son 26 mayını boğaza döşeyerek düşman kuvvetlerinin ağır kayıplar yaşamasını sağlayan Nusrat‘ın bu tarihi görevi, oyundaki başlangıç bölümü olarak karşımıza çıkıyor.

Kısa Zamanda 600 binden Fazla İndirme!

Çanakkale Savaşlarındaki tüm önemli muharebeleri tarihi bir çizgi doğrultusunda işleyen Nusrat‘ta, 18 Mart Deniz Muharebesi, Tekke Koyu Çıkarması, Kirte Köyü Muharebesi, Arıburnu Çıkarması ve Conk Bayırı Muharebesi gibi savaşın seyrini değiştiren mücadeleler ön plana çıkarılmış.

Gençlik Bakanlığı‘nın desteği doğrultusunda ilk milli oyun olarak lanse edilen Nusrat, yayınlanmasının üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına karşın 600 binden fazla indirilerek başarılı bir çizgi yakaladı.

Dilerseniz Nusrat‘ı Android cihazlarınız için buradan, iOS cihazlarınız içinse buradan indirebilirsiniz. Dilerseniz Nusrat’ın ekran görüntülerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

15-06/23/1.jpeg

15-06/23/2.jpeg

15-06/23/3.jpeg

15-06/23/4.jpeg

15-06/23/5.jpeg

:: Nusrat’ı beğendiniz mi?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “Türk Yapımı Nusrat’tan Büyük Başarı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Insallah nusrat 2 cikar lutfen

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ilk Türk oyunu İstanbul efsaneneleri: Lale savaşçıları diye biliyorum ben. Commodore zamanlarında da vardı bir kaç tane. Bakanlık desteği almaları güzel de ya 1 tane Grafiker bulundursalarmış ya ekipte. Gözüm yoruldu.

 3. XTÝMURX dedi ki:

  "Gençlik Bakanlýðý’nýn desteði doðrultusunda ilk milli oyun olarak lanse edilen Nusrat"

  ilk yerli oyun Pusu diye ***** />

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Boş işler bunlar bakanlık desteğiyle oyun yapılmışta bilmem ne SİZ PARDUSU yaşatsaydınız çok büyük bir hizmet yapmış olurdunuz. Resmi dairelerin hepsinde pardus, okullarda windows+pardus birlikte eğitim çok da zor değildi.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  oynamasan bile indir tarihine saygından

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun

" Türk Yapımı Nusrat’tan Büyük Başarı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Yapımı Nusrat’tan Büyük Başarı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Yapımı Nusrat’tan Büyük Başarı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "