Okunma

Turkcell, 42,2 Mbps Hıza Ulaştı


06 Mart 2010 Cumartesi 14:13
Turkcell, 42,2 Mbps Hıza Ulaştı

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Kartal Plaza’da yaptığı 3G hız denemelerinde 42,2 Mbps hıza ulaşarak; dünyada bu teknolojiyi deneyen üçüncü operatör oldu.

Turkcell’in bugün yaptığı denemelerle Türkiye’nin Avustralya ve Polonya’dan sonra dünyada bu teknolojiyi deneyen üçüncü ülke olduğunu söyleyen Turkcell’in Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, yakın bir zamanda HSPA+ çift frekans destekli cihazlar sayesinde bu hızlara ulaşmanın mümkün olacağını belirterek şöyle konuştu:

“Turkcell şebekesini HSPA+ desteğiyle kurduğu için, Turkcell müşterileri bugünün ve geleceğin 3G teknolojilerini A tipi lisansı sayesinde rahatlıkla kullanabilecek. Turkcell olarak bu yıl içinde bu hızları, şebekemizde müşterilerimize sunmaya hazır hale geleceğiz (Turkcell MobilTV İncelemesi).

Bundan sonraki hedefimiz, 3G’de 84 Mbps hıza ulaşmak olacak. Her zaman olduğu gibi en yeni teknolojilere yatırımımızı sürdürüyoruz. Biz Turkcell olarak şebekemizi en yeni teknolojilere sürekli hazır hale getiriyoruz.”

 

Turkcell, Ericsson’la birlikte yaptığı denemelerde 40 Mbps hızlara ulaştı.

 

Turkcell, Ericsson ile yaptıkları testlerde Haziran 2009’da Türkiye’de ilk kez 28 Mbps hıza ulaşmış, Temmuz 2009’da ise 3G’den sonraki mobil teknoloji olan LTE (Long Term Evolution) testlerinde 170 Mbps hızı aşmıştı (Hafta İçi Her Gün Sinema Keyfi).

:: Turkcell, 3G’de 84 Mbps hızına ulaşabilecek mi?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Turkcell, 42,2 Mbps Hıza Ulaştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell, 42,2 Mbps Hıza Ulaştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell, 42,2 Mbps Hıza Ulaştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "