Okunma

Turkcell Arabağlantı Fiyatlarını Düşürdü


12 Şubat 2010 Cuma 15:55
Turkcell Arabağlantı Fiyatlarını Düşürdü

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından 1 Nisan 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere belirlenen Arabağlantı Ücret Tarifelerine göre Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. için daha önce 0,0655 TL olan GSM şebekelerinde çağrı sonlandırma ücreti 0,0313 TL olarak belirlendi. Kararla ilgili Turkcell tarafından yayınlanan, açıklamaya yer veriyoruz;

 Kurul kararında belirtilen arabağlantı ücretlerindeki düşüş sektör beklentisinin üzerinde gerçekleşti. Yapılan bu indirim sonrasında arabağlantı ücretleri mobil pazarda Avrupa Birliği ortalamalarının 7 kat altına inerken, sabitte AB ortalamasının üzerinde kalmaya devam etti. Söz konusu kararda işletmelerin operasyon maliyetlerinin yeterince dikkate alınmadığı görülmektedir. Yine aynı kararla sabitte fiyatların düşmediği göz önüne alındığında, mobil iletişim sabite göre daha da çekici hale gelmektedir.


 Kararla ilgili Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv “Kullanım oranlarının artacağına ve bunun sonucunda Turkcell’in bugüne kadar yaptığı altyapı yatırımları sayesinde kalite ve kapsama farklılığında yine açık ara lider olmaya devam edeceğine inanıyorum” dedi. Ciliv şöyle devam etti: “Finansal anlamda etkileri olabilecek bu kararın sektörde şartları değiştirdiği için fırsatlar barındıracağını düşünüyorum. Turkcell olarak değerlendirmeleri yapıp, en iyi teknoloji ve hizmeti, en uygun fiyatlarda müşterilerin tercihine sunmaya devam edeceğiz” dedi.

:: BTK’ın aldığı kararı destekliyor musunuz? Yeni ücretler size cazip geldi mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Turkcell Arabağlantı Fiyatlarını Düşürdü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell Arabağlantı Fiyatlarını Düşürdü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell Arabağlantı Fiyatlarını Düşürdü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "