Turkcell’den Avea’ya Hızlı Yanıt


04 Mart 2009 Çarşamba 15:57
Turkcell’den Avea’ya Hızlı Yanıt

Avea’nın bu sabahki basın toplantısında gündeme getirdiği “trafikteki yoğunluk nedeniyle tüm operatörlerden ek port talebinde bulunduk, Türk Telekom ve Vodafone ihtiyacı büyük ölçüde karşılarken Turkcell sadece yüzde 27’sini karşıladı.” açıklamasına Turkcell’den hızlı bir yanıt geldi. Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu imzasıyla yapılan açıklamada operatörlerin öncelikli görevinin bir tarife ya da kampanya çıkacağı zaman sonuçlarını öngörmektir cümlesine yer verildi.


Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, Avea’nın şikayetlerine hızlı bir yanıt verdi.

Avea’nın şebekesinde doğru öngörü ve planlamayı yapmayarak abonelerine verdiği taahhütleri yerine getirmediği ve kullanıcıları mağdur ettiğine değinilen açıklamada, “biz bu tarifeyle ilgili sorunları Avea’nın kendisinden değil, Avea müşterilerinin bizlere ulaşan şikayetlerinden öğrendik” sözlerine de yer verildi.

İlter Terzioğlu imzasıyla gönderilen kamuoyu açıklamasının tam metni şu şekilde;

Bir tarife ya da kampanya çıkacağı zaman sonuçlarını öngörmek bir operatörün öncelikli görevidir. Operatörler, ilave bir kapasite ihtiyacı öngörülüyorsa, hem kendi şebekeleri hem de diğer operatörlerle aralarındaki arabağlantı kapasitesi için planlama yapmak zorundadır. Bir operatörün diğer operatörlere hangi usul ve süre zarfında kapasite artırım talebinde bulunacağı, arabağlantı sözleşmelerinde net olarak belirtilmektedir.

Avea’nın şebekesinde doğru öngörü ve planlamayı yapamayarak abonelerine verdiği taahhütleri yerine getirmediği ve kullanıcıları mağdur ettiği açıktır.

Turkcell olarak biz, Avea’nın bu tarifesiyle ilgili sorunları ilk olarak Avea’nın kendisinden değil, Avea müşterilerinin bize ulaşan şikâyet başvurularından öğrendik. Avea ise  müşterileriyle yaşadığı bu sorun kontrolünden çıktıktan sonra Turkcell’e resmi olarak başvurup ilave kapasite talebinde bulundu.

Tüm iyi niyetimizle elimizde bulunan uygun portların hepsini kullanıma açtık ve bunun sonucunda Avea’nın toplam talebinin yüzde 27’sini karşıladık. Bu artış, Turkcell büyüklüğündeki bir operatöre gelen aramalar için milyonlarca dakika ilave kapasite anlamına gelir. Bundan sonra da Avea’ya ek kapasite yaratmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Avea’nın yaptığı açıklamalarla kendi planlama hatalarından doğan sonucu Turkcell’e yüklemeye çalıştığını görüyoruz. Şirketimizin ticari itibarını zedeleyecek bu tip açıklamaları rekabet etiğine aykırı buluyoruz. Avea’nın bu açıklamaları ile ilgili rahatsızlığımızı da BTK’ya resmi olarak ilettik.

Şunu da belirtmek isterim; Turkcell müşterileri, hem tüm Turkcell’lileri hem de diğer operatör abonelerini herhangi bir sorun yaşamadan arayabilmektedir.

Bugüne kadar olduğu gibi bugün de Turkcell, şebeke ve kalitesinden ödün vermeyerek kesintisiz olarak müşterilerine hizmet sunmaktadır.

İlter Terzioğlu
Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

:: Sizce Avea ve Turkcell arasındaki bu olayda kim haklı?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Turkcell’den Avea’ya Hızlı Yanıt”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  kıskanclığı bırakın kardeşim neden yanlız sizin operatorleriniz aranmıyor resmen gecit vermeyip aveayı sabote edip bizi mağdur ediyosunuz cok buyukseniz sizden daha kolay gecit sağlanması gerekırdı demekkı art nıyet var yıllarca bızı kazıkladınız artık yeter bırınız ucuz bısey yedirmeye kalktı hemen engellemeye kalkıyosunuz.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Turkcell bu kadar agresifleştiğinde genelde haksız taraf oluyor. Numara taşımada çıkarttığı zorlukları ve sonrasında yaptığı saldırgan reklamları hatırlarsınız.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  FOS avea yapmis ama bos kimse konusamiyor sebeke mesgul kurmadan once altyapi musaitmi diye kimse bakmiyor ama paraya gelince faiz gecikme zammi cabasi birde konus doya doya diyorlar ya oluyorum sloganlarina tum avea kartlarimi iptal ettim arkadaslariminkinide ikna ettim onlarda iptal ettiler simdi oh be diyebiliriz kurtulduk cunku

" Turkcell’den Avea’ya Hızlı Yanıt konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell’den Avea’ya Hızlı Yanıt ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell’den Avea’ya Hızlı Yanıt ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 2. 2 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 3. 3 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 4. 4 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 5. 5 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 6. 6 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 7. 7 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 8. 8 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 9. 9 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 10. 10 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG