Okunma

Turkcell Blog Ödülleri 2011 İçin Geri Sayım Başladı


20 Ekim 2011 Perşembe 11:44
Turkcell Blog Ödülleri 2011 İçin Geri Sayım Başladı

Türkiye’nin en iyi blogları, Turkcell ana sponsorluğunda düzenlenen Turkcell Blog Ödülleri 2011’de belirlenecek. Okurlarının gücünü arkasına alan bloglar, 15 farklı kategorinin en iyileri olup blog dünyasının zirvesine yerleşmek için mücadele verecekler.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, 2008 yılından bu yana her yıl düzenlenen Blog Ödülleri’nin (BÖ!) ana
sponsoru oldu. Türkiye’nin en iyilerinin belirleneceği yarışmada dereceye giren bloglar, internet kullanıcılarının elemesinden geçtikten sonra jüri tarafından seçilecek.

Yarışmacı ve oy sayısı her geçen yıl daha da artan Blog Ödülleri’nde kategorileri de blog okur-yazarları şekillendirdi ve Turkcell Blog Ödülleri 2011’de hangi kategorilerin yer alacağı geçtiğimiz günlerde belirlendi. Ayrıştırılan ve yeni eklenen kategoriler sayesinde bu yıl yarışan blogların çeşitliliği de artmış oldu.

Buna göre Turkcell Blog Ödülleri bu yıl Aile, Gezi, Haber-Gündem, Hobi, İş Dünyası, Kadın, Kişisel, Kültür-Sanat, Moda, Otomotiv, Oyun-Eğlence, Reklam-Pazarlama,
Spor, Teknoloji ve Yemek olmak üzere 15 ayrı kategoride verilecek. Ana sponsorluğunu Turkcell’in üstlendiği yarışmada Kişisel Bloglar kategorisinin sponsoru ise gnctrkcll.

Turkcell, Türkçe özgün içerik yayıncılığını destekliyor

İnternet kullanıcılarını blog yazmaya teşvik ederek sanal dünyada Türkiye kaynaklı özgün içeriğin artmasını hedefleyen Turkcell Blog Ödülleri, blogları iki aşamalı bir değerlendirme sürecinden geçirecek. Her kategoride ilk 10’a girecek blogları internet kullanıcıları seçecek. Yani okuyucularının gücünü arkasına alan bloglar ilk elemeyi onların oylarıyla geçebilecekler. Ardından, sektörün başarılı isimlerinden oluşan jüri, ilk 10’a giren adaylar arasından her kategorinin ilk üçünü belirleyecek.

Başvurular 20 Ekim’de başlıyor

Turkcell Blog Ödülleri’ne başvurular, 20 Ekim 2011 tarihinden itibaren www.blogodulleri.com üzerinden yapılabilecek. Değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından ise kazananlar açıklanacak ve ödül töreni gerçekleştirilecek.

2008 yılından bu yana 3.751 blogun yarıştığı ve toplamda 89.811 oyun kullanıldığı Blog Ödülleri ile ilgili istatistiki bilgilere yarışmanın web sitesinden ulaşılabiliyor. Turkcell Blog Ödülleri’nde dereceye giren bloglar, hem okuyucuların hem de blog dünyası tarafından ödüllendirilmiş olmanın yanı sıra daha geniş bir medya görünürlüğü elde edecekler. Bu da onlara yeni okuyucu kitlelerine ulaşmak ve çeşitli iş birlikleri için referans sağlayacak.

:: Sizce bu senenin kazananı kim olacak?

 




yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Turkcell Blog Ödülleri 2011 İçin Geri Sayım Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell Blog Ödülleri 2011 İçin Geri Sayım Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell Blog Ödülleri 2011 İçin Geri Sayım Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "