Okunma

Turkcell, HP CloudSystem ile Bulutta


22 Mart 2012 Perşembe 12:21
Turkcell, HP CloudSystem ile Bulutta

HP, Turkcell’in KOBİ’lerden kurumsal firmalara kadar bütün kurumsal müşterilere bulut bilişim modeliyle BT hizmetleri vermeye başladığını duyurdu. Turkcell’in kurumsal müşterileri isteğe bağlı IaaS ve CaaS hizmetlerinde esnek fiyatlandırma seçeneklerinden yararlanıyor. Böylece maliyetleri daha rahat öngörebilen işletmelerin yatırım gereksinimleri azalırken, yeni teknolojilere geçiş riski de önemli ölçüde ortadan kalkıyor.

Turkcell, e-posta sunucusu gibi özel bulut hizmetlerini müşterilere HP CloudSystem Hizmet Sağlayıcı ile kolaylıkla sunabiliyor. Bu da Turkcell’in hazır paket ürünlerle pazara hızlı giriş yapmasını mümkün kılarak, rekabette avantaj elde etmesini sağlıyor.

  

HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar da proje ile ilgili olarak: “İletişim hizmeti sağlayıcılarının rekabet gücünü artırmak için bulut bilişim gibi yeni teknolojilerden faydalanarak yeni iş geliştirmesi gerekiyor. HP CloudSystem, Hizmet olarak BT çözümleri ile Turkcell’in kurumsal işini geliştirmesine yardımcı oluyor ve müşterilerinin verimliliğini artırıyor.” diye konuştu.  

Basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Turkcell SüperBulut hizmetleri hakkında şunları söyledi: “Turkcell olarak amacımız Türkiye ekonomisine, işletmelerin bütçelerine ve rekabetçi yapılarına katkı sağlayacak bu teknolojiyi en ‘kullanıcı dostu’ haliyle ülkemizin hizmetine sunmak. Turkcell SüperBulut ile tüm bulut hizmetlerimizi aynen bir ‘online’ süpermarketten alışveriş yapar gibi, yerinizden kalkmanıza bile gerek kalmadan dakikalar içinde internetten inceleyip satın alabiliyorsunuz. Üstelik aldığınız hizmetin altında Turkcell’in ve alanında en iyi olan stratejik iş ortaklarının imzası var. Turkcell SüperBulut sayesinde kurumsal müşterilerimiz milyonlarca TL tasarruf edecek. İşletmelerinin teknolojik gereksinimlerini, yüzde 80 tasarruf avantajıyla karşılayabilecekler. Bulutun olmazsa olmazı kaliteli genişbant altyapısı da Turkcell Superonline ve Turkcell 3G şebekesinin güvencesinde müşterimize sunuluyor. Gerek fiber altyapı, gerekse 3G şebekemizle Turkcell olarak sabitte ve mobilde en kaliteli ve en hızlı altyapıyı sunarak bulut için gerekli zemini hazırladık. Artık Turkcell’li işletmelerin iş akışlarını yönetmek için yalnızca bir internet sayfasına ihtiyacı var. Turkcell SüperBulut ile gökyüzünü şirketlere açıyoruz.”

:: Turkcell’in bu hizmeti hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Turkcell, HP CloudSystem ile Bulutta”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    microsoft un exchange ürünü haricinde herhangi bir katkısı yoktur..

  2. SDN Okuru dedi ki:

    iCloud dan esinti

" Turkcell, HP CloudSystem ile Bulutta konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell, HP CloudSystem ile Bulutta ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell, HP CloudSystem ile Bulutta ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "