Okunma

Turkcell Müşteri Hizmetleri Hack’lendi


15 Aralık 2014 Pazartesi 09:14
Turkcell Müşteri Hizmetleri Hack’lendi

Geçtiğimiz günlerde Sony’nin yaşadığı Hack sorununun bir diğer farklı sürümünü şimdi de Türkiye’nin en büyük operatörü Turkcell yaşıyor. Tabi şimdilik bu hack olayı çok büyümüş durumda değil.

Turkcell Müşteri Hizmetleri’nin resmi Twitter hesabı @TurkcellHizmet, Uygur Tim tarafından hack’lenmiş durumda. Son 1 saat içerisinde komik tweetler atan hesap, göz önünde bir hesap olduğu için hack’lendiği çabuk anlaşıldı.

14-12/15/ekran-resmi-2014-12-15-112322.png

14-12/15/ekran-resmi-2014-12-15-112238.png

Hack’leyen ekip Uygur Tim, Turkcell’i de tehdit etti. Ekip, paket tarifelerindeki fiyatlar düşmediği taktirde diğer sosyal medya hesaplarını da hack’leyeceğini duyurdu.

Şimdilik @TurhcellHizmet hesabındaki bilgileri ciddiye almamanızı öneriyoruz. Zaten hesap şu an askıya alınmış durumda.

:: Turkcell’in müşteri hizmetlerinin hack’lenmesini nasıl yorumluyorsunuz?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

24 yorum - “Turkcell Müşteri Hizmetleri Hack’lendi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ben yenigectim türkneten türksel süper onlaya ama gecmez olsaydim 2gündenberi arıyorum müşteri hizmetlerini acan yoksürekli yogunmuş naletl olsun ttnete gecicem 3lira fazla vericem türknette hic busorunla karşılaşmadım hep sorun bu türksel nalet olsun nediyem herkes deduysun beni arasınlar bizahmet

 2. bunakkaptan dedi ki:

  Bahsettiðiniz bu Tasmasýz.’ ( siz Tasmalý olmalýsýnýz bu durumda ? )ve size göre CAHÝL .! gençler ne hikmetse Türkcelldeki güvenlik uzmanlarýndan daha fazla bilgili ?? Yazarken lafýn nereye gittiðini düþünerek yazýn. Ben bilerek yazdým.

 3. cembaki dedi ki:

  Son dönemde bu tarz olaylara sýkça rastlanmasý "viral reklamýn yeni bir türü mü acaba?" sorusunu aklýma getiriyor. Sonuçta azýcýk bir itibar kaybýndan baþka zarara uðramýyorlar ama binlerce sitede haber yapýlý***** />

  Ýþe duygusal yaklaþacak olursam: gerçekten de aþýrý pahalý tarifelerle özellikle köylü kesim insanlarýn canýna okuyorlar. Ýyi olmuþ.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Hak yiyen hack yer

 5. SDN Okuru dedi ki:

  En iyi internet paketide hızıda vodafone nun

 6. SDN Okuru dedi ki:

  alnından öperim ben onları, iyi güldüm walla helal olsun 😀

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Ona yasak buna yasak, e bız gıdelım o zaman? Ayrıca Turkcell gercekten de fıyat polıtıkasını tekrar masaya yatırmalı bence, gercekten cok pahalı, alternatıfımız de yok kı :/

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Twitter’a yeniden yasak geldi ama kimin umrunda, öyle değil mi?

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Yazılımla gelen yine yazılımla ele geçirilebilir, silinebilir veya yenisi konulabilir.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  askıdan aldılar yıne 😀

 11. SDN Okuru dedi ki:

  kim yapmışsa eline sağlık

 12. SDN Okuru dedi ki:

  sabah sabah iyi güldüm..

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Çok iyi yapmışlar. Yani hack iyi bir şey değil ama attıkları Tweetlerle dikkat çektikleri konu gerçekten çok iyi olmuş. Turkcell pahalı paketlerden artık vazgeçmeli. Herkese makul fiyatlı paketler sunmalı. Yıllardır piyasada en pahalı paketleri kendileri sattılar ve piyasadaki diğer operatörler de Turkcell yüzünden paketlerini hep Turkcell fiyatlarına yakın düzeyde tutarak piyasanın pahalılanmasına sebep oldu.

 14. Abovv.01 dedi ki:
 15. SDN Okuru dedi ki:

  bilgilerimizin güvenliği?

 16. SDN Okuru dedi ki:

  hackleyenler kesinlikle doğru yazmış turkcell kadar kazık bir operatör yok

 17. SDN Okuru dedi ki:

  acaba superonline a herhangi bir bulaþma olur mu?
  bu hackleme olayýnda bilgi çalma olabilir mi?

 18. SDN Okuru dedi ki:

  adamlar haklý bence tarifeler biraz daha ucuz olabilir turkceli seviyoruz ama cep yakýyor, biraz daha uygun olsa müþteri oraný daha da artar ama neyse fiyatlarý pahalý olsa da bu genç arkadaþlarýn yaptýðý da yanlýþ, yöntemi doðru bulmuyorum, türkcell türk halkýnýn gurur þirketlerinden biri sonuçta

 19. SDN Okuru dedi ki:

  İyi olmuş avea’dan turkcell’e geçiş yaptık hızlıdır diye lanet olsun avea bundan 3 kat daha hızlı.

 20. Mr.Shadow dedi ki:

  Turkcell hakediyor sýnýrsýz net kullanýyorum ona raðmen bir yýðýn kesintiler oluyor

 21. REDFOKS dedi ki:

  Yazýk o hesabý yöneten kiþi/kiþileri iþinden ettiler. Ne geçti ellerine kocam bir sýfýr…

 22. SDN Okuru dedi ki:

  ooooh içimin yağları eridi.. beter ol ***** paraya diğer operatörler senin verdiğinin 10 katı kullanım sunuyor. 15 yıllık numaramı kapattırdılar bana düşünün artık.

 23. enable dedi ki:

  Askýya aldýlar þimdi hesabý.

" Turkcell Müşteri Hizmetleri Hack’lendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell Müşteri Hizmetleri Hack’lendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell Müşteri Hizmetleri Hack’lendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "