Okunma

Turkcell Nerede Olduğunuzu Cevaplıyor


27 Şubat 2009 Cuma 14:51
Turkcell Nerede Olduğunuzu Cevaplıyor

Turkcell tarafından geliştirilen “Turkcell Neredeyim?” hizmetinin çalışmaları tamamlandı. “NEREDEYIM” yazıp 7777‘ye gönderen Turkcell müşterilerine SMS’le, yaklaşık olarak bulundukları yerin adres bilgisi, ihtiyaç durumunda kullanılmak üzere coğrafi koordinatları, en yakın yerleşim veya hizmet noktasına (okul, hastane, karakol vb. gibi) kuş uçuşu yaklaşık uzaklığı ve ilgili hizmet noktasının telefon bilgisi, polis, jandarma ve acil hizmetler telefonları anında iletilecek.

Turkcell tarafından aboneye gönderilen mesajda bulunan koordinat bilgileri, abonenin dünya üzerindeki coğrafi konumunu göstermekte ve abonenin yaklaşık konumunu abonenin uydu teknolojisi destekli telefonu olmamasına rağmen şehir içerisinde 300-500 metre gibi bir yakınlıkla belirtiyor. Turkcell aboneleri dilediklerinde kendi istekleriyle bu bilgiyi paylaşabilir. Paylaştığı kişi ya da kurum herhangi bir harita sistemine bu bilgiyi girdiğinde mesajı ileten abonenin yerini harita üzerinden görebilir. Turkcel aboneleri, “Turkcell Neredeyim?” servisinden sorgulama başına 4 kontöre faydalanabilecekler. 

:: Sizce Uludağ’da kayak yaparken kaybolan genç, bu hizmetin sebebi olabilir mi?
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Turkcell Nerede Olduğunuzu Cevaplıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  BENCEHARİKA OLUR

 2. SDN Okuru dedi ki:

  O gps 3310 da yok 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  gps diye bişiy var..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  adam bilmedigi bir yerde kaybolsa ve cep telefonunda kontör olmasa bu hizmetten faydalanamayacak.

  bence ücretsiz ve sınırlı olmalı. ayda sadece 1 veya 2 istek hakları olmalı. ozaman güzel bir hizmet olur.

" Turkcell Nerede Olduğunuzu Cevaplıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell Nerede Olduğunuzu Cevaplıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell Nerede Olduğunuzu Cevaplıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "