Okunma

Turkcell Planlarını Açıkladı!


25 Şubat 2016 Perşembe 11:00
Turkcell Planlarını Açıkladı!

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, mobil dünyanın buluştuğu ve mobil ekosistemin en önemli etkinliği olarak kabul edilen Barcelona’daki Mobil Dünya Kongresi’nin üçüncü gününde açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Turkcell’in bölgesindeki en aktif oyunculardan biri olduğunun altını çizen Kaan Terzioğlu, mevcutta 9 ülkede 72 milyon müşteriye hizmet verdiklerini, yeni dönemde hedeflerinin 100 milyon aboneye ulaşmak olduğunu açıkladı. 

Odak bölgesel büyüme, hedef küresel marka

Hedeflerine ulaşmak için bölgesel büyümenin önemli olduğunu ifade eden Terzioğlu, Turkcell’in başarılı ürün ve servislerinden örnekler verdi. Turkcell Müzik’te yıllık 200 milyon olan dinleme sayısının 2018 sonunda 4 kat artışla yaklaşık 800 milyona ulaşacağını belirten Terzioğlu küresel marka olma yolunda sağlam adımlarla ilerleyen BİP’e de sunumunda yer verdi. BİP’in dünya genelinde 189 ülkede kullanıldığına, yaklaşık 6,5 milyon indirme sayısına ulaştığını açıklayan Kaan Terzioğlu, uygulamanın rakiplerinden ayrılan yanlarına değindi.

16-02/25/kaan-terzioglu-turkcell-keynote-mwc16-02.jpg

 

Sunumunda BİP ile ilgili detayları paylaşan Kaan Terzioğlu, uygulama ile ilgili bir müjdeyi de paylaştı. Yakın zamanda uygulama üzerinden her yöne sabit ve her yöne mobil numaraları da arama imkanı sunacaklarını belirten Terzioğlu, BİP’i muadilleri arasında bambaşka bir konuma taşıyacak yeni özelliklerini de yakın zamanda lanse edeceklerini duyurdu. 

16-02/25/kaan-terzioglu-turkcell-keynote-mwc16-03.jpg

Katma değerli servisler için olmazsa olmaz bileşenin güçlü altyapı olduğuna dikkat çeken Kaan Terzioğlu Turkcell’in bugün sadece bölgesinde değil, Avrupa’da en iyi şebeke altyapılarından birisine sahip olduğunun altını çizdi. Terzioğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Önümüzdeki dönemde mobilde 375 Mbps genişbant hızını sunacağız. İleride bunu 1000 Mbps seviyesine çıkaracağız. İyi bir altyapınızın olması tek başına yeterli değil. Başarı için müşterinin kalbine de dokunmalısınız. Bu altyapının üzerindeki servisleri nasıl çeşitlendirdiğiniz de en az iyi altyapı kadar önemli. Şu anda bölgesel bir aktör olan Turkcell’in hayali, global servisler yaratarak bu sayede yüz milyonlarca küresel kullanıcı ile bağlantı kurmak ve hedefimize ulaşmak.”

:: Turkcell’in hedefleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarEvren Tepe

Bilgisayar kullanımına "abi silahlı yürümeli bi de araba yarışı oyunu istiyorum" diyerek başlayan şahsım, o zamandan beri oyunlarla sıkı fıkı olmuştur. Oyun oynayınca teknolojiden uzak kalamıyorsun. Eğlendirerek öğretiyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Turkcell Planlarını Açıkladı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  güzel bir marka ama fiyatlar çok yüksek aşagı çeksinler daha çok kişiye ulaşsınlar…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sağlık hizmetini tanıtırken neden haç kullanıyorsunuz ? Sadece hristiyanlara mı hitap ediyorsunuz ? Başka sembol mü bulamadınız

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Turkcell çok başarılı ama biraz daha fiyatları uygun çekmesi lazım

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Umarım daha iyi yerlere gelecek, Türkiye'nin en iyisi bu bayrağı dünyada da ileriye taşıyacak diye düşünüyorum

 5. SDN Okuru dedi ki:

  adamsın sayın terzioğlu…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kendi sattığı uygulamada kotaya etki etmemesi gerekiyor.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  %100 yerli telefon fabrikası istiyoruz

 8. SDN Okuru dedi ki:

  5 yıldır başka bi operatör ü kullanıyordum ve biçim yerde şebeke problemi yaşıyordum en kaliteli olarak bildiğimiz Türkcell'le geçtim ve oradan bi iPhone 6s aldım fakat Türkcell in kapsama alanından hiç memnun değilim hemde dağ başı falan değil Marmara bölgesinde Tekirdağ da birçok yerde şebeke zayıflıyor

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Fiyatları çok pahalı

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Turkcell in yeni hedefi ..m

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Bursa şehrin ortasında internet sorunu çekiyorum isterse 8g ye çıksa nolur 🙂

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Ben yaklasik 5 aydır turkcell kullaniyorum. Su ana kadar en memnun oldugum operator bu

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Kendi tv(turkcell tv plus) ve mesajlaşma uygulamasında(BİP) bile internet kotası koyanların bu lafları çok komik.

" Turkcell Planlarını Açıkladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell Planlarını Açıkladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell Planlarını Açıkladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "