Okunma

Turkcell Sesli İmza Çok Tuttu


16 Eylül 2011 Cuma 11:04
Turkcell Sesli İmza Çok Tuttu

Turkcell Global Bilgi’nin geliştirdiği Sesli İmza teknolojisi, Turkcell aboneleri için; teyit ve kimlik doğrulaması gerektiren konularda, anne kızlık soyadı ya da son fatura tutarı gibi ek sorulara gerek kalmadan yönlendirme sağlayarak, ortalama 15 saniye süren teyit süresini 5 saniyeye indiriyor.

Ayrıca Sesli İmza ile kullanıcılar sesin parmak izinde olduğu gibi taklit edilemez ve kişiye özel biyometrik özelliklerini kullanarak işlemlerini daha güvenli bir şekilde gerçekleştiriyor.

Sesli İmza’da sistem nasıl işliyor?

Sesli İmza uygulaması; konuşanın kimliğini teşhis etmek için sesin biyometrik özelliğinin kullanılmasına dayanan bir teknolojiyle geliştirildi.

Bu teknolojiye göre bir Turkcell abonesi çağrı merkezini aradığında ses imzasını tanımlaması için ilgili birime yönlendiriliyor. Bu aşamada “Turkcell beni sesimden tanır” cümlesini 3 defa üst üste söyleyen abonenin ses örneği sisteme kaydediliyor. Abone, müşteri hizmetlerini tekrar aradığında sesi, sisteme kaydedilen sesle karşılaştırılarak kimlik tespiti yapılıyor.

:: Sesli imza kullandınız mı? Sistemden memnun musunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Turkcell Sesli İmza Çok Tuttu”

 1. samilcan dedi ki:

  Turkcell dedinmi akla buram buram kalite kokusu gelir. Turkcell bir Aston Martin bir Bentley bir Rolls Royce gibidir. Pahalıdır ama kalitelidir yani..

 2. mr_rain dedi ki:

  Vodafone da yeni bir şeymiş gibi satmaya çalışıyor

 3. aslanx dedi ki:

  Arkadaşlar
  Kazıkçı Turkcell’in iyi bir uygulaması.

 4. mmtself dedi ki:

  bundan aylar aylar önce sesimden zorla tanıttım kendimi. sanırım aralık 2010du. geçenler işimiz düştü aradık. arkadaş bizi unutmuş. sesimden tanıyamadı

 5. technomind dedi ki:

  Turkcell Beni sesimden Tanır Diyorum Karşıma Çıkan arkadaş merhaba diyor ne hoş (:

" Turkcell Sesli İmza Çok Tuttu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell Sesli İmza Çok Tuttu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell Sesli İmza Çok Tuttu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "