Okunma

Turkcell Superonline 3. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı


04 Kasım 2014 Salı 14:30
Turkcell Superonline 3. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı

Dijital dünyada hayatı kolaylaştıran vazgeçilmez teknoloji ortağı Turkcell Superonline, 2014 yılı üçüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi.

Artan ekosistem ve yaygınlaşan fiber ağı, karlılığı 2,5 puan artırdı

Başarılı performansıyla istikrarlı gelir büyümesini yılın üçüncü çeyreğinde de sürdüren Turkcell Superonline, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38 artışla 328 milyon TL gelir elde etti.

Amortisman, vergi ve faiz öncesi kârında (AVFÖK) yüzde 51 gibi dikkate değer bir artış sağlayan şirketin AVFÖK marjı ise büyüyen ölçek etkisiyle 2,5 puan yükseldi ve yüzde 27,8’e çıktı.

686 bin fiber internet müşterisi Turkcell Superonline bugüne kadar gerçekleştirdiği 2,5 milyar TL’lik yatırımla fiber ağ üzerinden 2 milyon ev ve işyerinin kapısına kadar 1000 Mbps hızında internet hizmetini ulaştırdı.

Üçüncü çeyrek sonu itibariyle toplam internet müşteri sayısı 1,1 milyon olurken, bunların 686 binini fiber kullanıcıları oluşturdu. Üçüncü çeyrekte 33 bini fiber olmak üzere toplam 69 bin yeni müşteri kazanımı gerçekleşti.

Aynı dönemde Turkcell Superonline ses müşterilerinin sayısı ise 500 bini aştı. Bireysel segment büyümeye devam ediyor.

Üçüncü çeyrekte Turkcell Superonline bireysel gelirlerinde yıllık bazda yüzde 55, kurumsal segment gelirlerinde yüzde 32 artış sağladı.

Kurumsal gelirlerdeki artışta grup sinerjisi önemli rol oynarken, bu iki segmentin gelir içerisindeki payı yüzde 66 olarak gerçekleşti.

TV Plus kullanıcıları 28 bini aştı

Kesintisiz çoklu ekran deneyimi, 12 saat geri alabilme ve buluta kayıt özellikleriyle zaman ve mekandan bağımsız kişisel TV deneyimi fırsatı sunan TV Plus’ın kullanıcı sayısı 1,5 ay gibi kısa bir sürede 28 bini aştı. 

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan ile yaptığımız röportajı aşağıda izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

:: Superonline fiber kullanıyor ya da kullanmayı düşünüyor musunuz?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Turkcell Superonline 3. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar sitelerden başka yerlere internet vermemekte kararlılar. İmza istiyorlar bir binaya internet verilmesi için gidip bina çoğunluğunun interneti talep etmesini istiyorlar. Yani 10 kişilik bir binada sadece bir kişi superonline kullanmaya karar verdiğinde diyorlarki git diğerlerinide bize getir öyle verelim. Adam el mahkum başlıyor beleş reklam ve pazarlamaya. Eğer ikna ederse taş atmadan 10 tane yada 7-8 tane yeni müşteri, ohhh kebap. İyi yere kapak atmış derler böylelerine.

  bundan 3 sene kadar önce ya buydu yada süreyya ciliv miydi neydi, tv programına çıkmıştı. programa tweet attım, bizim yakınımızdan geçiyor ama tek biz varız diye internet vermiyorlar diye. Yok ya yardımcı oluruz, bize iletişim bilgisini versin dedi. Sonra twitterdan superonline yetkililer telefon numaramı istediler, gönderdim, daha ne aradılar ne sordular.

  Bu kadar üçkağıtçıda bir yapıları var.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  daha fazla para kazanmak istiyorlarsa daha fazla haneye ulaşsınlar.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bize ne amortismanından gelirinden. Sen altyapısı artıyor mu? AK kotasız internet satacaklar mı onu söyle…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Evet ama bizim orda yokkiiiiiiii

" Turkcell Superonline 3. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell Superonline 3. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell Superonline 3. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "