Okunma

Turkcell Superonline’a Büyük Onur


04 Kasım 2013 Pazartesi 14:33
Turkcell Superonline’a Büyük Onur

Turkcell Superonline, uluslararası düzeyde en prestijli ödüllerden biri olan Hall of Fame ödülünü kazanan ilk Türk telekomünikasyon şirketi oldu.

Dünyanın yönetim ve strateji alanında en önemli danışmanları ve düşünürleri arasında yer alan Harvard Üniversitesi profesörlerinden Robert Kaplan ve David Norton tarafından kurulan Palladium Executing Strategy, strateji odaklı bir organizasyon anlayışını benimseyen ve stratejik planlarını hayata geçirme konusunda en başarılı sonuçları elde eden şirketleri Strateji Yönetim Oscar’ı olarak bilinen Hall of Fame ödülü ile onurlandırıyor. 

Turkcell Superonline, 2000 yılından bu yana dünyanın en önde gelen özel ve kamu kurumlarının layık görüldüğü bu ödülü bu sene kazanan 15 şirket arasında Türkiye’den tek temsilci oldu. Strateji yönetiminde en başarılı şirketlerin temsilcilerinin yer aldığı ödül töreni 29 Ekim Salı akşamı Boston’da gerçekleştirildi. Turkcell Superonline adına ödülü şirketin CFO’su Önder Şenol aldı.

Hall of Fame ödülü nedir?

Palladium Balanced Scorecard Hall of Fame ödülü, strateji odaklı organizasyon modelini başarıyla uygulayan ve uygulamalarını rekabette fark yaratan performans sonuçlarıyla birleştiren başarılı kuruluşlara veriliyor. Dünyanın dört bir yanından yüzlerce başvuru uzmanlar tarafından değerlendiriliyor.

Son elemeler ise dünyanın yönetim ve strateji alanında en önemli danışmanları arasında yer alan ve Palladium Executive Strategy’nin kurucuları olan Robert Kaplan ve David Norton tarafından gerçekleştiriliyor. Ödül kazanan kuruluşların başarılı uygulamaları, işletme yönetimi ve stratejik yönetim alanında referans kaynaklar arasında yer alan Harvard Business Review’de okuyucularla paylaşılıyor.

:: Turkcell Superonline’ın başarısını nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Turkcell Superonline’a Büyük Onur konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell Superonline’a Büyük Onur ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell Superonline’a Büyük Onur ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "