Okunma

Turkcell Taxi 7×24 ile taksiler dijitalleşiyor!


30 Mayıs 2018 Çarşamba 14:23
Turkcell Taxi 7×24 ile taksiler dijitalleşiyor!

Hayatın her alanında yaşanan dijitalleşme, Turkcell’in altyapısını ve dijital uygulamalarını kullanan Taxi 7×24 platformuyla taksilere de geliyor. TETAŞ Elektronik’in taksi platformu Taxi 7×24, mobil iletişim, içerik ve ödeme altyapısı için Turkcell ile işbirliğine giderek taksileri dijital hale getiriyor. Dijital taksi, Taxi 7×24 ile taksiciler ve müşteriler daha güvenli ve konforlu yolculuk yapabilecek.

Tek merkezden kontrol edilebilecek taksilerin hangi dakika nerede oldukları görülebilirken, dijital hale gelen taksimetreler de yine aynı merkezden sıra beklemeden kolayca uzaktan güncellenebilecek. Sistem için her taksinin içine biri yolcu kullanımında olmak üzere iki adet tablet yerleştirilecek. Bu tabletler sayesinde şoförler, taksi çağrılarını kolayca alabilecek, gidecekleri yeri navigasyon üzerinden bulabilecek. Müşteriler ise tablet üzerinden internete girecek, kendilerine sunulan içeriklere göz atabilecekler.

Taxi 7×24, Turkcell servileri ile entegre olacak!

7×24 platformunda taksi çağırma ve ödeme sistemleri de yerli olacak. Sisteme entegre hale getirilen BiP uygulaması ile yolcular kendisine en yakın taksiyi tek dokunuşla çağırabilecekler. Yerli ödeme sistemi Paycell sayesinde de yolcular isterse taksi ücretini Turkcell hattı üzerinden ödeyebilecek ve bunu ay sonunda gelen faturasında görecek. Ayrıca kredi kartı üzerinden yapılacak ödemelerde de Paycell altyapısı kullanılacak.

Taxi 7×24 projesi ile ilgili işbirliğinin anlatıldığı toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, platformun Türkiye’de bir ilk olduğunu ve yolculuklarda dijital dönemi başlattığını söyledi.

Turkcell Taxi 7x24

“Dünyanın ilk dijital operatörü olarak bu alanda edindiğimiz tecrübelerimizi hemen her sektörle paylaşmaya ve ülkemize değer katmaya devam ediyoruz. Yaptığımız bu işbirliğiyle şimdi de taksileri dijital hale getiriyoruz. Taxi 7×24’ün dijital taksilerine binecek yolcular da platformda bulunan Turkcell uygulamalarını kullanarak eşsiz bir dijital yolculuğu deneyimleyebilecek. Bu anlaşmanın aynı zamanda müşterilerimizin bir gününde yer alan 1440 dakikada dijital servislerimizle daha fazla yer alma hedefimize büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

Taksiciye ek kazanç geliyor

Uygulama ile taksicilere daha fazla para kazanmanın yolu da açılıyor. Tablet içinde yer alacak reklam uygulamaları yolcular tarafından izlendikçe taksici daha çok kazanacak. Taksiciler bu uygulama sayesinde, yakın bir zamanda Turkcell Akademi üzerinden gerekli tüm eğitimleri de alabilecek. Yabancı dil, ilk yardım, şehir bilgisi gibi konularda eğitim alacaklar.

Turkcell’den taksicilere özel tarife

Taxi 7×24’ün aynı zamanda sürücülere de özel tarife sunacak. 4 GB ve 6 GB iki paket olarak sunulan tarifede 1000 dakika ve 100 SMS’in yanı sıra BiP, fizy, TV+, lifebox ve Dergilik dijital uygulamaları da yer alacak. Bu uygulamalar için de toplamda 16 GB’lık ek internet paketi tanımlanacak. Böylece ilk tarifeye seçenlerin paketlerinde toplam 20 GB internet yer alacak. İkinci tarifede ise bu rakam 22 GB’a çıkacak.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Turkcell Taxi 7×24 ile taksiler dijitalleşiyor!”

  1. Yunus dedi ki:

    Habertürk TV de 13 Mart 2018 tarihli enine boyuna isimli programı internette arayıp izleyin. Taksicilerin başkanları konuşuyor. Rezaleti goreceksiniz.

  2. Murat dedi ki:

    Taksiler geri kafalı olduktan sonra ileri teknoloji koymuşsan ne yazar. bizim derdimiz odeme sistemi degil ki insan gibi muamele gorebilmek

  3. Onder dedi ki:

    Sarı taksilere su bile vermem.

" Turkcell Taxi 7×24 ile taksiler dijitalleşiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell Taxi 7×24 ile taksiler dijitalleşiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell Taxi 7×24 ile taksiler dijitalleşiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "