Turkcell Teknoloji Zirvesi başlıyor!


03 Nisan 2018 Salı 19:10
Turkcell Teknoloji Zirvesi başlıyor!

Turkcell tarafından düzenlenen, Türkiye’nin en kapsamlı ve geniş katılımlı teknoloji etkinliği Teknoloji Zirvesi, 4 Nisan’da Haliç Kongre Merkezi’nde 9’uncu kez kapılarını açıyor.

Türkiye. Bugün. Şimdi.’ sloganıyla başlayacak zirve, yapay zekanın ‘Einstein’ları başta olmak üzere 100’e yakın fikir önderini bir araya getiriyor.

2010 yılından bu yana düzenlenen Teknoloji Zirvesi, yine ses getirecek konu ve konuşmacıları bir araya getiriyor. Bu yıl ‘Türkiye.Bugün.Şimdi’ sloganıyla açılacak zirvede, Türkiye’nin teknolojide geldiği konum ve Türkiye’nin neleri başardığı masaya yatırılacak.

ShiftDelete.Net Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde

ShiftDelete.Net ekibi olarak hem sosyal medyada etkinlikte olan detayları anlık olarak teknoloji severlerle paylaşacağız. Ayrıca Turkcell Teknoloji Zirvesi katılımcılarıyla röportajlar ve genel değerlendirme videolarını da takipçilerimizle ShiftDelete.Net üzerinden paylaşacağız.

Teknoloji Zirvesi’nde neler konuşulacak?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan ile Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun katılacağı zirvenin bu yılki konuşmacıları arasında yapay zeka konusunda dünyanın öncü isimlerinden Profesör Stuart J. Russell, GSM Operatör Birliği (GSMA) Genel Direktörü Mats Granryd, IBM Watson ve Bulut Platformu Portföyü’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rob High ile TBWA Global Kreatif ve İçerik Direktörü Theodor Arhio yer alıyor.

Bugüne kadar 700’e yakın yerli ve yabancı fikir önderini ağırlayan ve eş zamanlı oturumlarla toplamda 35 bini aşkın ziyaretçi ile 450 bin takipçinin dijital platformdan izlediği Teknoloji Zirvesi’nin bu yıl da 100 binlerce kişiye ulaşması bekleniyor.

Zirve gün boyunca 30’dan fazla oturuma ev sahipliği yapacak. Katılımcılar, birbirinden değerli yerli ve yabancı 100’e yakın fikir önderini dinleme şansına sahip olacak.

Teknoloji Zirvesi’nin ana teması ‘İnsan için teknoloji’ ve ‘Türkiye yapar’ olacak. Zirvede, Türkiye’nin teknolojide geldiği konum ve Türkiye’nin neleri başardığı masaya yatırılacak. Ayrıca, yapay zeka, Endüstri 4.0, nesnelerin interneti, büyük veri, akıllı teknolojiler, girişimcilik, siber güvenlik, bulut teknolojileri, gelişen ve millileşen savunma sanayi gibi konular; uzman konuşmacı ve bilim adamları tarafından ele alınacak. Zirvede, günümüzün en büyük tartışma konularından robotların hayatımıza girişi ve gelişimi ‘insan için teknoloji’ yaklaşımı ile tartışılacak.

Teknoloji Zirvesi canlı yayınlanacak

Ziyaretçiler Turkcell Teknoloji Zirvesi’nin özel uygulaması sayesinde akış ve oturumları telefon ve tablet üzerinden rahatlıkla takip edebilecek. Katılımcılar aynı zamanda BiP uygulaması üzerinden ‘Teknoloji Zirvesi’ kanalını takip ederek, zirveyle ilgili bilgilere anında ulaşabilecek. Etkinliklerle ilgili olan bitenler gün boyunca Twitter’da #TeknolojiZirvesi etiketi ile paylaşılabilecek. Oturum ve röportajlar bu adres üzerinden etkinlik boyunca canlı olarak izlenebilecek. Ayrıca TV+‘taki Life+ kanalı da gün boyu çok özel röportaj ve içeriklere yer verecek.

Teknoloji Zirvesi Program:

08:00-09:00 Kayıt ve kahvaltı
09:00-09:10 Açılış
09:10-09:45 Açılış ve protokol konuşmaları
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan

09:45-10:05 Ara
10:05-10:50 Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun konuşması
10:50-11:15 GSMA Genel Direktörü Mats Granryd “Akıllı bağlantı çağına giriş”
11.15-11.35 Ara
11.35-12.00 Stuart J. Russell “Yapay zeka bizleri nasıl daha iyi insanlar yapabilir?”
12.00-12.25 IBM Watson ve Bulut Platformu Portföyünden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rob High “İçgörüden ilhama; bilgisayarın hayatımızda değişen rolü”
12:40-13:30 Öğle Arası
13:30-17:00 Eş Oturumlar
17:00-17:30 TBWA Global Kreatif ve İçerik Direktörü Theodor Arhio,“Dijital çağda milyar “dolarlık marka yaratmak”

:: Turkcell Teknoloji Zirvesi hakkında düşünceleriniz neler? Ülkemizde yapılan önemli teknoloji zirvelerini takip ediyor musunuz?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Turkcell Teknoloji Zirvesi başlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell Teknoloji Zirvesi başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell Teknoloji Zirvesi başlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ulaştırma Bakanı: Benzinli araçlar giremeyecek! Ulaştırma Bakanı: Benzinli araçlar giremeyecek!
  2. 2 iPhone'lara yeni eklenen en iyi özellikler! - iOS 14 iPhone'lara yeni eklenen en iyi özellikler! - iOS 14
  3. 3 A101'den 79 liraya powerbank aldık! A101'den 79 liraya powerbank aldık!
  4. 4 Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı! Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı!
  5. 5 Huawei Watch GT 2 Pro inceleme! Huawei Watch GT 2 Pro inceleme!
  6. 6 Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme! Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme!
  7. 7 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
  8. 8 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
  9. 9 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
  10. 10 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!