Turkcell ücretli hotspot için açıklama yaptı!


25 Aralık 2018 Salı 19:23
Turkcell ücretli hotspot için açıklama yaptı!

Geçtiğimiz günlerde alınan karar ile birlikte artık 15 Ocak 2019 tarihinden itibaren mobil internet paylaşımı ücretli hale getirilecek. Birçok kullanıcı ise yaşanılan bu gelişme sonrasında operatörlerden gelecek olan açıklamaları bekliyor.

Turkcell ücretli hotspot konusunda beklenen açıklamayı yaptı!

Sonunda beklenen gelişme yaşandı ve Turkcell ücretli hotspot konusunda açıklama yaptı. Kamuoyuna yapılan açıklama ile birlikte Turkcell’in ücretli hotspot için kullanıcılardan alacağı ücret ve izleyeceği yol haritası belli oldu.

Bugünkü yapılan açıklamayla Turcell 15 Ocak 2019’dan itibaren ücretli hotspot ile yepyeni bir uygulamayı hayata geçirecek. Turkcell’in ücretli hotspot ile ilgili yapmış olduğu açıklama ise şöyle;

Turkcell olarak öncelikli amacımız müşterilerimizin değişen kullanım alışkanlıkları ile aynı doğrultuda gelişen yeni taleplerine uygun çözümler üretebilmek.

Son dönemde müşterilerimizin yoğun şekilde, “Kişisel Erişim Noktası / Hotspot” özelliğini kullanırken, yetkisiz internet paylaşımı sonucu istenmeyen güvenlik sorunları yaşanmasını engelleyen bir seçenek talep etmeleri üzerine, 15 Ocak’tan itibaren yeni bir uygulamayı hayata geçiriyoruz.

Bu amaçla mobil uygulama ve web sitelerine yapılan üye girişlerini sadece telefon numarası kullanarak daha hızlı ve güvenli hale getiren ‘Hızlı Giriş’ teknolojisi üzerinden “Kişisel Erişim Noktası / Hotspot” yapma özelliği sayesinde, müşterilerimiz güvenli bir şekilde kişisel internetlerini paylaşmaya devam edebilecekler.

Bunun için müşterilerin internetlerini paylaşırken açılacak sayfaya ‘Hızlı Giriş’ teknolojisi üzerinden giriş yapmaları yeterli olacak. Bu şekilde giriş yapacak müşterilerimiz paketlerindeki interneti hiçbir ücret ödemeden, herhangi bir cihaz sınırı olmadan güvenli bir şekilde paylaşabilecekler.

Hotspot’la farklı cihazlarla yaptıkları internet paylaşımı sonucu tarifelerindeki internetin tüketimini takip ve kontrol edemeyen, bunun sonucu olarak beklemedikleri fatura bedelleriyle karşılaşan müşterilerimiz de bulunuyor.

Turkcell ücretli hotspot

Bu müşterilerimizin sorununu gidermek amacıyla ‘Hızlı Giriş’ üzerinden giriş yapılmadan başka cihazlarla internet paylaşımı yapıldığında dünyadaki çeşitli internet paylaşım modellerindeki örneklerde görüldüğü gibi, aylık 9 TL’ye mevcut tarifesindeki internetine ek olarak 2 GB’lık paylaşımlı internet paketi devreye girecek.

Bu 2 GB’lık ek paketin kullanım durumu Hesabım uygulaması üzerinden takip edilebilecek. Ayrıca bu müşterilerimiz, 30 günlük süre içerisinde 2 GB’lık paylaşım internetleri sona erdikten sonra ek ücret ödemeden tarifelerindeki interneti paylaşmaya devam edebilecekler.

15 Ocak 2019 tarihinden geçerli olmak üzere hayatımıza girecek bu yenilikler sayesinde müşterilerimizin kişisel internetlerini paylaşırken ortaya çıkabilecek olası güvenlik risklerine karşı korunması ve mobil internet paylaşımlarını daha detaylı şekilde takip edebilmelerinin sağlanması amaçlanıyor.

Hotspot konusu da dahil olmak üzere müşterilerimizden gelebilecek her konudaki yeni öneri ve talepleri her zaman dikkate alarak, onların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarımızı aralıksız şekilde sürdüreceğiz.

Neler yaşanmıştı?

Dün akşam saatlerinde aktarmış olduğumuz haber ile birlikte 15 Ocak 2019 tarihinden itibariyle mobil internet paylaşımı ücretli hale getirileceğini duyurmuştuk.

Yapılan bu duyuru ile beraber Hotspot için kullanıcılardan belirlenen tarihten itibaren ek olarak 9 TL gibi bir ücret alınacak.

Böylece dünyanın dört bir yanında uygulanan bu sistem, yeni yıl ile birlikte ülkemizde de geçerli olacak. Söz konusu yeni düzenleme hakkında hazırlamış olduğumuz videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

213 yorum - “Turkcell ücretli hotspot için açıklama yaptı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Tüketici olarak sahipsiziz bir operatörün kucağında şey edildikten sonra diğerinde dürüstlük aram umuduyla diğerine kaçıyoruz. oda fırsat bu fırsat diyerek oda şey ediyor. bu numara taşıma herhalde ors. p avutmak için icad edildi.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Turkcell kullanıcısıyım ve sırf bu yüzden kullanmaktan vazgeçiyorum, Türk telekom alacağım yeniden, her yerde çekmese de olur, internet bir haktır evine nasıl su elektrik kanalizasyon geliyor ise temel bir hak. İnternet biz insanları birbirine bağlar ortak bir içerik havuzunda buluşturur ve bu havuzdan ihtiyacımız olan bilgileri arama motorları sayesinde filtre eder faydalanır ve kendimizi geliştirir, kimi zaman eğlence için kullanırız. Bu bir haktır ve bu hakka tecavüzdür.

  Memlekette bir tane şöyle düzgün iş yapan çıksa bu firma batar, hem pahalı hem haklara saldırı yapıyor, savunmalarıda interneti daha detaylı takip edememekmiş, yani bunun daha detayı benim kişisel bilgilerim ve kullanım verilerimdir, benim kişisel verilerimden Turkcell’e ne ? Bu hakka saldırıdır, bu menfaatçiliğin bambaşka bir safhası, çok ihtiyacım olduğu anda beni yüzüstü bırakan Turkcell asla affetmeyeceğim bir daha bu firmayı ! Bütün ailemin hatlarını taşıtıyoruz bir kaç gün içerisinde. 2000li yıllarda yaşamıyoruz artık diğer operatörlerin kalitesi günümüzde yeterli seviyede.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Olayı komple yanlış anlamışsınız. Hızlı giriş üzerinden yapılmayan Hotspot bağlantısı için ücret talep edilecek sebebi ise biri sizin inyenretinizi habersiz kullanıp tüketmemesi için yoksa hotspot ücretli değil ve cihaz sınırlaması da yok

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Şuan 329 TL fatura ödüyorum. Turkcell e güzel bir yığdırma şikayet maili gönderdim. Yarından tezi yok turkcell seni bırakıp birazda Vodafone a domalmayı planlıyorum.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben 195 TL platinyum plas kullanıyorum bide üstüne 9 TL vermem

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Saçmalık ben internetimden harcıyor niye birde para vereyim

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Mesele sadece parası değil, sanırım internetimizi paylaşmak için kabul etmemiz gereken KULLANIM KOŞULLARI nı kimse okumamış sanırım, kullandığınız veya paylaştığınız tüm kayıt ve verileri ben ve girmiş olduğun siteler ile paylaşabilirim ve bunları işleyip değerlendirebilirim diyor…

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Kendi internetimi kendi laptopuma parayla mı paylaşacağım.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Vallahi faturama parasini verdigim interneti paylastim diye bur lira eklerseniz, derhal birakirim turkcelli. O kadar diyorum.

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Şimdi bu hayata geçti mi. gecmedimi acaba bilen eden varmı?

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Abi şimdi interneti kapatıp landandamı oyun oynayamıyacaz ya 🙁

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Turkcell yine zivanadan çıktı aylık 129 tl ödeyecegim bide bana kısıtlama getirecek öylemi Şubatın 17 sinden sonra alırsın benden bu ücreti…

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Hiç merak etmeyin diğer operatörler türkcell den kaçanları topladıktan sonra, onlarda başlarlar 😉😉

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Ha şimdi oldu… hızlı erişim paketi üzerinden yapılacak hotspot girişlerde, cihaz sınırlaması olmayacak, anladığım kadarıyla… Tamam bu olur. Belli ki, bağlantıları kayıt altına almak için bu düzenleme. Bu durumda, kişisel hakları ihlal etmeyecek güvenlik gerekçesi ile yapılan düzenlemelere itirazım olmaz…

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Haberde internet paketiniz bittiğinde 9tl lik 2gb devreye girecek deniyor. Okumayan bir milletiz vesselam…

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Sen okuduğunu anlasan keşke 🙂

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben parasını odedigim 4gb interneti istediğim şekilde kullanırım buna ek ücret getirmek soygun olur zaten bu Turkcell zamanından beri milleti soyuyor Vodafone geldi de biraz rekabet oldu böyle giderse Turkcell yiyecek ekmek bulamaz

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben parasını odedigim 4gb interneti istediğim şekilde kullanırım buna ek ücret getirmek soygun olur zaten bu Turkcell zamanından beri milleti soyuyor Vodafone geldi de biraz rekabet oldu böyle giderse Turkcell yiyecek ekmek bulamaz ondan sonrada suçl yine yerli kullanmayan kesime atılır

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben parasını odedigim 4gb interneti istediğim şekilde kullanırım buna ek ücret getirmek soygun olur zaten bu Turkcell zamanından beri milleti soyuyor Vodafone geldi de biraz rekabet oldu böyle giderse Turkcell yiyecek ekmek bulamaz ondan sonrada suçl
  yine yerli kullanmayan kesime atılır

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Ya sırf ülkenin insanı kazansın diye geçtiğimiz TURKCELL de işi sulandırıyorsa artık yeni bir operatörün açılması gerekmekte artık bu günden sonra tüm hatlarımızı ücret talep etmeyen operatöre taşiyacağız demektir

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  1- 15 ocağa kadar eski usül paylaşa bilirmiyiz?
  2- Hızlı giriş üzerinden yapılacaksa nasıl?
  3- Bu çok saçma bir uygulama. Sen zaten bana internet satmışsın. O benim zaten. Onu ben paylaşabilirim. sen buna karışma hakkını nereden buluyorsun? BTK buna dur demeli.
  Hayatımda bu kadar saçma bir şey görmedim duymadım.

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Usta , trcell de bu hızlı giriş nasıl yapılıyor ve hotspotu nasıl ücret ödemeden kullanıyoruz? bir Allahın kulu da nasıl uygulandığını yazmamış,anlatmamış. Biri bi video çekse veya yazsa çok sevaba girecek.

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Yabancı ülkelerde olmasının sebebi kotasız internetlerin olması sen al 5gb internet ver sonra nerede kullanacagımı belirle bide güvenligi bahane ediyor ben kendi güvenligimi saglarım

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  HATTIMI BAŞKA OPERATÖRE TAŞIRIM BEN ENAYİ YADA SALAK DEĞİLİM HIRSIZ TURKCELL

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  T

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Turkcell bizi keriz yerine koyuyor zaten paketler çok pahalı bide neymiş wifi paylasımı paralı olacak böyle birşeyin olmasını istemiyoruz

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Kolaylaştırmak yerine her geçen gün her sektörde , işte, ödemelerde ve mecburi ihtiyaçlarda bile zorlaştırma insanları yoracak uylamalar sürekli artmakta. Aşağıdaki yorumlara bakılırsa tam bir hayal kırıklığına gidiyor bu uygulama.

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkcell ne yazık ki Türk milletini yolunacak hindi olarak görmektedir.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Aynen

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  İşinize gelince “yabancı ülkede de var”… Bre Turkcell, onlarda bu varken aynı zamanda kotasız mobil internet de var. Niye işine gelen kısmı alıyorsun ve işine gelmeyen kısmı almıyorsun?

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Senden internet paketini alırken ödeğim para az mı geldi?

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Üç kağıt çılık benim güvenliğini ben düşünürüm
  Telefonumda var olan bir özellik için ve satın aldığım internet paketi için ek ücret istiyor

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  Ev interneti ve mobil wi-fi satışlarını artırmak içindir bence.

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  ya bu araplar kendilerinini cok zeki sanıyor galiba aklı sıra hotspotta bile reklam yapmak 😀

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  Milleti soyup soğana çevirdiniz yeter artık

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  wi-fi kullandım diye de para verir miyim bi sonraki aşama bu oluyor da

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  Tam anlamiya saçmalık

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  İnsanları soymayı bırakın artık. Yok talep varmış, yok istenmeyen kullanımların önüne geçilecekmiş. Kullanmadığın zaman, Androidde bildirim panelini ganişlet, hotspot’u tıkla, kapansın. Önüne geçmiş olursun. Milleti enayi yerine koyma turkcell…

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  Yabancı ülkelerde sınırsız olan interneti başka makinalara dağıtıyorlar o yüzden ücret var. Onlara internetim kotalı desen gülerler zaten. Turkcell madem para alacaksın interneti sınırsız yap yiyorsa.

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  Yani tvmizden YouTube seyretmek için hotspot kullanırsak 9 tl vereceğim bu ne saçmalık türkcell aklını başına topla internet benim istediğim yerde kullanırım anlaşılan bu gidişle başka operatörü tercih edeceğim bana ne amerikada böyle olmasından yok öyle burası TÜRKİYE.

 39. Ziyaretçi dedi ki:

  Ha Demiş ki bide yabancı ülkeler dede var. Zaten bizim ülkemizde hep kötü olan şeyler geitirilir. Hiç demiyor ama onlarda internet sınırsız ve ucuz buzde yapalım diye nasıl sinir oldum evladım olsa reddederdim

 40. Ziyaretçi dedi ki:

  Ula birde demiş talep var. Kaç kişi talep etti lan uydurmayın 9 tl. Birde taş atıyor kolu yoruluyorya

 41. Ziyaretçi dedi ki:

  Yani bu sistemde internet verilerimizi vermemiz dahilinde ücret alınmayacak ama vermememiz dahilinde ücret alınacak gözüküyor. Yasal anlamda zorunda bırakma söz konusu ve bu kişilik haklarına aykırı

 42. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben peki paylaşmak istemiyorum paylaşmıyorumda nolcak

 43. Ziyaretçi dedi ki:

  İnterneti bedava veriyorlar sanki zaten kotalı bir şekilde satıyorsun ister tek başıma parasını ödediğim interneti harcarım ister 3 kişiyle paylaşırım saçmalığa bak

 44. Ziyaretçi dedi ki:

  Yatacak yeriniz yok. Diğer operatörler ücret almayacak. Sırf bu yüzden bir çok müşteri kaybedecek. Beter olun. Müşterisini yolunacak kaz gbi gören tek operatör.

" Turkcell ücretli hotspot için açıklama yaptı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell ücretli hotspot için açıklama yaptı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell ücretli hotspot için açıklama yaptı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!