Turkcell ve Garanti’den SOR’un İşbirliği


06 Temmuz 2015 Pazartesi 11:14
Turkcell ve Garanti’den SOR’un İşbirliği

Daha önce burada haberini paylaştığımız SOR’un uygulaması, tüketicilerin sormak istediği soruları hızlı bir şekilde firmalara sorabildiği bir mesajlaşma platformu. 

Garanti Bankası, yeni ürün ve hizmet geliştirme faaliyetlerini hızlandırmak amacıyla Turkcell’le güçlerini birleştirdi.

Garanti Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, yeni ürün ve hizmet geliştirme faaliyetlerini hızlandırmak amacıyla Turkcell’le, “Ortak Kurum İçi Girişimcilik Programı”nı hayata geçirdi. İki kurumun çalışanlarından gelen iş fikirlerinin, yine çalışanlar tarafından gerçeğe dönüştürülmesini amaçlayan inovatif program, Silikon Vadisi’nde doğan ve dünyanın dört bir tarafında yaygınlaşan Lean-Startup (Yalın Girişimcilik) yöntem ve araçlarını kullanıyor.

Program, Garanti ve Turkcell çalışanlarından oluşan karma ekiplerin kontrolünde yürütülüyor. Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, Garanti olarak girişimcilere ekosistemde verdikleri desteği, Turkcell ile ortaklaşa yürütülen program sayesinde kurum içine de taşımış olduklarını dile getirdi.

Başer, şöyle devam etti: “Çalışanlarımızın girişimcilik kültürünü içselleştirmesini sağlayarak, kendi işlerini başlatıp yönetebilecekleri bir ortam yarattık. Bu program, sadece girişimcilerin kullandığı yöntemleri kurumumuz içinde yaygınlaştırması açısından değil, aynı zamanda inovasyon alanındaki iş birliklerimizi derinleştirmesi açısından da bizim için çok önemli.” Turkcell Ürün, Servis ve İnovasyondan Sorumlu Grup Başkanı Yiğit Kulabaş da “Teknoloji şirketi olma özelliğimizi, girişimci ekosistemiyle yaptığımız iş birlikleriyle besliyor, aynı zamanda bu alanı çalışanlarımıza da açarak girişimciliği uçtan uca sahipleniyoruz” değerlendirmesini yaptı. İlk olarak 2014 yılında Kurum İçi Girişimcilik Programı’nı başlatarak, çalışanların yenilikçi işlerini hayata geçirebilmesi için gerekli bilgi ve fonu sağladıklarını belirten Kulabaş, şunları kaydetti: “Bu programda, müşteriye sunulacak değer teklifi tanımlandıktan sonra saha çalışmalarıyla hedef kitleden geri bildirim alınıyor. Ardından prototip oluşturuluyor ve bunun üzerinden sürekli iyileştirme yapılarak ürün haline dönüştürülüyor. Hedefimiz hem Türkiye’nin geleceğini değiştirebilecek projeler üretmek hem de kurum içinde girişimci ruhu desteklemek.” -Ortak Kurum İçi Girişimcilik Programı Açıklamada yer verilen bilgilere göre, Garanti ve Turkcell, şirket içi duyurular aracılığıyla çalışanlarından iş fikirlerini topladı. Elemeler sonrasında her iki kurumdan toplam 20 girişimci ve 6 iş fikri seçildi. İş fikirleri çevresinde kurulan 6 karma ekip, 2 haftalık uygulamalı Yalın Girişimcilik eğitimi aldı. İş fikirlerinin hızla ve düşük maliyetlerle denenmesini amaçlayan programın ikinci fazına devam etmeye hak kazanan 4 proje, ekiplerin yönetiminde geçen 3 aylık tasarım ve geliştirme süreci sonrası müşterilerin kullanımına sunuldu. Büyüme hızları takip edilen projelerden üçünün, Garanti veya Turkcell bünyesinde değerlendirilmesi üzerinde anlaşıldı. Call-center hizmetlerinin anlık mesajlaşma deneyimiyle sunulmasını sağlayan “SOR’UN” uygulaması, faaliyetlerini iki kurumun desteğiyle ayrı bir girişim olarak sürdürecek.

 

:: SOR’un uygulaması hakkında düşünceleriniz neler?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Turkcell ve Garanti’den SOR’un İşbirliği”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Zaten kullanılabilecek 2 banka var diğerleri tırt

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  İkiside alanının en iyisi başka söze gerek yok

" Turkcell ve Garanti’den SOR’un İşbirliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell ve Garanti’den SOR’un İşbirliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell ve Garanti’den SOR’un İşbirliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
 2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!