Turkcell’in yeni CEO’su belli oldu!


15 Mart 2019 Cuma 12:22
Turkcell’in yeni CEO’su belli oldu!

1 Nisan 2015 yılından bu yana Turkcell CEO koltuğunda oturan Kaan Terzioğlu, ani bir kararla görevinden ayrıldı. Terzioğlu’nun ayrılığının ardından Turkcell’in yeni CEO’su vekaleten Murat Erkan oldu.

Turkcell görev değişikliğini KAP’a yaptığı açıklamayla duyurdu. Açıklamada Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu‘nun 15 Mart itibariyle görevinden ayrılma kararı aldığı belirtildi. İşte KAP’a yapılan açıklama…

“Turkcell Yönetim Kurulu, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan’ın Turkcell Genel Müdürlüğü görevine vekaleten atanmasına, Satış Fonksiyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna ise Kadri Özdal’ın vekaleten atanmasına karar vermiştir.

Sayın Kaan Terzioğlu görevinden ayrılma kararı ile ilgili olarak “Turkcell’de görev yaptığım 4 yıla yakın dönem boyunca, Türkiye‘nin lider mobil operatörünü dünyanın ilk dijital operatörüne dönüştürdük ve Telekom sektöründe örnek gösterilen bir firma haline geldik. Bu dönemde, ülkemize, paydaşlarımıza ve müşterilerimize değer yaratmak için onlarca yıllık iş tecrübesine sahip profesyonellerimizden, iş hayatına yeni atılan Genç yeteneklerimize kadar bir takım olarak durmadan çalıştık. Bu güçlü takımın daha yeni rekorlara ve başarılara imza atacağına inancım tamdır.” dedi.

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Akça “Turkcell olarak Sayın Kaan Terzioğlu’nun Genel Müdürlüğü döneminde birçok ilke ve başarılara imza attık. Kendisine bugüne dek sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyor; bundan sonraki iş ve özel yaşamında başarılar diliyoruz. Bu yıl kuruluşunun 25. yılını kutlayan Turkcell’i bu noktaya getiren inovasyon ve başarı odaklı kurum kültürü, güçlü insan kaynağı, teknolojisi ve kurumsallığı önümüzdeki dönemde Turkcell‘i ülkemizin ve dünyanın en değerli kuruluşlarından biri yapmaya devam edecektir. Son 5 yıldır, teknoloji yatırımlarımızla ve dijitalleşme alanında sektörde öncü uygulamalarımızla güçlü bir büyüme bazı oluşturduk ve iş modelimizi güçlü bilanço ve risk yönetimi uygulamalarımızla sağlam temeller üzerine kurduk. Yönetim Kurulumuz, müşteri odaklılığını esas alarak dijital operatör vizyonu ile tüm hissedar ve paydaşlarımıza değer yaratma önceliğini sürdürecektir.” dedi.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, koltuğu vekaleten Murat Erkan’a bırakıyor. Bundan sonra Turkcell CEO koltuğunda oturacak olan Erkan daha öncesinden de Turkcell kanatları altında çalışıyordu.

Murat Erkan kimdir?

Kaan Terzioğlu‘ndan koltuğu devraldığı söylenen Murat Erkan, aktif olarak Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütüyor. Kariyerine Toshiba‘da başlayan Murat Erkan, daha sonrasında Biltam Mühendislikte Uygulama Mühendisi olarak görev yaptı. Sonrasında ise Türkiye’nin ilk Sistem Mühendisi olarak Cisco Türkiye’ye transfer oldu.

Murat Erkan, Turkcell çatısına ilk olarak 2008’de Superonline Genel Müdürü olarak geçti. Sonrasında ise 2015 yılında Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı‘na başladı.

 
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
14 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Hayırlı olsun

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Bırak Turkcell kullanmayı o operatörü kullananlardan gelen aramaları bile açmıyorum, ömür boyu engelli listemde iğneler.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Sen de “Çengelli İğne” misin? Ayıp…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

O da sizin tercihiniz, fakat o kadarı da saçma.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Vodafone candir. Gerisi kazik

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Turkcell sonunda doğru adamı buldu.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Adamın kariyere bak hizaya gel, sanasın marsa gitmiş. Turkcell yakında biter. Malesef

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Görevi bırakan şahıs görev süresi boyunca yüzlerce bayi kapattı,bayilere önce pos cihazı sattı sonra da bu pos cihazını kullanmak için fahiş paralar talep etti veren verdi vermeyen ekmeğinden oldu çok yetimin hakkı var üzerlerinde. Bütün paketlerin fiyatları arttırıldı,mecburen bu operatörü kullanan kişiler tespit edilip 2 katı fiyat uygulanıyor çekim kalitesi kullanılarak resmen tekelleşiliyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Turkcell’de çözülmeler başladı. Yavaş yavaş batacaksınız.

Yısuf
Yısuf
1 yıl önce

Beter olsun 60 liralık tarifeyi 149 tl yaptı haram olsun hemen tt geçtim

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Superonline içine etti, şimdi sıra turkcellde hadi geçmiş olsun.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Benim diğer yorumu neden yayınlamadım editör bey reklam aldığınız firma diye zorunuzami gitti

Farang
Farang
1 yıl önce

Hepsi aynı halt al birini vur ötekine. Bu fahiş fiyatlarla gideceğiniz yer belli. Kendi bayilerinize 1000 liralık tableti 3000 e satiyorsunuz bir de dijitale geçtik diye hava atıyorsunuz ne beklenirki sizden.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 ay önce

Sayın murat erkan bir kopilot aldım ve öğün bu gün sorun yaşıyorum sorunum her geçen gün katlanıyor danışma hattımız çözüm üretmiyor madur oldum nalet olsun bu türkcell inan bir daha kapısından bile geçmek istemem lütfen benim le iletişime geçin ve sorunumu çözün yardımınızı bekliyorum

" Turkcell’in yeni CEO’su belli oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell’in yeni CEO’su belli oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell’in yeni CEO’su belli oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi