Okunma

Turkcell yerli e-posta servisi için ilk anlaşma yapıldı


08 Mayıs 2019 Çarşamba 14:40
Turkcell yerli e-posta servisi için ilk anlaşma yapıldı

Turkcell dijital ürün ve servisler çatısı altında yer alan yerli e-posta servisi kullanıma sunuldu. Turkcell yerli e-posta servisi için ilk olarak bir kamu kurumu seçildi.

Turkcell 2019 ilk çeyrek toplantısında yerli e-posta hizmeti ile ilgili duyuru yapmıştı. Aradan geçen kısa sürenin ardından e-posta servisi hizmete sunuldu. Turkcell dijital ürün ve servisler çatısı altında yer alan yerli e-posta ilk olarak kamu kurumlarından birinde kullanılmaya başlandı.

Yerli e-posta servisini ilk kullanan AFAD oldu

Yerli e-posta vurgusuyla tanıtılan yeni servis Turkcell tarafından hayata geçirildi. Hizmete sunulan servisi ilk kullanan İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı oldu. Toplamda 7.000 AFAD kullanıcısı yerli e-postayı kullanmaya başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, özellikle güvenli yurtiçi iletişim ağına dikkat çekti. Erkan, yerli e-posta ile birlikte verilerin Türkiye’de kalacağına dikkat çekti.

Yeni e-posta servisinin kullanımıyla ilgili AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu da açıklamalarda bulundu. Güllüoğlu, “Veri güvenliği ve verinin sürdürülebilir akışı kamuda ve özellikle afet yönetiminde ayrı önem taşıyor. Bu nedenle 81 ilimizde TÜBİTAK’la birlikte geliştirdiğimiz Kesintisiz ve Güvenli Haberleşme Sistemi’ni (KGHS) büyük ölçüde hayata geçirirken AFAD veri tabanını da açık kaynak ürünlere geçirdik. Hatta AFAD’daki tüm yöneticilerin anlık mesajlaşması için yaklaşık bir yıl önce yerli uygulamamız BiP’i kullanmaya başladık. Son olarak yerli kaynaklarla geliştirilen E-Posta servisini Turkcell ile birlikte devreye aldık” dedi.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Turkcell yerli e-posta servisi için ilk anlaşma yapıldı”

 1. Anonim dedi ki:

  lan o kadar takip ediyorum ve yine de istediğim mail adresini alamazsam söverim turkcell

 2. Anonim dedi ki:

  coş

 3. Anonim dedi ki:

  güzel

 4. Anonim dedi ki:

  hoş

 5. Anonim dedi ki:

" Turkcell yerli e-posta servisi için ilk anlaşma yapıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell yerli e-posta servisi için ilk anlaşma yapıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell yerli e-posta servisi için ilk anlaşma yapıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "