Okunma

Turkcell Zeka Küpü ile gençler robot üretiyor!


06 Mart 2017 Pazartesi 12:50
Turkcell Zeka Küpü ile gençler robot üretiyor!
TEVİTÖL’e teknoloji ve iletişim partneri olarak katkıda bulunmaktan mutlu olduklarını belirten Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Gelecekte yazılım, yapay zeka, artırılmış gerçeklik ve robot teknolojileri büyük önem kazanacak. Bu teknolojileri kullanarak insanlığa fayda sağlayacak pek çok projeye özel yetenekleri bulunan bu gençlerimiz imza atacak” dedi.
 
Turkcell proje dahilinde, sınıfları mobilyasından teknolojik donanımına kadar yeniliyor. Yenilenmiş sınıfların eğitim kalitesini arttırıyor ve öğrencilerin aklındaki fikirleri hayata geçirmesinde yardımcı oluyor.

Zeka Küpü Laboratuvarı ile yenilenen eğitim 

Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, Türk Eğitim Vakfı’nın 50 yıllık eğitime destek yolculuğunda TEVİTÖL’ün çok özel bir yeri olduğuna dikkat çekerek, Turkcell gibi güçlü bir kurum ile yaptıkları işbirliğinden son derece büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. 
 
17-03/06/2-1488802624.jpg
 
Proje kapsamında, okulun bilişim altyapısı yenilendi. Öğrencilerin gerek derslerinde gerekse projelerinde kullanabilmeleri için 20 bilgisayar, 3 boyutlu yazıcı, Arduino ile Maker malzemeleri ve akıllı tahtadan oluşan Zeka Küpü Teknoloji Laboratuvarı kuruldu.
 
Öğretmen ve öğrencilerin dersleri daha yakından takip edebilmeleri için 300 Turkcell T Tablet dağıtan Turkcell, deneyimli mühendis ekipleriyle ilgili öğrencilere eğitim verecek.Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Turkcell Zeka Küpü ile gençler robot üretiyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    sadece türk markası diye destekliyorum aylık 150tl telefon faturamla sakın şirketin çounluğunu telia sonera'ya kaptırmayın o zaman bırakırım sizi

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bırakın reklamı haberi duyanda sanırki mit:)))

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Tebrikler söğüşlüyor falan ama yatırım da yapıyor hee.

" Turkcell Zeka Küpü ile gençler robot üretiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell Zeka Küpü ile gençler robot üretiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell Zeka Küpü ile gençler robot üretiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "