Okunma

Turkcell, 3G’yi 81 İlde Birden Başlatacak


10 Nisan 2009 Cuma 08:52
Turkcell, 3G’yi 81 İlde Birden Başlatacak

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv imzasıyla yapılan açıklamada bu yıl 1,3 milyar dolar teknoloji yatırımı yapmaya hazırlandıkları belirtildi. 3G ile ilgili planların da aktarıldığı açıklamanın tam metni şu şekilde;

Turkcell’in teknoloji yatırımlarını ülkenin geleceğine yapılan en önemli yatırımlardan biri olarak görüyoruz. Türkiye’nin kalkınmasında itici güç olacak 3G teknolojisine de en yüksek yatırımı yine Turkcell yapıyor. Dünyada ekonomik krizin etkisini artırdığı bir ortamda gerçekleşen 3G ihalesinde de teknolojideki liderliğimizi sürdürerek A tipi lisansı, KDV dahil 422 milyon Euro yani yaklaşık    1 milyar TL ile en yüksek teklifi vererek aldık. Bu tutarı sadece A tipi lisans için ödeyeceğiz, 3G altyapı yatırımları da dahil bu yıl ülkemize 1,3 milyar dolar teknoloji yatırımı yapacağız.


Süreyya Ciliv, Turkcell’in 3G planlarıyla ilgili açıklama yaptı.

3G teknolojisi ile mobil ortama taşınacak genişbant internet erişiminin ülkenin kalkınmasına, genç nüfusun bilgiye en kolay ve en hızlı şekilde erişimine olanak sağlayacağını belirten Ciliv, açıklamasına şöyle devam etti: “3G’nin hayatımıza getireceği yüksek data hızı sayesinde, dünyada olduğu gibi ülkemizde de internet kullanımının mobil teknolojileri imkanlarıyla daha da hızla artacağına inanıyorum. Bu nedenle Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi olan Turkcell, 3G’yi 81 ilde aynı anda başlatacak. Müşterilerimize bugün olduğu gibi 3G’de de, belli bir yayılım planı dahilinde en geniş kapsama ve en yüksek kaliteyi; hızlı veri transferi ve görüntülü iletişim olanakları sayesinde de en gelişmiş ürün ve servisleri sunmaya devam edeceğiz.” 

:: 3G ile ne tür servisler bekliyorsunuz?

Bilgi için: Turkcell
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Turkcell, 3G’yi 81 İlde Birden Başlatacak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    (((-:Dört gözle ***** hesaplı ***** 5 TL sabit ü***** bedava *****

  2. SDN Okuru dedi ki:

    cep telefonlar ucuzlasın önce

" Turkcell, 3G’yi 81 İlde Birden Başlatacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell, 3G’yi 81 İlde Birden Başlatacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell, 3G’yi 81 İlde Birden Başlatacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "