Okunma

Turkcell’den Engelli Çocuklar için İş Birliği


17 Haziran 2015 Çarşamba 04:01
Turkcell’den Engelli Çocuklar için İş Birliği

Engelsiz Eğitim Programı” başlığını taşıyan proje ile engelli öğrencilerin eğitimine ve nitelikli istihdama yönelik gelişimlerine destek sağlanacak. 80 okulda yürütülecek proje kapsamında; engelli öğrencilerin özel eğitim aldıkları okullarda, meslek atölyeleri ve teknoloji sınıfları oluşturulacak. Turkcell Engelsiz Eğitim Programı ile 2 yıl içerisinde 10 bin öğrenciye ulaşılacak.

Projeye ilişkin protokol, Beyoğlu Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen törende Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça tarafından imzalandı. Protokol çerçevesinde  “Engelsiz Eğitim Programı”na ayrılan bütçe, 7 milyon TL.

80 engelli okulunda meslek atölyeleri ve teknoloji sınıfları kurulacak

Engelsiz Eğitim Programı kapsamında, 40 ilde bulunan 80 okulda özel eğitim ihtiyacı olan engelli bireylerin toplumsal yaşama katılmalarını sağlamak amacıyla, istihdama yönelik bilgi, beceri ve tutum kazanmalarını sağlayacak düzeyde meslek atölyeleri oluşturulacak ve teknoloji sınıflarının donatımı sağlanacak. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı proje kapsamındaki engelli okullarında meslek atölyeleri ve teknoloji sınıfları kurulması da planlanıyor.

:: Milli eğitim bakanlığı ve Turkcell’in gerçekleştirdiği bu iş birliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarArden Papuççiyan

Marmara Üniversitesi'nde Gazetecilik Bölümü öğrencisi Arden, tam bir teknoloji bağımlısı. Uzun zamandır takip ettiği ShiftDelete.Net'te, şimdi teknoloji bilgisini okurlarımızla paylaşacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Turkcell’den Engelli Çocuklar için İş Birliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell’den Engelli Çocuklar için İş Birliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell’den Engelli Çocuklar için İş Birliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "