Turkcell’den fiberlilere 100 mbps hız hediyesi!


24 Kasım 2016 Perşembe 12:30
Turkcell’den fiberlilere 100 mbps hız hediyesi!

Turkcell Superonline, düzenlediği basın toplantısında 1 milyonuncu fiber müşteriye ulaştığını duyurdu. Önemli açıklamaların yapıldığı toplantının sonrasında, Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan ile merak ettiğiniz soruları sorduğumuz bir röportaj da gerçekleştirdik.

Fiberde yatırımları müşteriye dönüştürme oranında büyük başarı!

Fiber yatırımlarını müşteriye dönüştürme oranında Avrupa ülkelerini bile geçerek yüzde 40,2’yi yakaladığını duyuran Turkcell 1 milyonuncu fiber müşteriye ulaştı. 

Bu rakamın önemini şu şekilde açıklayabiliriz. Örneğin 100 haneden oluşan bir alana fiber götürüyorsunuz. Bu işlemlerin maaliyetlerini karşılamanız için 100 haneden 30 – 35 hanesinin fiber hizmeti satın alması gerekiyor. Turkcell’in açıkladıkları rakamlar verimlilik açısından oldukça önemli. Yüzde 40,2 çok ciddi bir rakam.

Fiber, 15 ilden 18 ile çıkıyor

Evlere kadar fiber hizmetini 15 ilde sunan Turkcell Superonline, 2017 yılı içerisinde Manisa, Denizli ve Tekirdağ illerinde de evlere fiber hizmeti sunacak. 

Turkcell’in fiber altyapı kurulumunda yaşanan tüm zorluklara rağmen en yüksek müşteri sayısına ulaştığını ve yeni fiber illeri Tekirdağ, Denizli ve Manisa’yla birlikte Türkiye’nin 18 kentine fiber interneti götürdüklerini belirten Erkan, “Fiberi olmayan evlere de havadan 4.5G hızında internet götürmek için test çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye’de fiber yatırımların Turkcell Superonline’ın olduğu illere yapıldığını görüyoruz. Bunu nereden biliyoruz. Mayıs ayında yayınlanan BTK il raporuna baktığımızda, Türkiye’de eve kadar giden toplam fiber yatırımlarının bizim olduğumuz illere yapıldığını görüyoruz. Toplam fiber kullanıcılarının yüzde 88.6’sı bizim yatırım yaptığımız illerde bulunuyor. Biz Türkiye’de çeşitli nedenlerle fiber götürülemeyen evlere de ulaşmanın peşindeyiz. Bunun için evlere havadan 4.5G hızında internet sağlayacak WTTH (Wireless to the home) teknolojisi üzerinde çalışıyoruz. Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirmenin heyecanını yaşıyoruz” diye konuştu. Erkan bugüne kadar fibere 4.2 milyar TL yatırımla 36 bin 300 kilometreyi aşan fiber ağına ulaştıklarını ve 2.6 milyon hanenin kapısına ışık hızında interneti götürdüklerini sözlerine ekledi.

Evlere 4.5G gelecek ve ADSL’e rakip olacak 

WTTH teknolojisinin Turkcell’in güçlü altyapısını kullanarak hanelere ulaşan 4.5G kapsamasını ev içerisinde Wi-Fi ile dağıtabileceğini ve ADSL’den daha hızlı olacağını ifade eden Erkan şunları söyledi: “Modemin üzerinde bir SIM kart olacak. Son kullanıcı başka herhangi internet şebekesine ihtiyacı olmadan SIM takılı WTTH modem üzerinden bulunduğu yerdeki 4.5G baz istasyonuna bağlanıp, internet hizmeti alabilecek.”

4.5G ihalesinde Turkcell’in en fazla sayıda frekansı aldığını sözlerine ekleyen Erkan, “4.5G teknolojisi aslında birçok bakımdan bir dönüm noktası niteliğinde. Yüksek hız ve kapasiteler sayesinde servislerimizde sağladığımız kullanıcı deneyimini bir üst aşamaya geçirdik. Artık daha çok sayıda kullanıcımız istediği yerden dilediği zaman TV+, fizy, BiP, Dergilik ve lifebox gibi servislerimizi kullanıyor. Buna ek olarak sahip olduğumuz frekanslar sayesinde mobilde yüksek hız ve kapasite sunabilmemiz, ADSL’e alternatif arayan müşterilerimiz için de yeni çözümler geliştirmemizi sağlıyor. ADSL’de hızlar daha düşük olduğu için WTTH teknolojisi evlere 4.5G hızında interneti getirme olanağı tanıyor. Böylece hızlı ve kolay kullanımlı mobil internet ile daha yüksek hızlara erişilebiliyor” şeklinde konuştu.

 

Dilerseniz sizleri, Murat Erkan ile yaptığımız röportaj ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
33 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

İnşallah fiyatlar makul seviyede olur

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

WTTH biraz düşündürücü sonuçta baz istasyonuna çok kişi bağlanıyor ve hız düsük ping yüksek olabilir.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

AKN ile ilgili bir düzenleme yok anlaşılan. Hızı 1 ay yükseltip milletin ağzına bal mı çalıyorlar? Öncelikle AKN düzeltsinler.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Türk telekom ben senin….

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

AKK VARKEN 1000000000000 MBİT OLSA NE YAZAR

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Şimdi bunu 4.5G olarak lanse ediyorlar ama öncesinde de türkcellin VıNN'ı vardı. Ben daha önce kullanan birisi olarak 3g de bile yararlanamıyordum. Şimdi çıkmış aynı şeyi 4.5G olarak satmaya çalışıyor. O söylenilen 4.5G hızını almak mümkün olmadığı gibi evdeki 3-5 cihazı bağlayınca hız balon gibi sönecektir. Bu arada semtinizde 4.5G'nin çekeceğinin garantisi de yok bu arada. Kolay gele 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

50 mbit 150 gb AKK internet kullanıyorum, aylık 85 TL. Biraz indirim fena olmazdı..

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

AKK 75GB olduktan sonra hiçbir yararı yok.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Superonline adsl hizmeti alıyordum bıraktım kötü hizmetten dolayı. 4.5G ile bizlere 50-60 mbps sunabilirse tekrar superonline a geçerim.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

ulan önce büyük şehirlerin tamamına fiber getirin. hadi tamamını geçtim. izmirin merkezinde fiber yok bu nasıl iş anlamadım. Allah belanızı..

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Yauv altyapı yetersiz olduğu için hızları düşürüyoruz anlamıyomusunuz her ay başında ve bu ay altyapılarımız gelişiyo ay ortası kötü oluyo çok enteresan

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Aslında bırakın fiberi doğrudan 4.5G modem gelmesi gerek. Fiberin yanında 0 maliyeti var. Ve en önemlisi bu ülkede internetin, teknolojinin gelişmesi için akk'nin kalması gerek. Bunda hiç kuşku yoktur

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Turkcell son zamanlarda güzel işler yapıyor. Tabiki ergenler herzaman mutsuzlar o ayrı. O yaşlarda bizdede para olmazdı, geçici bunlar.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Abi bizde almakistiyoz ama altyapi yok adaletsilik.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Peki AKK???

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

İç savaş çıkarsa bu vatan hainleri kendilerine kaçacak yer bulsunlar

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

tamam hız önemli de bu kadar hızlı internette adil kullanım kotası saçmalığını nasıl halledeceğiz. superonline fiber müşterisiyim. 75 gb kota ayın yarısında bitiyor. hop hız 3 mbps düşüyor. sözde sınırsız fiber kullanıyorum. ayın yarısı fiber yarısı taş devri.1 ay hız arttıracağınıza akk yi kaldırın.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Lan daha İstanbul'un göbeğinde fiber yok diğer illerede fiber getirmişmiş bırak allasen ya…

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

İsterse 1 gb. yapsın AKK 5 dakika da dolduktan sonra 3 mb. ne ye yarar? al sana 30 gün 100 mb. internet yersen 😀 Bize ayda 700 gb zor yetiyor. Evde Smart Tv, Tablet, Akıllı telefon, Bilgisayar, PS hepsi bağlanıyor. Limitsiz internet olmasa imkansız kullanamazdık. AKK'de olanlar haklı olarak çıldırıyor. Yıl 2016, 3 mb. internetle bilişim çağı yaşıyoruz.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

4g ile mobilden 80 Mpbs hız ile bağlantım var. Limit 15 gb. Yetiyor bana

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

AKK ne zaman kalkar ve fiyatlar ne zaman insani duruma gelir o zaman bu haberlere seviniriz.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Fazla bişey beklemeyin. Türkiye de neyin fiyatı normal seviyedeki

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Dönüştürme oranının yüksek olmasının bi sebebi var. Eğer bir yerde bütün bina Türkcell fiberi almazsa oraya hat vermiyorlar diye biliyorum. Böyle dönüştürmeye tabi en yüksek rekoru kırar.

Bunu avrupa ile kıyaslayıp en yüksek bizde diye övüneceğine, yaptığı çirfkeflikten utanması gerek. Avrupada operatör müşteri memnuniyeti adına abone yapacağı sayı az olsa bile oraya fiber veriyor demek oluyor.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Hızları 100 Mbps yapacaklarına AKK'yi kaldırsalar daha çok sevinirdi millet! Kota dolacak bir kaç saate sonra hopp 3 Mbps! Dalga mı geçiyorlar bizle anlamadım ki?

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

İç savaş çıkarsa falan filan olur diye saçmalayan kişi ! … unutma bu ülkede senin gibi düşünenlere inat güzel şeylerde oluyor ve imkanlar açıldıkça daha da güzel şeyler olacak … 15 Temmuzda iç savaş girişimini bu kahraman millet bozguna uğrattı ve yine uğratır…

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Bende 100 mB hali hazırda bize nasıl bir şey yapıcaklar? 500 MB mı ?

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

80-90 milyon nüfuslu ülkede 1 milyonu fiber kullanıyor çokmu

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

taksimde fiber yok arkadaş, sen oraya götürdüm buraya götürdüm 1 milyon abonem oldu de dur!

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

zaten 100mbps hızın olan müşterisini de 1000 mbps yapsın ozaman ne saçmalıktır anlamıyorum.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Benim için yalan beyan ve haber. Çünkü bu mevzu bahis hediye bende aktif olmadı şikayet ettiğim halde bu hediye içerikle alakalı tek bir bir kelime bile ayzılmıyor cevap olarak

SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

Türkiyenin tam ortası Ankara, Ankaranın tam ortası da benim bulundugum semt, Ankaralılar bilir Ankamall AVM ye 5 dk yürüyüş mesafesinde ki semtimizde Fiber internet yok.. Getirin dediğimiz de ise bir umursamamazlık falan.. Önce siz Türkiyenin 3 büyük şehrini bi halledin sonra 18-28 ile ulaşın.. Yarım yamalak iş yaparlar ama burası Türkiye işte para kazanırlar..

SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

Fiberin vdslye gore hicbir avantaji yok. Vdsl uzerinden turknet gibi alternatifleri de kullanabildigimizden vdsl daha avantajli bile oluyor.

Anca birgun 1000mbps hizlarini ucuz fiyatlara vermeye baslarlarsa o zaman bir anlam ifade edebilir fiber.

" Turkcell’den fiberlilere 100 mbps hız hediyesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell’den fiberlilere 100 mbps hız hediyesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell’den fiberlilere 100 mbps hız hediyesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)