Okunma

Turkcell’den Mobil Reklam Atağı


03 Mayıs 2013 Cuma 06:50
Turkcell’den Mobil Reklam Atağı

Turkcell, 6 yıl önce kurduğu ve her geçen yıl hızla büyüyen bir ekosistem ile yönettiği mobil pazarlama alanında bir işbirliğine imza attı.

Turkcell ile madvertise arasında imzalanan sözleşme ile madvertise, Turkcell’in mobil reklam satışevi haline geldi. Yapılan anlaşma, Turkcell’in görsel reklamcılık ve içerik servisleri sponsorlukları alanlarındaki ürünlerinin pazarlama ve satışını içeriyor.

Bu kapsamda sunulacak hizmetler şöyle sıralanıyor:

Reklam verenler; Turkcell TV, Turkcell Dergilik, Turkcell Müzik Turkcell VINN gibi popüler, erişimi yüksek ve yenilikçi Turkcell mecralarında görsel reklamlarını konumlandırabilecek

Sadece Turkcell markalı değil, birbirinden zengin ve farklı hedef kitleleri adresleyen, Turkcell ad server yetenekleri ile yönetilen, aplikasyon ve mobil siteler bağımsız networkü de yine reklam verenler ve medya planlama ajansları tarafından görsel reklamcılık için kullanılabilecek

Görsel reklamcılığa ek olarak, haber, finans, spor, hava durumu gibi farklı başlıklarda konumlandırılmış, Turkcell kullanıcılarına ücretsiz sunulan, ayda 250 milyonun üzerinde sayfa görüntülenmesine sahip SMS bilgilendirme paketleri de, yine reklamverenlerin kullanımına sunulacak.

Turkcell’in kendi reklam platformu, hâlihazırda Türkiye’nin en geniş izinli veritabanı ile yüksek hassaslığa sahip hedefleme seçenekleri sunabiliyor. madvertise‘ın sahip olduğu özgün optimizasyon teknolojisi ve karar motoru algoritmaları ise bu imkanları daha da geliştirecek.

Turkcell’in güçlü veritabanı ve madvertise teknolojisinin bir araya gelmesiyle oluşturulan ortaklık reklamveren nezdinde hem performansın hem de yaratılan faydanın en yüksek düzeye çıkarılmasına katkı sağlayacak.

:: Turkcell ve madvertise’ın iş birliği hakkında ne düşünüyorsunuz?




yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Turkcell’den Mobil Reklam Atağı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ya kardeşim sms ile gelen hiç bir reklamı okumadığım gibi bu markalardan da elimden geldince uzak duruyorum. Özellikle bazıları kara listemde… Turkcell de ne zaman antalyaya veya denizliye gitsem reklam atağına geçiyor. Benim konum bilgilerime göre reklam yolluyor. Ücretli hizmet satıyor ve üzerine reklam yolluyor. Biri buna dur demeli. Ama parayı veren düdüğü çalıyor bu dünyada. Bizim borumuz ötmüyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Reklama gömdüğü parayı indirime kullansa çok daha faydalı olabilirdi ama bizim millet için demiyorum. Bizim milletimiz kazıklanmayı ve enayi yerine konulmayı ayrıcalık olarak görüyor çünkü.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  reklamdan başka birşey yapma zaten.

 4. ahmtyks dedi ki:

  İnternette adsense çok katı kurallar içinde bakıyorumda siteme iphone ve androidden girenler eskiye nazaran çoğunlukta ,Turkcell gibi dev markaların bu işe el atması lazımdı Yandex’in yapacağı yok yapsa adsens’de hesabı olmayanlar yandex’e yönelirdi tebrik ederim çıkartırsa kullanırım

" Turkcell’den Mobil Reklam Atağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell’den Mobil Reklam Atağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell’den Mobil Reklam Atağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "