Okunma

Turkcell’in Sınırsız Yurtdışı İnternet Hizmeti


21 Mayıs 2009 Perşembe 09:40
Turkcell’in Sınırsız Yurtdışı İnternet Hizmeti

Avrupa’nın abone sayısı itibarıyla ikinci büyük GSM operatörü olan Turkcell, şirketlerin mobil iletişimlerini bir bütün halinde yönetmelerine olanak tanıyan servislerin sağlayıcısı iPass ile yaptığı işbirliği çerçevesinde, kurumsal abonelerine uluslararası Wi-Fi dolaşım hizmeti sunuyor.


Yurtdışı kablosuz internet hizmeti Turkcell’den alınabiliyor

Bu işbirliğiyle, Turkcell’in kurumsal aboneleri 160’tan fazla ülkeyi kapsayan ve Küresel Sanal iPass ağında yer alan 100.000’den fazla Wi-Fi erişim noktasında süratli, kesintisiz ve kolayca internet erişimi gerçekleştirecek. Turkcell, 5 MB’lık uluslararası GPRS dolaşım paketini 6 ay süreyle kullanmayı taahhüt eden kurumsal abonelerine sınırsız Wi-Fi hizmeti hediye edecek. Ancak Sınırsız’dan kasıt internet paketlerinde gördüğümüz sınırlı ama sınırsız veri paketi değildir umarız.

Turkcell’liler, 450’den fazla havaalanı ve 24.000’den fazla otel ve kongre merkezinde kredi kartı bilgilerini vermeden, sadece kullanıcı adı ve şifre girerek tek bir arabirimden güvenli ve kesintisiz biçimde internete bağlanabilecek. İştewifi servisinden yararlanabilmek için yurtdışına çıkmadan önce Wi-Fi uyumlu bir dizüstü bilgisayar veya akıllı telefona iPassConnect yazılım istemcisini kurmak yeterli olacak. 


iPass Avrupa – Orta Doğu – Afrika bölgelerinden sorumlu Başkan Yardımcısı René Hendrikse

iPass’in Avrupa – Orta Doğu – Afrika bölgelerinden sorumlu Başkan Yardımcısı René Hendrikse, Turkcell’le yaptıkları işbirliğinin önemini vurgularken, “Bölgedeki operatörlerle yaptığımız ilk büyük anlaşmada Turkcell gibi bir pazar lideriyle ortak olmaktan heyecan duyuyor ve Türkiye’deki iş fırsatlarını birlikte değerlendirmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Turkcell’in Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Yener ise şunları söyledi: “Mobil iletişim sektöründe yenilikçi servislerin ve çalışmaların öncüsü olan Turkcell’in, iştiraki Superonline’ın desteğiyle iPass ile yaptığı bu anlaşma çerçevesinde, bir yeniliği daha Türkiye’ye sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. En kaliteli ve süratli internet servisleriyle, mobil internet deneyiminde fark yaratmaya devam ediyoruz.”

:: Cep telefonunuzdan internete Wi-Fi ile mi, Yoksa 3G ile mi bağlanmayı tercih edersiniz?

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Turkcell’in Sınırsız Yurtdışı İnternet Hizmeti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell’in Sınırsız Yurtdışı İnternet Hizmeti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell’in Sınırsız Yurtdışı İnternet Hizmeti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "