Okunma

Turkcell’le Birlikte Hırsızlara Geçit Vermediler!


25 Mart 2015 Çarşamba 00:38
Turkcell’le Birlikte Hırsızlara Geçit Vermediler!

Gaziantep‘te düzenlenen İş’te Teknoloji Hamlesi etkinliğinde görüştüğümüz Havkar Güvenlik Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Hortoğlu, Turkcell’in sunduğu iletişim teknolojileriyle güvenlik standartlarını nasıl yükselttiklerini açıkladı.

:: Tüm Turkcell İş’te Teknoloji Hamlesi içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz…

Etkinliğin konuşmacıları arasında bulunan Hortoğlu, 19 yıldır faaliyette olduklarını belirtirken, bunun son 13 yılında bir haber alma merkezi işlettiklerini de ifade etti. Daha önce, hırsızların telekom altyapılarına müdahale ederek haberleşmelerini kestiğini belirten Hortoğlu, Turkcell data hatlarını kullandıkları son 5 yılda bunun önüne geçmeyi başardıklarına dikkat çekti.

Turkcell ile 7 gün 24 saat kesintisiz bir haberleşme altyapısına sahip olduklarını söyleyen Hortoğlu, toplam 238 farklı veriyi bu yolla alarak ilgili kişilere bilgilendirmede bulunduklarını vurguladı.

Aynı zamanda servis hizmeti verdiklerini de söyleyen Hortoğlu, 3 bine yakın noktaya gerçekleştirdikleri servis hizmetlerinde çalışan personelin doğru planlanması için de Turkcell’in Mobil İşletme çözümünü devreye almayı planladıklarını sözlerine ekledi.

:: Turkcell’in İş’te Teknoloji Hamlesi ile beraber şirketlere sunduklarını nasıl buluyorsunuz? Şirketlerinizde kullanmayı düşünüyor musunuz?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Turkcell’le Birlikte Hırsızlara Geçit Vermediler!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Benim anladığım şu "Bizim bilmem kaç yıldır alt yapımızı kırıp sizden çalıyorlar, biz de bunun ancak önüne geç*****
    E yani bence bu bir başarı olamayacak kadar bariz bir eksiklik. Son 5 yılda diyorlar bir de… Çok gereksiz ki günümüzde hala bi baz istasyonu şu kadar yıl öncesinin teknolojisini kullanıyor. Buluşu bulan adam bile kapanamayacak kadar ciddi açıklar olduğunu zamanında demiş wiki sayfalarını araştırmanızı öneririm. Kötülemek değil ama yapılan sadece fason gösteriş.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Hırsız vaaaar : )

" Turkcell’le Birlikte Hırsızlara Geçit Vermediler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell’le Birlikte Hırsızlara Geçit Vermediler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell’le Birlikte Hırsızlara Geçit Vermediler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "