Okunma

4.5G Sektöre Yeni Bir Soluk Getirdi!


11 Mayıs 2016 Çarşamba 06:01
4.5G Sektöre Yeni Bir Soluk Getirdi!

5G’ye geçiş sürecinde de önemli bir adım olan 4.5G mobil genişbant teknolojisinin detaylı olarak ele alındığı “Türkiye 4.5G Endüstri ZirvesiHuawei’nin ev sahipliği ile 10 Mayıs 2016’da İstanbul’da gerçekleşti.

Zirvede, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan’da bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmasında; 4.5G’nin kapsama alanının hızla geliştiğini ve bugün 10 bin baz istasyonundan 9,6 milyon vatandaşımız 4.5G hizmetini aktif olarak kullandığını vurgulayan Sayan:“40 gün içerisinde 9,6 milyon vatandaşın bu hizmeti kullanması büyük bir başarıdır.

Sektörün heyecanı ve dinamizmi kendini günden güne daha çok hissettiriyor. Bundan daha iyisini nasıl yapabileceğimizi araştırmaya devam ediyoruz.

Tüm operatörlerimiz ve üreticilerimizle 4.5G’nin geleceğini nasıl olacağını hep birlikte planlıyoruz. 4.5G ile birlikte sadece bilişimde değil birçok sektörde yeni fırsatlar doğacak.

Gelecekte sektörün lokomotifi, genişbant teknolojileri olacak. Bu da özellikle mobil iletişim sektöründe, yeni altyapı ihtiyaçlarını beraberinde getirecek. Türkiye 4.5G Zirvesi, bu konudaki yeni fırsatları ve gelişmeleri görmek için önemli bir organizasyon. Bu özel organizasyon için Huawei’ye teşekkür ediyorum.

Huawei Türkiye’de 14. yılını kutluyor. Türkiye’de kapsamlı bir Ar-Ge merkezine sahip olan Huawei’nin ve Orta Asya ve Kafkasya bölgesinde merkez olarak Türkiye’nin seçtiğini ve bölgedeki 11 ülkede büyük operatörlerle çalıştıklarını büyük memnuniyetle öğrendik.

Ülkemizde yaptıkları çalışmalardan dolayı kendilerini tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Bizler de sektörle beraber çalışacağız sektörün önünün açılması için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz.

Yerli ekosistemin korunması için tüm bakanlıklarımızla işbirliği halindeyiz. Özellikle yazılımla ilgili yerli ürün kullanımını ile ilgili çalışmalarımız söz konusu” dedi.

16-05/11/omer-fatih-sayan-10052016-2.jpg

:: 4.5G’den memnun musunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “4.5G Sektöre Yeni Bir Soluk Getirdi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ucuz olsa gerçekten çok faydalı olur

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Neyyapıyosun

 3. SDN Okuru dedi ki:

  *****. Karadeniz

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Tüm hikayeler traaş.. Hat çekmiyo.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  3G kullanıyorum kafam rahat, 4.5G hiç bir yerde çekmiyor aga, adamı sinir küpü yapıyor

 6. SDN Okuru dedi ki:

  300 mbps nerde hani?

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Sektöre bir halt getirdiği yok. Hep hikaye hep hikaye. Hangi sektöre ne faydası olmuş?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  300mbps kusurlarda indirme hızı veriyoruz diyorlar odamda 22mbps yi geçmiyor. Telefon neyse pc de 8 mbps hızlara razı geliyoruz hala fiyatlandırma çok yüksek.

" 4.5G Sektöre Yeni Bir Soluk Getirdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 4.5G Sektöre Yeni Bir Soluk Getirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 4.5G Sektöre Yeni Bir Soluk Getirdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "