Okunma

Türkiye’de 4. Endüstri Devrimi Başlıyor!


25 Ocak 2016 Pazartesi 07:01
Türkiye’de 4. Endüstri Devrimi Başlıyor!

Türk Telekom Grubu üst yöneticileri, Davos’ta bu yıl “Dördüncü Endüstri Devrimi” ana temasıyla gerçekleşen Dünya Ekonomik Forumu’na katıldı.

İletişim teknolojilerinin ülkelerin ekonomik büyümesi ve refahı için vazgeçilmez olduğunu belirten Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir, “Türkiye’nin iletişim teknolojileri lideri olarak, yeni sanayi devrimini ülkemizde gerçekleştirmeye hazırız Önümüzdeki günlerde hayata geçecek olan yeni nesil mobil teknoloji 4.5G ile birlikte yeni fırsatlar ve iş alanları ortaya çıkacak. Bu gelişmeler ekonomide önemli bir dinamizm yaratacak” dedi.

Türk Telekom Grubu Kurumsal İş Birimi CEO’su Mehmet Ali Akarca da “Türkiye’nin dijital omurgasını oluşturan fiber altyapımız 81 ilimizi birbirine bağlıyor. Türk Telekom Grubu olarak M2M uygulamalarımız, bulut ve büyük veri gibi çözümlerimizle müşterilerimizin hızlı ve güvenli şekilde dünyaya bağlanmalarını sağlıyoruz. Bu hizmet ve çözümlerimiz sayesinde Türkiye’de şirketlerin verimliliğini artırıyor ve onları geleceğe hazırlıyoruz. Hedefimiz bu vizyonla Türkiye’yi iletişim ve teknoloji üssü haline getirmektir” dedi.

Tüm dünyadan, 40’ı aşkın devlet liderini ve iş dünyasından 2 bin 500’ün üzerinde üst düzey yöneticiyi ağırlayan Dünya Ekonomik Forumu’nun 46’ıncısı Davos’ta gerçekleşti. “Dördüncü Endüstri Devrimi” ana temasıyla düzenlenen Forum’da teknoloji ekseninde dünyanın gelişimine ve ‘insan için teknoloji’ kavramına odaklanıldı.

:: 4. endüstri devrimi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Türkiye’de 4. Endüstri Devrimi Başlıyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Hangi sanayi devriminden bahsediyorsunuz ya! Fiberleyin diye reklam yapıyorsunuz ama bakıyorum fiber yatırımları 2013 sonundan beri durmuş durumda. 4.5G diyorsunuz ama 2gb kota ile satılacak demiyorsunuz. O kotalar ile 4.5G demek sadece onu daha hızlı dolduracağız demek. Avea'nın kapsama sorununa zaten hiç girmeyeceğim.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Telekom kendini bir an önce düzeltmeli!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Gözünüzü seveyim şu upload hızını birazcık arttırın artık.50 Mbit download hızına 2 Mbit upload oldukça ***** buluta yedeklemek saatler sürüyor 🙁 Abartmıyorum 400+ resim Dropbox ve Onedrive ile 5 saatten fazla sürdü

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Umarım söylenenler lafta kalmaz ve ileride gerçekleş***** ne demiş?Lafla peynir gemisi yürümez demiş 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Fiberiniz 81 ili birbirine bağlamıyor. Hatay'da fiber falan yok. Olsa bile 2mbit upload ile neyin fiberinden bahsediyorsun???

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kota :)) komik telekom şakayı seviyor herhalde

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Önce şu AKK yi kaldırın sonra bakarız. Palavra atmakla olmuyor.

" Türkiye’de 4. Endüstri Devrimi Başlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye’de 4. Endüstri Devrimi Başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye’de 4. Endüstri Devrimi Başlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "