Okunma

Türkiye 5G çözümleriyle MWC 2018’de dikkat çekiyor!


27 Şubat 2018 Salı 12:00
Türkiye 5G çözümleriyle MWC 2018’de dikkat çekiyor!

Netaş, her sene Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen MWC 2018’de yerli mühendisler tarafından geliştirilen ürünleriyle bir kez daha yer alacak. Bu sene 26 Şubat – 1 Mart tarihlerinde düzenlenecek buluşmada Netaş ‘Türkiye’nin küresel teknoloji markası olma’ vizyonuyla yeni nesil teknoloji çözümlerini tanıtacak.

Tüm MWC 2018 haberlerimize bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bu yıl “Akıllı çözümlerle daha iyi bir hayat için teknoloji geliştiriyoruz” sloganıyla uçtan uca çözümlerini tanıtacak olan Netaş, 800’yakın Ar-Ge mühendisiyle başta 4.5/5G, internet üzerinden ses verisi iletimi (VoIP), siber güvenlik ve nesnelerin interneti (IoT) alanları olmak üzere geliştirdiği yeni nesil teknoloji çözümlerini dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılara duyuracak.

Netaş, ağ çözümleriyle MWC 2018’de

1967 yılında kurulan ve Türkiye’nin AR-GE alanından en büyük güçlerinden biri haline gelen Netaş, aralarında akıllı stadyum, akıllı eğitim, akıllı ulaşım, akıllı enerjinin de yer aldığı akıllı şehir çözümlerini anlatma imkanı bulacak.

Hatırlarsanız geçtiğimiz Ağustos ayında ZTE ana hissedarı olan şirket, Türkiye’de sistem entegratörü rolüyle dikkat çekerken, aynı zamanda yurt dışına yaptığı yazılım ihracatlarıyla da gündeme geliyor.

ZTE ile olan ortaklık önemli, çünkü bu birliktelikle beraber GSM-R Mükemmeliyet Merkezi, Bakım-Onarım Merkezi ve Netaş Akademi kurulacak. Bu yatırımların yardımıyla Türkiye’de yerli teknoloji üretimi için büyük bir destek sağlanırken, aynı zamanda bilişim sektöründe profesyonellerin yetiştirilmesinde rol oynanacak.

Her yıl İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük mobil teknolojiler etkinliği olan Dünya Mobil Kongresi, 100.000’den fazla ziyaretçiyi, 800’e yakın operatörü ve 300’ye yakın şirketi bir araya getiriyor. Dünyanın lider teknoloji şirketlerinin katıldığı etkinliğe dünyaca ünlü konuşmacılar katılım gösteriyor.

:: Netaş’ın bağlantı çözümleri hakkında fikirlerinizi alalım.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Türkiye 5G çözümleriyle MWC 2018’de dikkat çekiyor!”

  1. exkalibur dedi ki:

    30 g ne olsa ne olacak sakar şakirdeki bakkal gibi internet veriyor operatörler

" Türkiye 5G çözümleriyle MWC 2018’de dikkat çekiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye 5G çözümleriyle MWC 2018’de dikkat çekiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye 5G çözümleriyle MWC 2018’de dikkat çekiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "