Okunma

Türkiye’de Bedava İnternet Dönemi!


08 Şubat 2016 Pazartesi 12:55
Türkiye’de Bedava İnternet Dönemi!

Geçtiğimiz yıl Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2016 yılının ilk aylarından itibaren gençlere ve yoksul ailelere bedava internet hizmeti verileceğini duyurmuştu.

Konu hakkında sessizliği bugün açıklama yapan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı bozdu.

Ücretsiz internet dönemi gelecek hafta başlıyor!

Çocuklara okullarda tablet dağıtarak internetten faydalanmalarını amaçladıklarını belirten Bakan, birçok çocuğun evinde internet olmadığı için internet kafelere yöneldiğini belirtiyor.

16-02/08/99984.jpg

Ayrıca açıklamada, “Ruhsatlı internet kafeleri dışarıda tutarak söylüyorum. Birçok yerde çocuklar internete girmek amacıyla gidiyorlar ancak orada birçok tehlike ve tehditlerle karşı karşıya kalıyorlar.” ifadelerine yer verildi.

Ücretsiz internet hizmetinden nasıl faydalanılacak?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada gençlerin kayıt yaptırdıktan sonra kimlik numarası ve şifre ile giriş yapabileceğini açıklamıştı. 

Ancak şuan gençler için sunulacak hizmetle ilgili bir açıklama yapılmadı.

Yoksul ailelerin tespit edildiğini belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, tüm hazırlıkların tamamlandığını ve gelecek hafta bedava internetin aktif edilmeye başlanacağını belirtiyor.

:: Bedava internet hizmeti hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

54 yorum - “Türkiye’de Bedava İnternet Dönemi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  zaten bedava olması gerekiyor bence japonya ve bir çok ülkede internet bedava türkiye geri kalmamalı

 2. SDN Okuru dedi ki:

  inanan gebersin buda tuzaktır ünce alıştır sonra soy veya kanını emmmmmm

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Herkesi memnun etmek mümkün değil. Bu bedava internet günlük web işlemleri için yeterli olur herhalde, beğenmeyen zaten gitsin en fiberlisini parasıyla alsın.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Şu helal olsun ben oy vermedimcilere inanmayın. Bu ülkeye zeka tesbit sınavı yapılmalı. Aziz Nesin'in verdiği yüzde bence çok arttı.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ben bu kadar salakça bir eğitim gö***** verildide hangi çocuk çalışmış o tabletlerden öğretmenlerden duyuyorum sü***** ders anlatırken çocuk arkada arkadaşıyla okey oynuyor,çeşitli oyunlar yüklemiş oyun oynuyor dersle ***** aşkına android tablet vermişsiniz ve çocukların eğitimine katkıda bulunuyoruz diye geç***** o tableti oyun tableti ***** ne biçim eğitimdir arkadaş..

 6. SDN Okuru dedi ki:

  bu zamanda yoksul olacaksın zaten, hiç çalışmamak lazım, valilik yardım verir, bedava para verirler, kömür verirler, gıda verirler, bedava internet verirler, ucuz tokiden ev verirler, millet sadaka verir, zekat verir… Diğerleri de namusuyla çalışsın, didinsin, devlet onları sömürsün.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Önce şunu sormak gerekmez mi Ötv'de vergi artışı, dolar kurunun artması ve taksit olanağının kaldırılmasından dolay bilgisayar fiyatlarıda el yakıyor yoksul ailelerin bilgisayarı var mı da internet vereceksiniz.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Kimin parasiyla internet lusk isidir haram olsun

 9. SDN Okuru dedi ki:

  bence oldukça güzel artık sene olmuş 2016 artık nete girmeyen kalmasın…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Keske akp oyverdeydik bizimkiler Ataturkun tablosuyla ugrasiyorlar sağolsaydi chp bomba atip patlatirdi yazik uzuluyorum

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Her işsiz fakir vatandaşa geçirdiğiniz 2'şer binliralık gss borçlarını düşdükten sonra mı beleş oluyor Ahmetciğim?

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Gereksiz.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  siz bi bitmediniz. 85 yıldır ilerleyememişiz. yok ya son 13 yılda çok ilerledik. 2002'de G20 ülkeleri arasında 17.ydik şimdi 19.yuz bundan haberin var mı?2007'den beri milli gelirde hiçbir ilerleme olmadı hatta 2007'ye göre gerideyiz. bunu ben söylemiyorum ibrahim kahveci söylüyor. ayrıca sen de aynı numarayı yapmışsın yok ben onlara oy vermedim ama ülkemiz eyiye gidiyo elhamdüllillah modundasın. asıl siz bi bitmediniz.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Doğudaki fistanlılara vermeyin sakın zaten elektiriği bedava kullanıyorlar

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Doguda hayat beleş int beles elektrik beles su beles hayat beles

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Bu olaya bile karşı çıkan olmuş bedava internet işte neresi kötü

 17. SDN Okuru dedi ki:

  helal olsun diye başlayan yoruma yorum yapan …. arkadaş; ben de oy vermedim, fakat verseydim AKP'YE VERİRDİM! önce bi bunu oku da rahatla. herifler yapıyolar öyle ya da böyle. her şeye gereksiz ve bilgisiz muhalefet etmeyi bırakıp bi gözünü açın, kafanızı çalıştırın. vakit birlik olma vakti boş konuşarak 85 sene geçti. bırakın bu işleri. bi bitmediniz..

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Genel sağlık sigortası gibi ücretsiz olmasın da bu da 😉

 19. SDN Okuru dedi ki:

  GSS ne olacak çat diye 5000 lirayı dayadılar şaka gibi

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Kamyonla alıp şırınga ile veriyorlar sağolsunlar

 21. SDN Okuru dedi ki:

  dnamızıda verip girelim bence tc kimlik yetmez

 22. SDN Okuru dedi ki:

  muhteşem. bedava internet sayesinde bedava eğitim ve para kazanma fırsatı bulacak birçok insan. ülkemizin zenginleşmesine büyük katkısı olacak bunun

 23. SDN Okuru dedi ki:

  ÖYLE YAPACAĞINA VERGİLERİ ***** FİYATINI DÜŞÜR 70 LİRA NE???ADİL KULLANIM KOTASI SÖZDE ONU KALDIR 70 LİRAYA 3Mgbt VEREN ALT YAPIN VAR VE OTUR VE UTAN.

 24. SDN Okuru dedi ki:

  O diyor karnim ac (diyemiyorlar bile gururlarindan) sen diyorsun beles internet. E sosyal devletsin ya? tuik'e gore 4 kisilik bir ailenin aclik siniriyla verdigin asgari maas arasinda ucurumlar var, koruma talebi olan kadinlar catir catir olduruluyor, hâlâ internet geyigi yapiliyor aile bakanliginda. Turk telekomun eski modemlerini de kaskallayin arada? Kimse de demiyor ki kamera nerede nereye el salliyorum diye. Küllüm sakasiniz devletlüm!

 25. SDN Okuru dedi ki:

  İlk yorum ne öyle ya lfkslşf

 26. SDN Okuru dedi ki:

  aynı elektrikteki gibi olur
  doğuda beleş , batı ise parasını öder.
  hiç bir önlem de alınmaz

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Hep göz boyama bişey yok ortada

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Bunun da adil kullanım kotası var mı?

 29. SDN Okuru dedi ki:

  helal olsun ben oy vermesemde diye başlayan bi yorumcu var ya hani. onu pek sallamayın. çünkü oy veren kendisi. bunlar her tarafa bunu yazıyorlar. hep aynı numara helal olsun ben oy vermedim diye başlıyorlar cümleye…ya ne ***** de olayı böyle düşünün…

 30. SDN Okuru dedi ki:

  öyle yapacağına interneti ucuzlat dünyanın vergisini alıyorsunuz anlamadım bu işi ucuzlatsan bak nasıl herkeste internet oluyor he birde adil kullanım kotası diye bi sacmalıgı kaldırmamaları hala gelismediğimizi gösterir

 31. SDN Okuru dedi ki:

  İnşallah bu olay yeşilkart gibi bazı kişiler tarafından sömürüye uğramaz. Hani parası gırla olduğu halde devletten nemalanmak için açlık sınırında yaşadığını gösterip beleş birçok şeyi alan kişiler varya, anladınız siz onları. İşte burada İnşallah su istimal olmaz.

 32. SDN Okuru dedi ki:

  AKK kalksın bedava interneti bos verin.

 33. SDN Okuru dedi ki:

  tamam partililere bedava kıyağıda başlar şimdi fakirin fukaranın adı tut olur yandaşın partilinin adı yut olur bu hükümet yemeden neyi nasip etti ki
  daha bakalım altından ne kazık çıkar bize ne girer onu görmek lazım

 34. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar yapıyor

 35. SDN Okuru dedi ki:

  Yavaş internet hemde kotalı. Hiç birşeye yaramaz

 36. SDN Okuru dedi ki:

  Hükümet big data oluşturmaya falan mı çalışıyor acaba

 37. SDN Okuru dedi ki:

  kayıt olduktan sona asla aleyhte bir haber olamaz tabi 🙂 heleki olsun bak ne yapıyorlar 🙂 öyle neti babamda verir 🙂 tüm işleri göz boyamak birde fakir çocukları tespit varmış nede tespit ederler sorma gitsin 🙂

 38. SDN Okuru dedi ki:

  Beleş internet güzel de para verenlere de parasının karşılığında adam gibi internet verseler, sınırsız diye kotalı interneti kaktırmak müşteriyi kandırmakken pişkin pişkin BTK başkanı AKKota kalacak diyor.

 39. SDN Okuru dedi ki:

  cCc AKP YAPAR CEHAPE BAKAR cCc (Ülkücüyüm)

 40. SDN Okuru dedi ki:

  6gb kota hangi gence yeter

 41. SDN Okuru dedi ki:

  Milletimizin refah seviyesi muazzam seviyelere ulaştı. Sıra geldi ücretsiz internete

 42. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun!!! Ben oy vermesemde adam dediklerini yaptı yapıyor!!! Oy verdiklerime bakınca üzülüyorum..ama merak ettiğim onlar üzülüyor mu???

" Türkiye’de Bedava İnternet Dönemi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye’de Bedava İnternet Dönemi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye’de Bedava İnternet Dönemi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "