Türkiye Corona virüsü haritası resmi internet sitesi


2 gün önce eklendi
Türkiye Corona virüsü haritası resmi internet sitesi

Wikipedia’da yayımlanan Türkiye Corona virüsü haritası yakın zamanda resmi verilere dayanmadığı gerekçesiyle kaldırılmıştı. Cumhurbaşkanlığı da bu konuya el atarak, Türkiye’deki vakaları ve istatistikleri gösteren yeni bir site yayımladı. Sitede en güncel Corona virüsü istatistikleri yer alıyor.

Türkiye Corona virüsü haritası ile güncel istatistikler

Corona virüsü pandemi ilan edildikten kısa bir süre sonra Türkiye’de de ilk vakalar görülmeye başlandı. Türkiye’nin diğer ülkelerden daha önce önlem aldığı görülse de yine de vaka sayısı giderek artıyor. Salgının Avrupa’daki seyri korkutucu olsa da birçok kuruluş yeni tip Corona virüsünün yayılmasını yavaşlatmak içni birçok adım atıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinin yayımladığı internet sitesi şu an kullanımda. Türkiye Corona virüsü haritası ”https://corona.cbddo.gov.tr/” adlı internet sitesinden kullanıcılara ulaşıyor.

Yeni yayımlanan sitede, iyileşen kişiler ve hayatını kaybeden kişilerin rakamsal verileri yer alıyor. Sitede yer alan son bilgilere göreyse Türkiye’de Corona virüsü tespit edilen 3 bin 629 hasta bulunuyor. Bu hastalar içerisinde 26 kişinin iyileştiği görülürken 75 kişinin de hayatını kaybettiği bilgisi yer alıyor.

Yine internet sitesinde ilk Corona virüsü vakasının 11 Mart 2020 tarihinde tespit edildiği aktarılırken, 16 Mart 2020 tarihinde ise ilk hayatını kaybeden kişiyi görüyoruz. İyileşen ilk vaka ise 25 Mart 2020 tarihini işaret ediyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Türkiye Corona virüsü haritası resmi internet sitesi”

 1. Anonim dedi ki:

  Teşekkürler

 2. Anonim dedi ki:

  Linki tıklanabilir yapsaydınız

  1. Nilay Kamu dedi ki:

   Sonradan eklemeyi yaptık, öneri için teşekkür ediyoruz.

" Türkiye Corona virüsü haritası resmi internet sitesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye Corona virüsü haritası resmi internet sitesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye Corona virüsü haritası resmi internet sitesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "