Türkiye Drone Ligi başladı!


11 Mart 2017 Cumartesi 19:08
Türkiye Drone Ligi başladı!

Bütün dünyada büyük bir ilgiyle takip edilen drone yarışları, Türkiye’de profesyonel şekilde ilk kez Türkiye Drone Ligi adıyla meraklıları ile buluştu. TeknoSA’nın destekçisi olduğu Türkiye Drone Ligi, 11 Mart’ta İstanbul’da gerçekleşen ilk etabı ile heyecan dolu yarışlara sahne oldu.

Türkiye Drone Ligi bir ilk olmayı başardı

BI Intelligence‘ın raporuna göre 2014 yılında dünya genelinde 3 milyon drone varken bu rakam 2015’te iki katına, yani 6 milyona çıktı. 2021 yılında dünyada yaklaşık 30 milyon drone sevkiyatı yapılacağı tahmin ediliyor. Dünya drone pazarının büyüklüğü 8 milyar dolar seviyesinde. Bu rakamın 2021 yılında 12 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

17-03/11/drone-ligi-sdn.jpg

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü verilerine göre, geçen yılın sonunda Türkiye’de drone kullanıcı sayısı 11 bin 839‘u buldu. TeknoSA’da drone satış cirosu 2016 yılında yüzde 40 artış gösterdi. TeknoSA, drone satışlarını bir önceki yıla göre adet bazında 20’ye katladı.

Türkiye’de ilk kez düzenlenen TDL yarışlarının birinci etabı, 11 Mart 2017 Cumartesi günü Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşti. TDL yarışlarının yıl sonuna kadar Ankara, İzmir, Antalya, Adana ve Eskişehir’de de drone severlerle buluşması planlanıyor.

ShiftDelete.Net ekibi olarak biz de bu güzel organizasyonu yerinde takip ettik. Birbirinden zorlu mücadelelere şahit olduğumuz bu organizasyonu, TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan ile değerlendirdik. Bu keyifli sohbeti hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

:: Türkiye Drone Ligi hakkında düşüncelerinizi merak ediyoruz.


 • yazarEmin Çıtak

  Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Türkiye Drone Ligi başladı!” üzerine 2 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Zengin sporu

  Yorum yazın

  Geri bildirim