Okunma

Türkiye Dünya FabLab Haritasına Girdi


17 Haziran 2014 Salı 10:21
Türkiye Dünya FabLab Haritasına Girdi

Hayal edilenin hızla somut örğene çevrildiği FabLab‘lerde (Fabrication Laboratory; üretim laboratuvarı) araştırmayla üretim arasında, bilgisayar kontrollü aletlerle değişik ölçeklerde ve değişik malzemelerden hemen hemen her proje maket olarak sonuca ulaşacak. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin ortak projesi olan FabLab İstanbul, üniversitenin tümüne ve tüm dış paydaşlara açık olacak. 

Kadir Has Üniversitesi’nde açılan FabLab İstanbul’da eğitimler verilecek, yaz kampları ve çalıştaylar düzenlenecek. Fablab İstanbul, açık erişim esasına uygun olarak orta öğretim öğrencileri diğer üniversite öğrencileri ve KOBİ’ler için ortak çalışma alanı olacak. 

:: Fablab Istanbul’un Türkiye’de hizmet vermesi sizce ne gibi faydalar sağlar?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Türkiye Dünya FabLab Haritasına Girdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye Dünya FabLab Haritasına Girdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye Dünya FabLab Haritasına Girdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "