Türkiye dünyanın en mutsuz kaçıncı ülkesi?


17 Eylül 2018 Pazartesi 14:26
Türkiye dünyanın en mutsuz kaçıncı ülkesi?

145 ülkede 154 bin kişi baz alınarak hazırlanan rapora göre, 2017 yılı insanlar için en kötü sene olarak kayıtlara geçti. Ajans Press, insanların duyguları üzerine yapılan uluslararası araştırmayı inceledi. Özellikle sosyal medya üzerinden alınan kayıtlar ve gönderiler raporun şekillenmesine önemli rol oynadı.

Ajans Press’in 2018 Gallup Küresel Duygu Raporu verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, 2017 yılı insanlar için en kötü sene olarak kayıtlara geçti. Araştırma olumlu ve olumsuz tecrübe endeksi olarak iki kategoriye ayrılırken, Türkiye’nin 145 ülke içerisinden 53 puanla sondan dördüncü sırada yer aldığı görüldü. Türkiye’nin de gerisinde yer alarak son 3’e yerleşen ülkeler ise; Tunus, Yemen ve Afganistan olarak kayıtlara geçti.

Türkiye dünyanın en mutsuz ülkelerinden biri

ITS Medya ve Ajans Press’in konuyla ilgili gerçekleştirdiği medya incelemesinde yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. Gerçekleştirilen medya araştırmasında Türk halkının en çok nelerden şikayetçi olduğu medyaya yansıyan başlıklardan derlendi.

Trafik yoğunluğu, hayat pahalılığı, iş imkanlarındaki yetersizlik en çok 120 bin 456 haberle en çok konuşulan başlıklar arasında yer aldı. Rapor, 2005 yılından bu yana geçen yıllarla kıyaslanırken, insanların 2017 yılında; stres, endişe, öfke ve fiziksel acıyı daha fazla tecrübe ettiklerini ortaya koydu. Böylelikle, her 5 kişiden biri geçen yıl öfkeli olduğunu dile getirirken, insanların yüzde 23’ünün üzüntü, yüzde 31’inin ise fiziksel acı çektiği kayıtlara geçti.

Dünyada vatandaşlarının en olumsuz duygulara sahip olduğu ülke de Orta Afrika Cumhuriyet olarak belirlendi. Buna karşın, geçen yıl en olumlu hisse sahip ülke Latin Amerika olarak saptandı. Latin Amerika ülkeleri arasından ise birinci sıraya yerleşen Paraguay olarak görüldü. Buna göre Paraguaylıların her gün gülümsediği, iyi dinlendiği ve birbirine saygılı davrandığı ortaya çıktı. Paraguay’ı da; Kolombiya, El Salvador, Guatemala ve Kanada gibi ülkelerin takip ettiği anlaşıldı.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
10 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Ali
Ali
2 yıl önce

Açık ara birinci

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Herkes mutlu yalan söylemeyin şu duble yollara bakıp kim mutlu olmaz ki ?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Parasi olanda huzur var bu kadar basit

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Son 16 yılda geldiğimiz nokta!

Serdar
Serdar
2 yıl önce

Şakşakcılar mutlulugun zirvesini yaşarken Adamlığından ve bildigi dogrulardan vazgecmeyenler her zaman ki gibi mutsuzlugun zirvesinde bir numarada

Parasız mutluluk
Parasız mutluluk
2 yıl önce

Mutsuzmuşuz, belamızı arıyoruz, evet Trafik sorunu var ama bizden kaynaklanıyor. Onun haricinde, öküz altında buzağı aramazsak neyimiz eksik???

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Suriyeliler arttırıyor ortalamyi

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Ben de mutsuzum ama bende uçuk kaçık bir durum sözkonusu! Sistemle 28 sene mücadele etmek kolay bir iş değil. Zararın ziyanın haddi hesabı yok ama gene de diğer insanlar kadar mutsuz değilim. Bence mutlu olmak istisnai durumlar hariç insanın elinde olan birşeydir. Normal şartlarda bir şişe votkam ve güzel bir sevgilim olduktan sonra benden mutlusu olamaz…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Ülkenin durumu Avrupa ve gelişmiş ülkelere bakıldığında kötü olsa da gelişmekte olan bir ülke yerinde saydığını düşünmüyorum. Bence bu kadar ağır eleştirileri ve böyle bir sıralama gerçeği yansıtmıyor iyi bir durumda olmayabilir doğru ama bu kadar linç yiyecek kadar kötü olduğunu düşünmüyorum.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Bana mutlu olacak birtane birşey söyleyin dünyevi olarak ama islami olarak değil. Herşey tepetaklak olmuş ağır bir fakirlik var ülkede bu ülkenin insanı aç. Çalışanı aç çoluğu çocuğu olanı aç genci işsiz gelecek yok imkan bulan yurdunu terkediyor. Neden aç geleceği yok ülkesinde siyasete peşkeş çekilmiş beter bir ülke olduk.

" Türkiye dünyanın en mutsuz kaçıncı ülkesi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye dünyanın en mutsuz kaçıncı ülkesi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye dünyanın en mutsuz kaçıncı ülkesi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)