Okunma

Türkiye E-Spor Federasyonu yönetimi belli oldu!


01 Ağustos 2018 Çarşamba 14:50
Türkiye E-Spor Federasyonu yönetimi belli oldu!

Tüm dünyada ve ülkemizde son yıllarda hızla büyüyen faaliyetlerden birisi olan E-Spor’un, Nisan ayında kurulan Türkiye E-Spor Federasyonu sayesinde ülkemizde resmileşmesi oyun sektöründe büyük bir heyecana neden oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde hizmet verecek olan federasyonun kısa adı, TESFED olarak belirlendi. Ülkemizdeki e-spor oyuncularının devlet desteği ile daha iyi noktalara gelmesini sağlayacak federasyonun yönetimi açıklandı.

Türkiye E-Spor Federasyonu yönetim kurulu açıklandı!

Turnuva ve liglerin resmileşmesi, yeni takımlar kurulması ve e-sporun eğitim kurumlarına taşınması gibi adımlar atması beklenilen E-Spor Federasyonu‘nun yönetiminde iş, teknoloji ve spor dünyasından isimler yer alıyor.

Türkiye E-Spor Federasyonu başkanlık görevini Alper Afşin Özdemir yürütüyor. Kısaca tanımak gerekirse; 1985’te Rotterdam’da doğdu. Eğitimimin bir kısmını doğduğu şehirde tamamladıktan sonra, Türkiye’ye gelip Eyüboğlu Lisesi’nden mezun oldu. Sonrasında ise Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdi.

 

Ağustos ayında çalışmalarına başlayacak olan federasyonun yönetim kurulunda yer alan isimler şunlar:

” Murat Yalçın Kırca, Cenk Üstündağ, Gürkan Parlakaç, Ahmet Tuna Şahin, Esat Kahyaoğlu, Onur Aksu, Ali Erkin, Mete Tevetoğlu, Hakan Bahadır Baş, Bora Koçyiğit, Mehmet Fatih Kacır, Ahmet Kerim Nalbant, Mehmet Fatih Şafak, Emir Haktan Dişli, Emir Aral, Kemal Haydar Öztürk,  Remzi Selim Oruç, Mertkan Üçüncüoğlu, Yunus Argan, Murat Şanlı Savaş, Süleyman Basa, Mehmet Hanefi Tel, Ahmet Talha Karataş, Mustafa Eröğüt “
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Türkiye E-Spor Federasyonu yönetimi belli oldu!”

  1. Cleverman dedi ki:

    E-Spor ismini, E-Spor Federasyonu fikrini ve E-Sporun olimpiyatlara alınması ile ilgili düşüncelerimi belirttiğimden bu yana 6 sene geçti. Gelişmeler sevindirici. Tek birşey kaldı: E-Sporun olimpiyatlara alınması. Pek yakında bu da gerçekleşecektir…

  2. Blazkowicz dedi ki:

    E-SPOR LİSANSIMI ÇOK YAKINDA ALACAĞIM İNŞAALLAH

" Türkiye E-Spor Federasyonu yönetimi belli oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye E-Spor Federasyonu yönetimi belli oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye E-Spor Federasyonu yönetimi belli oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "